реклама партнерів:
Головна » «Вулиця ігор – ігри на вулиці. Київ: Андріївський узвіз»

«Вулиця ігор – ігри на вулиці. Київ: Андріївський узвіз»


Коментарі: 0 КУЛЬТУРА

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Це не об’ява з газети, а назва фестивалю сучасного мистецтва, організованого німецьким Гете-інститутом. Фестиваль має пожвавити суспільну дискусію про майбутнє Андріївського узвозу,який ще називають київським Монмартром.
Прогулятися однією з найстаріших вулиць Києва, Андріївським узвозом, аби відчути атмосферу мистецтва, яка здавна там панувала, нині проблематично. На колись пішохідній вулиці нині повз мистецькі галереї, театри та музей снують автомобілі в два ряди, а історичні будівлі активно забудовуються сучасними офісами. Тому митці вирішили започаткувати діалог про перспективи мистецько-соціальної реконструкції київського Монмартру.
Ініціаторами ідеї виступили німецький Гете-інститут разом з центром сучасного мистецтва «Совіарт». До проекту долучилися й вуличні художники з Андріївського узвозу, і митці зі світовими іменами. У центрі уваги проекту «Вулиця ігор – ігри на вулиці» – радикальні зміни публічного простору, що спостерігаються в містах Центральної та Східної Європи після розпаду Радянського Союзу, кажуть організатори вуличного фестивалю.
«Кожна столиця має такі визначні місця на кшталт Андріївського узвозу. І це хороша ініціатива започаткувати відкриту дискусію про зіткнення культури й інтересів на цій вулиці. Це важлива і складна тема, яка стосується зміни поколінь, які раніше тут жили і нині живуть. Саме цей вуличний фестиваль окреслює цю та інші проблеми», - сказав на презентації проекту «Вулиця ігор – ігри на вулиці» посол Німеччини в Україні Ганс-Юрґен Гаймзьот.

Чого ще не бачив Київ
Фестиваль почнеться першого жовтня концертною інтервенцією «Камені», яку написав для Андріївського узвозу відомий німецький композитор Ґергар Штеблер у співпраці з українським письменником Сергієм Жаданом. А потім на короткий час культовий німецький фотограф Андреас Герцау перетворить весь Андріївський узвіз на галерею, розмістивши на фасадах трьох будинків свої масштабні світлини. А письменники Йоко Тавада та Ґергард Фалькнер з Німеччини проведуть літературні читання та візьмуть участь у німецько-українському діалозі на тему міжкультурних феноменів, міста і літератури.
Представляючи програму вуличного фестивалю, директор центру сучасного мистецтва «Совіарт» Віктор Хаматов наголосив: те, що вони запропонують, арт-Київ ще не бачив: «Протягом трьох днів на Андріївському узвозі відбудеться те, чого в нас ніколи ще не було в такому контексті, розуміючи сучасне соціальне мистецтво як пропозицію до співпраці, до діалогу. Саме в цьому ми бачимо актуальність сучасного мистецтва».

Старий-новий узвіз
Тільки-но організатори фестивалю представили концепцію фестивалю, як між київською владою, архітекторами та митцями розгорілася справжня дискусія: яким бути Андрієвському узвозу після реконструкції і чи варто цей процес узагалі затівати. Архітектор Сергій Казарянс переконаний, що можна знайти багато охочих вкласти кошти в цю відому київську вулицю – аби лиш це був цікавий архітектурний проект.
«Задача архітектора, інженерів, митців – створити неповторне «обличчя» цієї вулиці, яке не буде позначено елементами короткочасної моди чи політичної кон’юнктури. Ні в якому разі. Андріївський узвіз повинен бути у стилі старокиївської архітектури з її неповторними елементами», - переконаний архітектор Сергій Казарянс.

Фестиваль «Вулиця ігор – ігри на вулиці» триватиме три дні – до 3 жовтня. Вхід на всі заходи в рамках фестивалю безкоштовний.

Автор: Лілія Гришко
Редактор: Христина Ніколайчук
Джерело: "Німецька хвиля
"

QR-код посилання на сторінку

Останні новини

20:11
30-Вер-2023
ЗСУ можуть напівоточити росіян у Бахмуті
Окупанти на північному фланзі Бахмутського напрямку використовують тактику динамічног
21:31
28-Вер-2023
Україна «ближча до НАТО, ніж будь-коли» – Столтенберґ
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ, який 28 вересня прибув до Києва з неоголош
19:44
27-Вер-2023
Народний Рух на Чернігівщині треба відродити!
Засідання проводу обласної організації Народного Руху України не проводилося тривалий
18:21
26-Вер-2023
У Чернігові проведено круглий стіл до 34-ї річниці Установчого з’їзду Руху
26 вересня у Чернігові в історичному помешканні Руху (з лютого 1990 р.), де знаходить
08:48
26-Вер-2023
Як українцям із важкими пораненнями, опіками та онкологією пройти лікування за кордоном?

Міністерство охорони здоров’я України нагадує, що українці,

07:07
25-Вер-2023
Опонентці Русових не місце в бібліотеці Русових!
ВІДКРИТИЙ ЛИСТ
Голові Чернігівської̈ обласної̈ військової адміністрації̈
07:32
24-Вер-2023
ЗСУ виштовхують ворога з позицій та закріплюються в околицях Вербове (Запорізька область)
Сили оборони України продовжують наступальну операцію в напрямку Мелітополя. Зокрема,
21:03
23-Вер-2023
Як правильно сушити волосся феном

Однозначно правильного способу сушити волосся немає. Одні вважають, що гаряче пові

20:17
23-Вер-2023
Українські військові продовжують наступати на півдні та сході
Українські військові продовжують наступати на півдні та сході. Зокрема, у районі Верб
20:28
22-Вер-2023
Випробування зерном. Чи пройдуть його Україна і Польща, зберігши партнерство?
Що ближче до парламентських виборів у Польщі, то більший градус напруги виникає між У
Усі новини