реклама партнерів:
Головна » 2015 » Вересень » 24 » За вступ до Європейського Союзу понад половина українців

За вступ до Європейського Союзу понад половина українців


2015 » Вересень » 24
Автор: Черняков
Коментарі: 0
Переглядів: 1125
ЄВРОІНТЕҐРАЦІЯ


За вступ до ЄС виступає втричі більше українців, ніж до Євразійського економічного союзу. Про це йдеться у результатах опитування Фонду "Демініціативи" та Центру Разумкова.
Майже половина населення вважає, що зближення з Росією не відповідає інтересам України. Проте у цьому питанні дослідники зафіксували істотні регіональні відмінності між мешканцями різних частин держави.
Опитування також продемонструвало, що більшість учасників гіпотетичного референдуму про вступ України до НАТО висловилися б за членство у Північноатлантичному альянсі.
Участь у дослідженні, яке проводили 22-27 липня цього року, брали 2011 повнолітніх респондентів з усіх регіонів України, за винятком Криму та непідконтрольних Києву територій Донеччини та Луганщини. Похибка дослідження складає – 2,3%.

Втричі більше
51% українців підтримали б вступ України до ЄС, а за інтеграцію до Євразійського економічного союзу Росії, Білорусі та Казахстану виступають 17% респондентів, кажуть соціологи. Не визначилися з відповіддю на це питання 31% опитаних.
Найбільше прихильників вступу до ЄС проживає на заході та в центрі країни. На підконтрольній Києву території Донбасу кількість тих, хто підтримує європейську, євразійську інтеграцію та не визначився з відповіддю, є приблизно однаковою.
У грудні 2012 року опитування, проведене тими самими організаціями, зафіксувало, що за вступ до Євросоюзу виступали 42% населення, вступ до Митного союзу підтримували 32%, а 10,5% респондентів заявили, що Україна не повинна приєднуватися до жодної з цих організацій. Не визначилися з відповіддю тоді 15% опитаних.
Більшість вважають, що зближення України з ЄС відповідає інтересам України. Однак якщо у 2013 році такої думки притримувалися 72% українців, то зараз ця цифра складає 57%, зауважують автори дослідження.
Понад половина респондентів також погодилися з твердженнями, що зближення з ЄС не загрожує українській культурі (51%) та що тісніші стосунки з Євросоюзом важливі для зміцнення міжнародної позиції України (59%).
44% українців вважають, що протягом року Україна ані наблизилася до Євросоюзу, ані віддалилася від нього. Кількість тих, хто вважають, що Київ став ближчим до Брюсселя, та тих, хто вважає, що у цих стосунках мало місце охолодження, майже однакова (21 та 22,5% відповідно).

Посилення санкцій
Близько половини респондентів - 49% вважають, що зближення України з Росією не відповідає інтересам України. 30% українців не погоджуються з цією тезою.
Соціологи відзначають, що лише 10% мешканців заходу України та 17% жителів центральних регіонів вважають корисним для України зближення з Москвою. Разом з тим на півдні, сході країни та на підконтрольних Києву територіях Донбасу таких респондентів – понад 40%.
Більшість жителів усіх регіонів України (в цілому по країні 59%) вважають, що зближення України і Росії відповідає інтересам Росії.
"Між 2013 і 2015 роками ставлення до перспективи поглиблення відносин з Росією істотно погіршилося", - відзначають соціологи.
Інтерес України у зближенні з сусідом нині бачать удвічі менше українців, ніж позаминулого року (30% проти 63%).
Половина українців вважають, що санкції, запроваджені західними державами проти Росії, мають посилити. За пом’якшення санкцій виступають 6% населення, за їхнє повне скасування – 8,5%.

Хто почав?
Майже половина українців (49%) вважають, що відповідальність за "російсько-український конфлікт" несе Росія. Понад 9% покладають вину на Україну, понад 33% – на обидві сторони. Не визначилися з відповіддю 8,5% респондентів.
Формулювання "російсько-український конфлікт" вжили автори дослідження.
На офіційному рівні Москва не визнає участь своїх військових у бойових діях на Донбасі та заперечує інформацію про постачання озброєнь бойовикам самопроголошених республік.
Відповіді на це питання показали серйозні регіональні відмінності між респондентами з різних частин України, відзначають соціологи.
На заході та в центрі України відповідальність за конфлікт покладають на Росію понад 60% опитаних. На півдні та на підконтрольних Києву територіях Донеччини та Луганщини найпопулярнішою є опція зі взаємною відповідальністю Києва та Москви за конфлікт. На сході України кількість тих, хто однозначно звинувачує Росію та покладає відповідальність на обидві країни, є приблизно однаковою (37 та 39% відповідно).

За НАТО

У гіпотетичному референдумі про вступ України до НАТО взяли б участь 62,3% населення України, кажуть автори дослідження. Не прийшла б на голосування чверть населення, а 12,6% респондентів не визначилися з відповіддю на це питання.
64% від тих, хто хоче прийти на референдум, або ж 42% від загальної кількості респондентів сказали, що підтримали б вступ України до Північноатлантичного альянсу. 28,5% від потенційних учасників референдуму або ж 36% від усіх опитаних висловилися б проти.
"Якщо в середньому по країні рівень підтримки вступу до НАТО найвищий за всю історію незалежної України, то в регіональному розрізі існують відмінності", - зауважують соціологи.
За вступ до НАТО проголосували б 89% мешканців заходу країни, 73% жителів центру та 61% українців, що живуть на півдні. Натомість на сході України 64% населення проголосували б проти членства в НАТО, а на підконтрольних Києву територіях Донбасу противниками євроатлантичної інтеграції є 54% респондентів.
Протягом останніх років ставлення населення України до голосування на такому гіпотетичному референдумі змінювалося.
У грудні 2009 року опитування "Демініціатив" та фірми USS показало, що у такому референдумі за явки 60% більшість (60%) його учасників проголосували б проти вступу до НАТО і лише 21% підтримали б таке рішення.
Натомість проведене у травні цього року опитування Київського міжнародного інституту соціології показало, що на референдум про вступ до Північноатлантичного альянсу прийшли б 73% українців, що мають право голосу. 51% з них підтримав би членство України в НАТО, 49% - висловилися б проти.

Джерело: ВВС Україна
QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.

Коментарі

avatar

Останні новини

18:34
22-Лют-2018
На Чернігівщині СБУ припинила діяльність адміністратора антиукраїнських груп у соцмережах
Співробітники Служби безпеки України під процесуальним керівництвом прокуратури викри
13:03
22-Лют-2018
100 років затвердження Тризуба державним гербом Української Народної Республіки і запровадження гривні
25 лютого 2018 року відзначатимемо 100 років, відколи Тризуб став державним гербом УН
14:01
21-Лют-2018
Українські співачки Повалій і Лобода засвітилися на концерті у Кремлівському палаці
Українські артистки Світлана Лобода і Таїсія Повалій 20 лютого виступили в Москві на
11:48
21-Лют-2018
День Героїв Небесної Сотні на Чернігівщині
Віче «Українська революція: від героїв Крут до героїв Небесної сотні», відбулося вчор
14:14
20-Лют-2018
Вперше в Чернігові унікальна експозиція «Корони світу»
22 лютого о 12.00 у Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стар
13:39
20-Лют-2018
Чотири роки тому Росія розпочала військову агресію в Криму
20 лютого - офіційна дата початку російської агресії в Криму 2014 року, яка на законо
21:04
19-Лют-2018
Знову біда: загинув на Донбасі сержант Валерій Єгоров з Прилуччини
19.02.18 під час обстрілу російсько-терористичних бандформувань, в Донецькій області,
19:16
19-Лют-2018
У медальному заліку Олімпіади Україна випередила Китай
Наразі у медальному заліку Олімпійських ігор у Пхьончхані Україна ділить 17-ту та 18-
20:12
18-Лют-2018
Олександр Абраменко здобув Україні перше золото на Олімпіаді-2018
Олександр Абраменко виграв на Олімпіаді-2018 золоту медаль із лижної акробатики у фрі
20:04
18-Лют-2018
Лекція «Чернігівські легенди – окраса міста над Десною»
Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній» запрошує на пу
Усі новини