ваша підтримка важлива для незалежного видання стань патроном
Завдяки кредиту МВФ українці можуть трохи видихнути, кажуть урядовці. Та чи відчують прості українці міжнародну фінансову підтримку - на собі? Покращення вже сьогодні ані урядовці, ані експерти - не обіцяють, але видихнути з полегшенням – можна, йдеться у сюжеті ТСН.
Перший транш три мільярди доларів: два – підуть на латання дірок у бюджеті, мільярд – направлять у Нацбанк. Курс, який українці згадують з ностальгією - 8 гривень за долар, навряд чи повернеться. І мало хто береться прогнозувати, яким він буде: бо залежить не тільки від економіки, а й від політики, але Нацбанк, кажуть фінансисти, за допомогою кредитних грошей зможе впливати на валютний курс шляхом інтервенцій – під час пікових стрибків. Домовленості з МВФ відкриють дорогу і для інших, європейських, кредитів, прогнозують економічні експерти. На загал від донорів Україна може отримати іще 17 мільярдів доларів.
Одна проблема – усі запозичення доведеться віддавати. Зараз загальний борг країни, за оцінками експертів - більше 72-х мільярдів доларів. І це дає підстави критикам сумніватись у ефективності чергових запозичень. Але вибір тут невеликий: або програма виходу з кризи за допомогою закордонних грошей, або – дефолт.
Економісти вважають, наступного року уряду доведеться не за зростання, а за уповільнення падіння. Окрема проблема – повернення до України активів, вкрадених впродовж правління Януковича, але вже з 2016-го суспільство, на думку експертів, може вимагати від уряду покращення.
Нагадаємо, що раніше Яценюк заявив, що без кредиту МВФ курс долара в Україні міг бути 25-35 грн.