реклама партнерів:
Головна » Життя в тилу під час війни. Історичний огляд

Життя в тилу під час війни. Історичний огляд


Коментарі: 0 СОЦІУМ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Стрімко наближається 70-та річниця з дня закінчення Другої світової війни в Європі. Про перебіг військових дій мовлено і написано, буде мовлено і буде написано багато. Але як же жилося людям країн, які воювали, в тилу?
США. Країна вступила у війну 7 грудня 1941 року. За час війни ціни на товари і послуги зросли на 45%. Були введені обмеження на закупівлю бензину для приватних автомобілів.
ВЕЛИКА БРИТАНІЯ. У війні з 3 вересня 1939 року. Було введено розподіл продовольства за певними обмеженими нормами споживання – «карткова система». Цікаво, але в країні не склався «чорний ринок» – продаж продовольства за надвисокими цінами в нелегальному обігу. Британці стійко дотримувалися введених правил споживання.
ЯПОНІЯ. У війні з 7 грудня 1941 року, до того часу з 1932 року воює в Китаї. У країні було введено карткову систему на продовольство. Дітям від 6-ти до 11-ти років видавали на день до 300 грам рису. З 1942 року замість рису почали видавати боби, солодку картоплю. Потім по картках почали видавати і одяг. У 1945 році на 100 осіб видавали жіночих сорочок – 1, спортивних костюмів – 1, чоловічих кальсонів – 3.
НІМЕЧЧИНА. У війні з 1 вересня 1939 року. Під час війни у країні було введено розподіл продовольства за картковою системою. Норми споживання з часом ставали все більш обмеженими. Одночасно виник і процвітав «чорний ринок» продовольства. Зростали ціни на промислові споживчі товари (одяг, взуття). За війну вони зросли в 3 рази.
СРСР. У війні з 17 вересня 1939 року. У країні було введено жорстку карткову систему розподілу продовольства. Голодні втрати свідомості були повсякденним явищем, особливо в школах. Багато військових прагнули потрапити на фронт, бо там краще годували, ніж у тилу. «Чорний ринок» продовольства процвітав навіть у оточеному ворогами Ленінграді (сучасна назва – Санкт-Петербург).
ІТАЛІЯ. У війні з 10 червня 1940 року. Уже восени наступного року італійці по продуктовим карткам отримували не більше 200 грам хлібу на людину. Процвітав «чорний ринок». Проходили потужні демонстрації жінок з гаслом «Наші діти хочуть їсти!»
З країн, про яких мова йшла вище, мали різний рівень руйнувань і жертв серед цивільного населення. На території США військових дій майже не було. Під час авіанальотів на Велику Британію було зруйновано Лондон і багато інших міст, загинуло близько 40 тис. мирних жителів. Інші країни зазнали значно більших руйнувань і людських жертв.

Леонід Лапай для «Європейської України»






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

22:02
22-Лис-2024
Північнокорейські військові готуються до штурмів у Маріуполі та Харківській області
Технічні радники Північної Кореї прибули в південне окуповане Росією портове місто Ма
19:10
22-Лис-2024
У США обговорюється питання повернення Україні ядерної зброї
Офіційні особи США та Європи обговорюють стримування як можливу гарантію безпеки для
22:00
21-Лис-2024
Перейменування вулиць на Харківщині: проміняють Олександра Олеся на Затишну
Малоданилівська громада вирішила перейменувати три топоніми, що були раніше затвердже
19:50
21-Лис-2024
До Дня Гідності та Свободи
День Гідності та Свободи відзначають щорічно 21 листопада згідно з Указом Президента
18:46
21-Лис-2024
18 загиблих, 33 поранених: результати удару по командному пункту ЗС Росії в Курській області
Серед поранених троє військовослужбовців КНДР. Більшість постраждалих – офіцери Півде
18:09
21-Лис-2024
Російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками
Те що російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками було ясно з 20
Усі новини