реклама партнерів:
Головна » Здоров’я. Літні напої

Здоров’я. Літні напої


Коментарі: 0 Медицина

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Із настанням літа всі ми починаємо більше вживати рідини: під час вживання їжі та різних напоїв. Адже в спекотну пору року збільшується потовиділення, а з ним — втрата солей і мікроелементів. Тому перше правило літнього питва — поповнювати втрачене.
Найкраще втамовує спрагу прохолодна або гаряча вода, яка сприяє секреції слини і швидше всмоктується, ніж холодна або тепла. Проте теплий чай — ідеальний напій для літа, який найкраще втамовує спрагу, посилюючи слиновиділення. Він поступово всмоктується стінками шлунка, насичуючи організм рідиною.
Влітку корисним є зелений чай. У спекотні дні прозорий чистий настій зеленого листя дає відчуття свіжості та прохолоди, а завдяки терпкому ефекту й високому вмісту амінокислот зелений чай допомагає легше переносити спеку. Можна додати в чай лимон або імбир, листочки м’яти, малини або смородини.
Ще один хороший літній напій — це квас. Його пити корисно та потрібно, стверджують медики, особливо влітку, адже він швидко втамовує спрагу, позитивно впливає на травлення, серцево-судинну систему, обмін речовин в організмі, підвищує тонус організму і містить безліч мікроелементів та вітамінів.
На приготування охолоджених молочних та кисломолочних коктейлів із ягодами витрачається кілька секунд, це ідеальні і питво, й десерт. Крім того, вони поповнюють втрати кальцію, що особливо є актуальним для жінок.
Фруктові й овочеві фреші — незамінні «хіти» літнього сезону. Від однієї склянки напою ви отримаєте вітамінний заряд, який додасть сил на весь день. Сік відтиснути з будь-яких фруктів та овочів, які ви любите, — саме у цьому його перевага й універсальність.
Морси — прохолодні напої з соку, розведені водою, з додаванням цукру (або меду, але тоді в жодному разі не слід кип’ятити, щоб не втратити його лікувальних властивостей. Мед потрібно розвести в теплій склянці соку й лише потім додавати в готовий охолоджений морс): ягоди заздалегідь промити і видалити кісточки, якщо вони є, перетерти (або подрібнити в блендері), залити перевареною водою і варити кілька хвилин. Потім напій процідити і додати до смаку цукор або мед. Вичавки, що залишилася після проціджування, відтиснути, отриманий сік змішати з охолодженим напоєм.
Морси можна готувати з різних плодових і ягідних соків, а також з їх сумішей або зі свіжих плодів і ягід. Наприклад, морс із брусниць — добре втамовує спрагу і підвищує апетит, із журавлини — підвищує тонус організму, апетит, із ожини — нормалізує діяльність травного тракту, є загальнозміцнювальним і заспокійливим засобом, із чорниць — корисний для очей і хороший для дітей у разі розладів шлунка та кишечнику.
Дехто у спеку полюбляє вживати слабоалкогольні напої. А бажання випити пива під час відпочинку на галявині, пляжі тощо — і зовсім стало якоюсь «культурною традицією». Пиво дійсно втамовує спрагу, але швидко запаси рідини вас полишать, адже будь-який алкоголь, а особливо пиво, має сечогінний ефект.
Окремо варто виділити газовані напої. Для пиття у спекотну погоду вони зовсім непридатні, адже містять у своєму складі велику кількість цукру і створюють ілюзію втамування спраги на досить короткий термін. Після цього пити хочеться знову і ще більше, що створює замкнене коло.

Джерело: "Ваше здоров"я"







Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

11:19
22-Груд-2024
Круглий стіл у Чернігові до 87-річчя від дня народження В’ячеслава Чорновола
21 грудня у Чернігові, в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Черніг
12:18
20-Груд-2024
Московською ракетою пошкоджено в Києві унікальну пам’ятку національного значення — Миколаївський костел
Вранці 20 грудня внаслідок чергової російської ракетної атаки в Києві пошкоджено унік
17:01
18-Груд-2024
Соратники з Чернігівщини про В’ячеслава Чорновола
«Над Україною нависає зловісна двоголова тінь російського імперіалізму, який тільки й
20:30
15-Груд-2024
Армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позицій ЗСУ біля міста Суджа
14 грудня вперше в історії армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позиції ЗС
19:19
14-Груд-2024
Європейський суд з прав людини про заборону носіння георгіївської стрічки в Україні
12 грудня 2024 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив рішення у справі «Б
20:28
13-Груд-2024
Війна за війну
Як тільки «перестануть стріляти», незалежно від того буде це тимчасова заморозка чи с
Усі новини