реклама партнерів:
Головна » Що краще — геймпад чи джойстик

Що краще — геймпад чи джойстик


Коментарі: 0

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном

Джойстики та геймпади — різні види маніпуляторів, що дають змогу керувати персонажами й об'єктами в комп'ютерних іграх. Вибір залежить не тільки від технічних характеристик, а й жанру, тематики та способів управління.

Що купувати для гри

Важливо розуміти параметри, щоб придбати необхідний тип пристрою. До того ж візьміть до уваги, яким розвагам ви найчастіше приділяєте час. Виходячи з цього, вже можна визначити: джойстик вам потрібен чи геймпад. Вибираючи гаджет, враховуйте такі фактори:

  1. Сумісність із пристроєм, до якого купується маніпулятор. Деякі моделі працюють тільки з певними консолями, ПК та смартфонами, а інші — універсальні та підтримують різні варіанти.
  2. Спосіб підключення — дротовий чи бездротовий. Перші забезпечують стабільний зв'язок і не потребують зарядки, але обмежують свободу руху. Другі зручніші у використанні, але здатні розряджатися в непідхожий момент або втрачати сигнал.
  3. Ергономіка та якість виконання. Обладнання повинно зручно лежати в руці, не ковзати, не викликати втоми. Кнопки та важелі мають чітко реагувати та плавно натискатися, а корпус — бути міцним і зносостійким.
  4. Додаткові функції, наприклад вібрація, підсвічування, датчики нахилу, всілякі налаштування тощо. Вони поліпшують ігровий досвід та адаптують гаджет під особисті переваги.

На ринку багато виробників, серед яких можна виділити Sony, Microsoft, Logitech, Razer, 8BitDo та інші. Компанії пропонують різноманітні моделі для різних цілей та бюджетів.

Типи маніпуляторів

Типи пристроїв, що допомагають контролювати процес гри, максимально точно передавати рухи та натискання, залежать від способу підключення, сумісності, наявності доповнених функцій і дизайну. Загалом виділяють такі варіанти:

  1. Геймпад — невеликий блок із кнопками, мініджойстиками та іншими елементами управління, який підходить для різних жанрів ігор, особливо екшенів, аркад і файтингів.
  2. Джойстик — ручка, що може нахилятися в будь-яких напрямках і обертатися. Призначена для симуляторів польотів, космічних боїв, де потрібно правити літальними апаратами. Часто доповнюється важелями.
  3. Контролер руху — пристрій, що визначає положення та помахи руки геймера в просторі, передаючи дані в гру. Найліпша для жанрів із великим реалізмом і зануренням, як-от спортивні, танцювальні, бойові. Оснащується датчиками, камерами, мікрофонами.
  4. Тригер — імітує спусковий гачок зброї та використовується для стрільби. Може бути частиною іншого приладу, характеризується різною формою, розміром і силою натискання.
  5. Кермо — застосовується для автосимуляторів і перегонів. Забезпечується педалями, коробкою передач, зчепленням тощо. Надає реалістичний досвід і точне керування.

Вибір великий, і чітко вирішити, що підходить, буває доволі складно, бо змінюються захоплення та ігри, яким ви приділяєте увагу. Тому доцільно розглянути найбільш універсальний пристрій, що покриє максимум потреб.






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

22:02
22-Лис-2024
Північнокорейські військові готуються до штурмів у Маріуполі та Харківській області
Технічні радники Північної Кореї прибули в південне окуповане Росією портове місто Ма
19:10
22-Лис-2024
У США обговорюється питання повернення Україні ядерної зброї
Офіційні особи США та Європи обговорюють стримування як можливу гарантію безпеки для
22:00
21-Лис-2024
Перейменування вулиць на Харківщині: проміняють Олександра Олеся на Затишну
Малоданилівська громада вирішила перейменувати три топоніми, що були раніше затвердже
19:50
21-Лис-2024
До Дня Гідності та Свободи
День Гідності та Свободи відзначають щорічно 21 листопада згідно з Указом Президента
18:46
21-Лис-2024
18 загиблих, 33 поранених: результати удару по командному пункту ЗС Росії в Курській області
Серед поранених троє військовослужбовців КНДР. Більшість постраждалих – офіцери Півде
18:09
21-Лис-2024
Російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками
Те що російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками було ясно з 20
Усі новини