реклама партнерів:
Головна » Що краще — геймпад чи джойстик

Що краще — геймпад чи джойстик


Коментарі: 0

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном

Джойстики та геймпади — різні види маніпуляторів, що дають змогу керувати персонажами й об'єктами в комп'ютерних іграх. Вибір залежить не тільки від технічних характеристик, а й жанру, тематики та способів управління.

Що купувати для гри

Важливо розуміти параметри, щоб придбати необхідний тип пристрою. До того ж візьміть до уваги, яким розвагам ви найчастіше приділяєте час. Виходячи з цього, вже можна визначити: джойстик вам потрібен чи геймпад. Вибираючи гаджет, враховуйте такі фактори:

  1. Сумісність із пристроєм, до якого купується маніпулятор. Деякі моделі працюють тільки з певними консолями, ПК та смартфонами, а інші — універсальні та підтримують різні варіанти.
  2. Спосіб підключення — дротовий чи бездротовий. Перші забезпечують стабільний зв'язок і не потребують зарядки, але обмежують свободу руху. Другі зручніші у використанні, але здатні розряджатися в непідхожий момент або втрачати сигнал.
  3. Ергономіка та якість виконання. Обладнання повинно зручно лежати в руці, не ковзати, не викликати втоми. Кнопки та важелі мають чітко реагувати та плавно натискатися, а корпус — бути міцним і зносостійким.
  4. Додаткові функції, наприклад вібрація, підсвічування, датчики нахилу, всілякі налаштування тощо. Вони поліпшують ігровий досвід та адаптують гаджет під особисті переваги.

На ринку багато виробників, серед яких можна виділити Sony, Microsoft, Logitech, Razer, 8BitDo та інші. Компанії пропонують різноманітні моделі для різних цілей та бюджетів.

Типи маніпуляторів

Типи пристроїв, що допомагають контролювати процес гри, максимально точно передавати рухи та натискання, залежать від способу підключення, сумісності, наявності доповнених функцій і дизайну. Загалом виділяють такі варіанти:

  1. Геймпад — невеликий блок із кнопками, мініджойстиками та іншими елементами управління, який підходить для різних жанрів ігор, особливо екшенів, аркад і файтингів.
  2. Джойстик — ручка, що може нахилятися в будь-яких напрямках і обертатися. Призначена для симуляторів польотів, космічних боїв, де потрібно правити літальними апаратами. Часто доповнюється важелями.
  3. Контролер руху — пристрій, що визначає положення та помахи руки геймера в просторі, передаючи дані в гру. Найліпша для жанрів із великим реалізмом і зануренням, як-от спортивні, танцювальні, бойові. Оснащується датчиками, камерами, мікрофонами.
  4. Тригер — імітує спусковий гачок зброї та використовується для стрільби. Може бути частиною іншого приладу, характеризується різною формою, розміром і силою натискання.
  5. Кермо — застосовується для автосимуляторів і перегонів. Забезпечується педалями, коробкою передач, зчепленням тощо. Надає реалістичний досвід і точне керування.

Вибір великий, і чітко вирішити, що підходить, буває доволі складно, бо змінюються захоплення та ігри, яким ви приділяєте увагу. Тому доцільно розглянути найбільш універсальний пристрій, що покриє максимум потреб.






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

12:21
02-Січ-2025
11 унікальних музейних предметів внесено до Держреєстру національного культурного надбання
Після тривалої перерви відновила свою роботу Експертно-фондова комісія Міністерства к
12:08
02-Січ-2025
Внаслідок атаки російських дронів по Києву загинули відомий учений-нейробіолог Ігор Зима та його дружина Олеся Сокур
Унаслідок падіння уламків БпЛА на будинок у Печерському районі, під час удару дронамі
20:43
01-Січ-2025
Кремль забороняє на окупованих територіях святкування різдвяно-новорічних днів
Кремль настільки боїться бодай згадки про Україну та українське, що вирішив вчергове
09:44
31-Груд-2024
189 українців повернулося з російського полону
Повернення наших людей з російського полону – це завжди дуже хороші новини для кожног
02:19
31-Груд-2024
Документатори в 11 областях фотографують руйнування культурної спадщини: навіщо це робити

Громадські активісти, журналісти та організації-партнери “Антикору

22:57
26-Груд-2024
Війська КНДР на курщині продовжують зазнавати втрат
Держава-агресор росія продовжує використовувати війська КНДР у бойових діях проти Укр
Усі новини