Російськомовні українці думають інакше ніж українські росіяни
Про це в понеділок говорилося в ході засідання "круглого столу" на тему: "Спільна ідентичність громадян України: реальність, проект або утопія?".
Експерти відзначають, що більшість представників усіх мовних груп України не вважають, що західні і східні українці є різними народами і, тим більше, що відмінності між ними можуть призвести до їх роз'єднання і створення власних держав або об'єднання з іншими країнами, повідомляє Ліга.
Більшість представників усіх російськомовних груп України не підтримують варіанти розвитку своїх регіонів, що передбачають порушення територіальної цілісності України.
У той же час, вони підтримали б розширення прав і повноважень місцевого самоврядування в регіонах.
Різниця між російськомовними групами і власне росіянами щодо більшості питань є більшою, ніж між російськомовними громадянами й українцями, що свідчить про безпідставність ототожнення в соціально-політичному контексті російськомовних громадян України з росіянами, що живуть в Україні.
Російськомовні громадяни не є однорідною спільністю, а позиції окремих груп, що виділяються на основі різних критеріїв, можуть відрізнятися один від одного.
Зокрема, присутність таких ознак, як визнання рідною мовою української і приналежність до української культурної традиції значно впливає на позицію громадян у питаннях: статусу мов в Україні, розуміння нації і національності (у напрямку підвищення ролі етнічного компонента), бачення перспектив домінування в майбутньому культурних традицій України, оцінки пріоритетних напрямків зовнішньої політики.
За матеріалами Української Правди
|
|