реклама партнерів:
Головна » З фондів Національного музею у Львові зникли 40 раритетів. ВІДЕО

З фондів Національного музею у Львові зникли 40 раритетів. ВІДЕО


Коментарі: 0 Кримінал

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Згубок у Львові. Масовий. Працівники Національного музею імені Андрія Шептицького не дорахувалися майже чотирьох десятків стародруків 16-18 століть. Фахівці припускають – національні раритети вже поповнили чиюсь приватну колекцію.
Львівській національний музей імені Андрія Шептицького збіднів на сорок унікальних експонатів.
Оксана Біла, заступниця директора Львівського національного музею імені Андрія Шептицького: Остання повна звірка наявності фонду «Рукописи та стародруки», який налічує понад 10 тисяч одиниць зберігання, зафіксувала нестачу 40 предметів. Усе приміщення, в котрому знаходяться і інші фонди зберігання, хоча там і відбувається ремонт – знаходиться під цілодобовою охороною ДСУ.
Хто й коли виніс за територію спеціального приміщення під цілодобовою охороною стародруки – тепер запитання до правоохоронців.
Денис Харчук, речник ГУ МВСУ на Львівщині: Порушена кримінальна справа за статтею 183 – крадіжка. Розглядається версія, що це зробив хтось із працівників.
Здогадуватися, що сталося насправді, поки йде слідство – справа марна, каже захисник культурної спадщини Андрій Салюк. У те, що самі музейники можуть бути злочинцями – не вірить.
Андрій Салюк, президент фонду збереження архітектурної спадщини Львова: Я особисто знаю всіх відповідальних працівників Національного музею. Це чесні і порядні люди.
Інша справа – умови, за яких зберігають стародруки. У Польщі, до прикладу, доступ до раритетних речей мають лише люди обрані, всі інші – послуговуються цифровими копіями цінних документів та комп’ютерними програмами.
Андрій Салюк, президент фонду збереження архітектурної спадщини Львова: І, дійсно, якби була така система зберігання фондів, як закордоном, мабуть, простіше б було розібратися, а що там сталося.
Іван Сварник, директор Львівської обласної універсальної наукової бібліотеки: Можливо одна із цих старовинних книг, а можливо і всі 4 для Національного музею є назавжди втраченими.
Такі припущення можуть бути правдивими, оскільки, що саме зникло – ані музейники, ані міліція поки не розголошують. Факт крадіжки стародруків із музею імені Андрія Шептицького історика Івана Сварника не дивує. Маючи досвід роботи зі стародавніми документами в Канаді, робить висновок, українці своєї спадщини зберігати не вміють.
Стародавніх писань кирилицею на західноєвропейському ринку – належно не оцінюють. Головним чином через те, що шрифт європейцям є чужим. Історик припускає, стародруки зникли в напрямку прозорого північно-східного кордону. Там кирилицю читати вміють.
Іван Сварник, директор Львівської обласної універсальної наукової бібліотеки: Є нові руські, які купують крадені речі без жодних сертифікатів, і ті стародруки можуть мати у своїх приватних колекціях, показувати, хизуватися перед знайомими та рідними.
Крадіжки цінних речей у Львові стали вже тенденцією. Зникнення експонатів із картинної галереї, - тоді загинуло двоє працівників, крадіжка архівних документів із центрального історичного архіву, крадіжка гравюр із відділу мистецтв бібліотеки Стефаника, і нарешті стародруки з музею ім. Митрополита Андрія Шептицького.

Тарас АТАМАНІВ, Максим ГНИП
Джерело: СТБ







Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

11:19
22-Груд-2024
Круглий стіл у Чернігові до 87-річчя від дня народження В’ячеслава Чорновола
21 грудня у Чернігові, в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Черніг
12:18
20-Груд-2024
Московською ракетою пошкоджено в Києві унікальну пам’ятку національного значення — Миколаївський костел
Вранці 20 грудня внаслідок чергової російської ракетної атаки в Києві пошкоджено унік
17:01
18-Груд-2024
Соратники з Чернігівщини про В’ячеслава Чорновола
«Над Україною нависає зловісна двоголова тінь російського імперіалізму, який тільки й
20:30
15-Груд-2024
Армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позицій ЗСУ біля міста Суджа
14 грудня вперше в історії армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позиції ЗС
19:19
14-Груд-2024
Європейський суд з прав людини про заборону носіння георгіївської стрічки в Україні
12 грудня 2024 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив рішення у справі «Б
20:28
13-Груд-2024
Війна за війну
Як тільки «перестануть стріляти», незалежно від того буде це тимчасова заморозка чи с
Усі новини