Тепловізори і приціли. Як підібрати необхідний варіант
Тепловізори здатні виявляти об’єкти за інфрачервоним тепловим випромінюванням та вимірювати їхні температурні показники і дальність розташування. Прилади складаються з екрану, об'єктива, елементів керування та місця для збору даних.
Окремі моделі https://grand-pulsar.com.ua/teplovizory доповнені лазерним прицілом, датчиком вологості, компасом і дають можливість робити відеозапис. Основною перевагою тепловізора порівняно зі звичайним приладом нічного бачення є те, що перший не потребує у повній темряві додаткового ІЧ-підсвічування.
Ці інноваційні пристрої успешно використовують:
- військові;
- охорона;
- мисливці;
- науковці;
- рятувальники;
- ремонтники будинків та спеціалісти інших галузей.
Тепловізори незамінні під час пошуку людей або тварин, а також для виявлення технічних несправностей на будівельних та виробничих об’єктах.
Види тепловізорів
На сьогодні існують різні види таких пристроїв, в залежності від їх функціоналу, а саме:
- вимірювальні: перетворюють теплові дані на цифрові пікселі;
- наглядові: перетворюють теплове випромінювання на візуальне зображення;
- високотемпературні: працюють з температурами більше 1200 градусів, мають застосування у металургії;
- переносні: легкі, компактні, добре вміщуються у руці;
- стаціонарні: великі, громіздкі, мають нерухоме розміщення.
Ви можете підібрати потрібний для вас варіант з урахуванням сфери використання, поставлених задач і наявного бюджету.
Поради для вибору тепловізора та прицілу
При виборі приладу слід звертати увагу на такі показники як:
- матеріал корпусу, об’єктиву та матриці;
- форма, конструкція та вага;
- роздільна здатність та кут огляду;
- дальність фіксації об'єктів: чим вищий цей показник, тим зручніше прилад у роботі;
- показник збільшення;
- розмір інтегрованої пам'яті: 8, 16, 32 або 64 Гб;
- додаткові функції: вбудована стабілізація зображення, запис відео, можливість підключення до ПК, ноутбука або смартфону;
- бренд тепловізора та його ціна.
Найкращим вибором буде пристрій з дальністю виявлення об’єктів від 600 метрів та роздільною здатністю датчика тепла від 320x240 рх. Також слід зважати на комплектацію тепловізора. Зазвичай він доповнений ремінцем для фіксації на зап'ясті, додатковим акумулятором, зарядним пристроєм та серветкою для очищення оптики. Обов’язково перевірте наявність інструкції та гарантійного талону.
Який тепловізор краще купити для своїх потреб?
На сьогодні найбільшою популярністю користуються тепловізори брендів Pulsar, Hikmicro, Infiray, Guide, Nvectech, Hikvision.
Зокрема можна придбати Axion 2 XG35 LRF – одну з останніх моделей від бренду Pulsar. Тепловізор має міцний, ергономічний корпус, придатний для інтенсивного, екстремального використання; оснащений функціями обробки якості фотографій на програмному рівні, має високу якість та точність промальовування об'єктів. Пристрій доповнений лазерним и оптичним дальноміром, здатним точно і швидко встановити відстань до цілі. Максимальна дальність виявлення об'єкта становить 1751 метр. Працює навіть у складних погодних умовах та при низьких температурах. Акумулятор забезпечує повноцінну роботу приладу протягом 7 годин. Комплектується футляром для переноски, аккумулятором та кабелем для підзарядки. Підійде як новачкам, так і досвідченим військовим, мисливцям та рятувальникам.
Інша модель, яка прийшлася до вподоби багатьом користувачам – HikMicro LYNX Pro LH25 https://grand-pulsar.com.ua/ua/teplovizory/teplovizory-hikmicro. Він відрізняється компактною формою, флагманським функціоналом та доступною ціною. Пристрій має вбудований відеоредактор і пам’ять 8 Гб. Поєднується для роботи з гаджетами на базі операційних систем iOS та Android. Важить лише 310 г. Працює навіть у екстремальних погодних умовах, .при високій, так і низькій температурі від -30 до +55 °C. Комплектується зручною сумкою-футляром, гумовим наглазником для об'єктива та USB-кабелем для зарядки акумулятора та перенесення інформації на комп’ютер. Пристрій стане у пригоді мисливцям та єгерям, натуралістам та біологам, працівникам комунальних служб, рятувальникам, задіяними у пошуку людей, та охоронцям для контролю за певними об'єктами.