Завгосп Януковича підбирає під себе землю столиці. Продовження...
Друга частина розслідування перенесла нас на Лівий берег.
А конкретно – на проспект Маяковського – одну з найгарячіших в забудовному плані точок міста. Місцеві мешканці регулярно мобілізуються проти будівельних парканів і «спортивних хлопців», котрі з такою ж регулярністю з’являються на місцях скверів і дитячих майданчиків.
Одна з таких зон – 11 мікрорайон масиву Вигурівщина-Троєщина (це Маяковського, 40-52). У 2007-му Київрада віддала 2,13 гектарів землі тут «Київміськбуду» - для зведення житлових будинків з об’єктами обслуговування.
Багатоповерхівок тут так і не збудували. Але «обслуговувати» киян на цьому місці таки будуть.
Кому і як віддавали землю
У 2011-му тут почалася повномасштабне протистояння з троєщинцями – коли з’ясувалося, що замість нового житла тут має вирости спортивний центр. Півтисячі мешканців громили паркан, штовхалися зі «спортсменами», сварилися з місцевими чиновниками і судилися за ділянку.
У 2012-му тепер вже екс-голова Київської міської держадміністрації Олександр Попов заявив – на місці забудови має бути сквер. І це рішення навіть проголосували депутати Київради.
Люди заспокоїлися. А будівельники - ні. Спортивний центр тут виріс. Разом з ним – ресторан швидкого харчування. Як?
12 листопада на сайті КМДА з’являється проект рішення. За яким дозволяється розробити проект землеустрою щодо відведення 1,12 гектарів на Маяковського, 44-а і 44-б. В оренду - на 25 років. Кому? ТОВ «Київ-Арт». Для чого? Для «експлуатації та обслуговування спортивного комплексу та закладів громадського харчування».
Який комплекс і які заклади маються на увазі? «СпортЛайф» і фаст-фуд «KFC» (в цьому ж приміщенні - "L'Kafa"). Останній на своєму сайті вказує адресу, зазначену в проекті рішення – Маяковського, 44б.
Сайт же «СпортЛайфу» наполягає на адресі Маяковського, 46. Проблема в тому, що під номером 46, насправді, розташований житловий будинок. Спортивний центр – перед ним і якраз біля «KFC».
Наш візит на місце і мапа території вирішили нестиковки. Ось вона:
А ось знімок з кадастрової карти. Це межі наданої «Київміськбуду» у 2007-му ділянки (це легко знайти за кадастровим номером ділянки. Він вказаний в договорі оренди):
Що це означає? Що мова йде про одну і ту саму ділянку. Відтак, «Київ-Арт» отримає можливість «експлуатувати і обслуговувати» об’єкти, зведені на землі, переданій свого часу «Київміськбуду».
Це вже не перша земельна історія «Київ-Арту», пов’язана з популярним фастфудом і не менше популярним спортивним центром.
У жовтні 2013-го Київрада проголосувала за передачу на 25 років цій фірмі будівлі на Ползунова, 1 – біля Південного вокзалу. У ній, якраз, і розмістився KFC.
А восени 2012-го «Київ-арт» отримав землю легендарного басейну «Водник» на Подолі. Де зараз вже зведено «СпортЛайф».
Засновниками фірми є британська компанія «Вестернон Коммерс ЛЛП» і Марина Пелих. Остання також і керує «Київ-Артом». Разом з цим Пелих - дружина керівника ДУСі Андрія Кравця.
До слова - фірма зареєстрована на Московській, 31/33. Тут же знаходиться кінотеатр "Зоряний" - офіційне і улюблене місце зборів Партії регіонів.
Яким чином компанії вдалося «увійти» у проект рішення чиновників – загадка. А от повторне входження фірм Пелих на «території» «Київміськбуду» підштовхнуло нас на глибше копання. І не дарма.