ваша підтримка важлива для незалежного видання стань патроном
1 березня у м. Корюківка Корюківського району Чернігівської області відбулися меморіальні заходи вшанування пам’яті жертв злочину нацистських карателів, який було скоєно 81 рік тому. У них взяли участь заступник голови Чернігівської обласної військової адміністрації Іван ВАЩЕНКО, голова Чернігівської обласної ради Олена ДМИТРЕНКО, голова Корюківської районної ради Віктор ЧЕРНУХА, Корюківський міський голова Ратан АХМЕДОВ, тимчасово повірений у справах Посольства Федеративної Республіки Німеччина в Україні Тім ПРАНГЕ та військовий аташе Посольства Торстен ФРІЗ, голова Корюківської районної військової адміністрації Павло МІРОШНІЧЕНКО, регіональний представник Українського інституту національної пам’яті Сергій БУТКО, представники місцевих органів влади та громадськості. До пам’ятника жертвам Корюківської трагедії, на місці якого 1 березня 1943 року в ресторані було розстріляно 500 мірних мешканців, присутні поклали квіти.
Керуючий Чернігівською єпархією Православної Церкви України єпископ Чернігівський і Ніжинський Антоній у співслужинні зі священиками відправив заупокійну літію за жертвами Корюківської трагедії 1943 року та загиблими в російсько-українській війні. На меморіальному мітингу виступили заступник голови Чернігівської обласної військової адміністрації Іван Ващенко, тимчасово повірений у справах Посольства Федеративної Республіки Німеччина в Україні Тім Пранге, Корюківський міський голова Ратан Ахмедов. Представники української влади у своїх виступах порівняли нацистські злочини зі злодіяннями рашистського режиму проти Українського народу, подякували Німецькому народові за підтримку у відбитті російської агресії. Тім Пранге наголосив, що ми разом у вшануванні жертв нацистських злочинів, злочинів російських окупантів, підтримуємо Україну в її боротьбі за свободу та незалежність. Німецька делегація разом із представниками української влади та Українського інституту національної пам’яті відвідали Корюківський історичний музей. Наукова співробітниця музею Катерина Онищук представила експозицію про нацистський злочин 81-річної давнини, а її директорка Людмила Бабич подарувала тимчасово повіреному у справах Посольства Федеративної Республіки Німеччина в Україні Тіму Пранге сувенір — «музей у коробці» (вибрані видання цього закладу культури). Німецький дипломат написав свої враження про відвідання музею в книзі для почесних гостей. Представники української влади та громадськості разом із німецькими гостями поклали квіти та вклонилися братським могилам на місці перепоховання жертв Корюківської трагедії в урочищі «Гай» на околиці міста.
«Правда про цю та подібні трагедії Другої світової війни в Україні потрібні для розуміння теперішньої російсько-української війни, коли на нашій території рашистські війська знову чинять масові воєнні злочини, геноцидні дії. Пам’ятаємо і перемагаємо!», — підкреслив під час заходів регіональний представник Українського інституту національної пам’яті Сергій Бутко.