реклама партнерів:
Головна » Оновлення криптофреймворку: Україна консультується з міжнародними фахівцями

Оновлення криптофреймворку: Україна консультується з міжнародними фахівцями


Коментарі: 0

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном

Уряд України не перший рік працює над законопроектом, який може зробити криптовалютні операції до країни легальним та безпечним. І основна мета полягала в тому, щоб ринок не просто був тотально регульованим, але отримав додаткові стимули для розвитку. Під час підготовки матеріалу автори онлайн-обмінника Changeit допомогли нашій редакції розібратися з питанням оновлення криптофреймворку.

Шлях до повної легалізації криптовалютного ринку в Україні

Консультативна рада щодо регулювання віртуальних активів провела своє перше засідання, яке було пов'язане з адаптацією Податкового кодексу до ринку криптовалютного ринку. Українська регулярна спільнота активно співпрацює з міжнародними експертами при створенні національного криптофреймворку з поправками до закону «Про віртуальні активи». У списку консультантів є проект USAID «Реформа фінансового сектора» та міжнародна консалтингова фірма Ernst&Young.

1 грудня 2022 року відбулося перше засідання Консультативної ради з регулювання віртуальних активів, організованих Національною комісією з фондового ринку та цінних паперів. Експерти консультативної групи обговорили поправки до закону «Про віртуальні активи», спрямованих на адаптацію Податкового кодексу до регулювання криптовалюти.

Голова Національного податкового агентства України Руслан Магомедов повідомив, що регулюючі органи перебувають у тісній співпраці з Ernst&Young та USAID. Все це спрямоване на впровадження регулювання європейського ринку криптовалютних активів (MiCa) на український ринок цифрових активів.

Ярослав Железняк, депутат Верховної роботи України, заявив про те, що основний підхід при адаптації – це принцип «не нашкодь». Тобто спроба спрямована на те, щоб зробити криптовалютне середовище в Україні безпечним та легальним, але без руйнування того, що вже є. Основна мета – не регулювати користувачів, а стимулювати до розвитку криптовалютної індустрії.

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку України та Національний банк України – це два основні регулятори криптовалютного ринку. Про це зазначено у підписаному Законопроекті Володимиром Зеленським «Про віртуальні активи».

Також у листопаді 2022 року низка українських депутатів виступила з ініціативою за криптовалюту та громадське об'єднання «Віртуальні активи України». Групою депутатів було оприлюднено дорожню карту з розвитку та просування Web3 у країні. У дорожній карті було запропоновано запустити регулятивну пісочницю, спрямовану на проекти блокчейну та Web3. При цьому реалізує створення національного реєстру землі та нерухомості на базі блокчейну та інтеграцію України до Європейського партнерства з блокчейну.

На що чекати користувачам?

Очевидно, що все рухається до того, що незабаром криптовалютний ринок в Україні регулюватиметься, водночас стрімко розвиватиметься. А створена консультативна комісія сприятиме тому, що все функціонуватиме максимально грамотно.






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

11:19
22-Груд-2024
Круглий стіл у Чернігові до 87-річчя від дня народження В’ячеслава Чорновола
21 грудня у Чернігові, в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Черніг
12:18
20-Груд-2024
Московською ракетою пошкоджено в Києві унікальну пам’ятку національного значення — Миколаївський костел
Вранці 20 грудня внаслідок чергової російської ракетної атаки в Києві пошкоджено унік
17:01
18-Груд-2024
Соратники з Чернігівщини про В’ячеслава Чорновола
«Над Україною нависає зловісна двоголова тінь російського імперіалізму, який тільки й
20:30
15-Груд-2024
Армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позицій ЗСУ біля міста Суджа
14 грудня вперше в історії армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позиції ЗС
19:19
14-Груд-2024
Європейський суд з прав людини про заборону носіння георгіївської стрічки в Україні
12 грудня 2024 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив рішення у справі «Б
20:28
13-Груд-2024
Війна за війну
Як тільки «перестануть стріляти», незалежно від того буде це тимчасова заморозка чи с
Усі новини