Версія для людей з вадами зору
реклама партнерів:
Головна » «Зустріч на стародавньому Дитинці» із Міяшіро Еміко – експертом японської культури

«Зустріч на стародавньому Дитинці» із Міяшіро Еміко – експертом японської культури


Коментарі: 0 КУЛЬТУРА

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
У рамках просвітницької програми «Зустрічі на стародавньому Дитинці» 10 листопада о 17.00 в Колегіумі (на Валу) відбудеться демонстрація чайної церемонії та одягання японського вбрання – кімоно. Майстер-класи проводить Міяшіро Еміко – експерт з японської культури.
Вона розкаже про історію та основні моменти проведення чайного дійства. А бажаючі, насолоджуючись церемонією, зможуть не лише продегустувати зелений чай, а й поринути у незвичну атмосферу Сходу.
Крім того, Міяшіро Еміко разом з колегами із Українсько-Японського культурного центру продемонструють мистецтво одягання японського національного костюму – кімоно.

Організатори: Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній», Українсько-Японський культурний центр (м. Київ).

Чайна церемонія в Японії є естетичним обрядом, властивим японській культурі, який визначає порядок і процес чаювання подрібненого в порошок спеціального зеленого чаю.
Як відомо, у японців своя філософія спілкування з людьми – зрозуміти один одного можна і без слів, без знайомства. Подивитися на людину і зрозуміти її турботи, настрій... Наповнити мовчання – інтуїтивним розумінням – в цьому особливість практики спілкування.
Чайна церемонія, багата традиціями, оповита численними легендами і переказами, на думку японців є мистецтвом життя. Знання її розцінюється японцями, як міра освіченості, це – свідоцтво духовної культури людини.

Кімоно
– традиційний одяг в Японії. З середини XIX століття він вважається японським «національним костюмом».
У сьогоднішній Японії кімоно поступово виходить з ужитку, оскільки більшість японок віддають перевагу простому одягу західного зразка. Проте святкове кімоно залишається еталоном гарного і елегантного костюму для жінки. Випускниці шкіл і університетів часто одягають барвисте халатоподібне кімоно з широкими штанами хакама, учасники церемонії повноліття – багато декороване вбрання з довгими рукавами фурісоде, а дівчата-наречені – білосніжні шати поверх декількох різнокольорових халатів кімоно.
Кожне кімоно має свій символізм, тому його вибирають прискіпливо під конкретну людину і випадок. Зазвичай, основними критеріями вибору святкового одягу є сімейний і соціальний статус жінки, а також ступінь офіційності церемонії чи заходу.
Сьогодні в Японії поширені клуби любителів кімоно, де люди вчаться вибирати і носити його. Адже спілкування з кімоно – спілкування з високим мистецтвом. Уявляється дуже важливим той факт, що поняття «національний костюм» в Японії асоціюється з аристократичною культурою, професійним мистецтвом, на відміну від багатьох європейських країн, де національний одяг є продуктом народної творчості та асоціюється із селянською культурою.

Джерело: "Чернігів стародавній"






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

20:57
22-Лип-2025
«Руки геть від НАБУ і САП»: у Києві, Дніпрі, Львові люди вийшли на акції протесту
Близько тисячі людей у Києві, Дніпрі та Львові ввечері 22 липня вийшли на пікети з ви
20:49
22-Лип-2025
Єврокомісарка відреагувала на ухвалення Верховною радою скандального закону щодо НАБУ і САП
Єврокомісарка з питань розширення Марта Кос заявила про серйозну стурбованість у зв’я
09:15
21-Лип-2025
Театр, що відкриває світ: Інклюзивний досвід у німецькому театрі LTT
Нещодавно в регіональному театрі (LTT) міста Тюбінген (Німеччина) відбулася знакова п
17:11
20-Лип-2025
Танки Abrams від Австралії доставили в Україну
Уряд Австралії офіційно передав Збройним силам України першу партію танків M1A1 Abram
10:27
20-Лип-2025
Усик переміг Дюбуа і звернувся до українських воїнів
Ключовим став п’ятий раунд, під час якого Усик провів серію результативних ударів, за
Усі новини

Сollaborator