реклама партнерів:
Головна » Життя в тилу під час війни. Історичний огляд

Життя в тилу під час війни. Історичний огляд


Коментарі: 0 СОЦІУМ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Стрімко наближається 70-та річниця з дня закінчення Другої світової війни в Європі. Про перебіг військових дій мовлено і написано, буде мовлено і буде написано багато. Але як же жилося людям країн, які воювали, в тилу?
США. Країна вступила у війну 7 грудня 1941 року. За час війни ціни на товари і послуги зросли на 45%. Були введені обмеження на закупівлю бензину для приватних автомобілів.
ВЕЛИКА БРИТАНІЯ. У війні з 3 вересня 1939 року. Було введено розподіл продовольства за певними обмеженими нормами споживання – «карткова система». Цікаво, але в країні не склався «чорний ринок» – продаж продовольства за надвисокими цінами в нелегальному обігу. Британці стійко дотримувалися введених правил споживання.
ЯПОНІЯ. У війні з 7 грудня 1941 року, до того часу з 1932 року воює в Китаї. У країні було введено карткову систему на продовольство. Дітям від 6-ти до 11-ти років видавали на день до 300 грам рису. З 1942 року замість рису почали видавати боби, солодку картоплю. Потім по картках почали видавати і одяг. У 1945 році на 100 осіб видавали жіночих сорочок – 1, спортивних костюмів – 1, чоловічих кальсонів – 3.
НІМЕЧЧИНА. У війні з 1 вересня 1939 року. Під час війни у країні було введено розподіл продовольства за картковою системою. Норми споживання з часом ставали все більш обмеженими. Одночасно виник і процвітав «чорний ринок» продовольства. Зростали ціни на промислові споживчі товари (одяг, взуття). За війну вони зросли в 3 рази.
СРСР. У війні з 17 вересня 1939 року. У країні було введено жорстку карткову систему розподілу продовольства. Голодні втрати свідомості були повсякденним явищем, особливо в школах. Багато військових прагнули потрапити на фронт, бо там краще годували, ніж у тилу. «Чорний ринок» продовольства процвітав навіть у оточеному ворогами Ленінграді (сучасна назва – Санкт-Петербург).
ІТАЛІЯ. У війні з 10 червня 1940 року. Уже восени наступного року італійці по продуктовим карткам отримували не більше 200 грам хлібу на людину. Процвітав «чорний ринок». Проходили потужні демонстрації жінок з гаслом «Наші діти хочуть їсти!»
З країн, про яких мова йшла вище, мали різний рівень руйнувань і жертв серед цивільного населення. На території США військових дій майже не було. Під час авіанальотів на Велику Британію було зруйновано Лондон і багато інших міст, загинуло близько 40 тис. мирних жителів. Інші країни зазнали значно більших руйнувань і людських жертв.

Леонід Лапай для «Європейської України»






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

11:19
22-Груд-2024
Круглий стіл у Чернігові до 87-річчя від дня народження В’ячеслава Чорновола
21 грудня у Чернігові, в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Черніг
12:18
20-Груд-2024
Московською ракетою пошкоджено в Києві унікальну пам’ятку національного значення — Миколаївський костел
Вранці 20 грудня внаслідок чергової російської ракетної атаки в Києві пошкоджено унік
17:01
18-Груд-2024
Соратники з Чернігівщини про В’ячеслава Чорновола
«Над Україною нависає зловісна двоголова тінь російського імперіалізму, який тільки й
20:30
15-Груд-2024
Армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позицій ЗСУ біля міста Суджа
14 грудня вперше в історії армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позиції ЗС
19:19
14-Груд-2024
Європейський суд з прав людини про заборону носіння георгіївської стрічки в Україні
12 грудня 2024 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив рішення у справі «Б
20:28
13-Груд-2024
Війна за війну
Як тільки «перестануть стріляти», незалежно від того буде це тимчасова заморозка чи с
Усі новини