реклама партнерів:
Головна » «Зустріч на стародавньому Дитинці» із Міяшіро Еміко – експертом японської культури

«Зустріч на стародавньому Дитинці» із Міяшіро Еміко – експертом японської культури


Коментарі: 0 КУЛЬТУРА

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
У рамках просвітницької програми «Зустрічі на стародавньому Дитинці» 10 листопада о 17.00 в Колегіумі (на Валу) відбудеться демонстрація чайної церемонії та одягання японського вбрання – кімоно. Майстер-класи проводить Міяшіро Еміко – експерт з японської культури.
Вона розкаже про історію та основні моменти проведення чайного дійства. А бажаючі, насолоджуючись церемонією, зможуть не лише продегустувати зелений чай, а й поринути у незвичну атмосферу Сходу.
Крім того, Міяшіро Еміко разом з колегами із Українсько-Японського культурного центру продемонструють мистецтво одягання японського національного костюму – кімоно.

Організатори: Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній», Українсько-Японський культурний центр (м. Київ).

Чайна церемонія в Японії є естетичним обрядом, властивим японській культурі, який визначає порядок і процес чаювання подрібненого в порошок спеціального зеленого чаю.
Як відомо, у японців своя філософія спілкування з людьми – зрозуміти один одного можна і без слів, без знайомства. Подивитися на людину і зрозуміти її турботи, настрій... Наповнити мовчання – інтуїтивним розумінням – в цьому особливість практики спілкування.
Чайна церемонія, багата традиціями, оповита численними легендами і переказами, на думку японців є мистецтвом життя. Знання її розцінюється японцями, як міра освіченості, це – свідоцтво духовної культури людини.

Кімоно
– традиційний одяг в Японії. З середини XIX століття він вважається японським «національним костюмом».
У сьогоднішній Японії кімоно поступово виходить з ужитку, оскільки більшість японок віддають перевагу простому одягу західного зразка. Проте святкове кімоно залишається еталоном гарного і елегантного костюму для жінки. Випускниці шкіл і університетів часто одягають барвисте халатоподібне кімоно з широкими штанами хакама, учасники церемонії повноліття – багато декороване вбрання з довгими рукавами фурісоде, а дівчата-наречені – білосніжні шати поверх декількох різнокольорових халатів кімоно.
Кожне кімоно має свій символізм, тому його вибирають прискіпливо під конкретну людину і випадок. Зазвичай, основними критеріями вибору святкового одягу є сімейний і соціальний статус жінки, а також ступінь офіційності церемонії чи заходу.
Сьогодні в Японії поширені клуби любителів кімоно, де люди вчаться вибирати і носити його. Адже спілкування з кімоно – спілкування з високим мистецтвом. Уявляється дуже важливим той факт, що поняття «національний костюм» в Японії асоціюється з аристократичною культурою, професійним мистецтвом, на відміну від багатьох європейських країн, де національний одяг є продуктом народної творчості та асоціюється із селянською культурою.

Джерело: "Чернігів стародавній"






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

12:18
20-Груд-2024
Московською ракетою пошкоджено в Києві унікальну пам’ятку національного значення — Миколаївський костел
Вранці 20 грудня внаслідок чергової російської ракетної атаки в Києві пошкоджено унік
17:01
18-Груд-2024
Соратники з Чернігівщини про В’ячеслава Чорновола
«Над Україною нависає зловісна двоголова тінь російського імперіалізму, який тільки й
20:30
15-Груд-2024
Армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позицій ЗСУ біля міста Суджа
14 грудня вперше в історії армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позиції ЗС
19:19
14-Груд-2024
Європейський суд з прав людини про заборону носіння георгіївської стрічки в Україні
12 грудня 2024 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив рішення у справі «Б
20:28
13-Груд-2024
Війна за війну
Як тільки «перестануть стріляти», незалежно від того буде це тимчасова заморозка чи с
22:35
12-Груд-2024
Європейська "дипломатична вісімка"
Європейська "дипломатична вісімка" - новий неформальний майданчик співробітництва між
Усі новини