Версія для людей з вадами зору
реклама партнерів:
Головна » Види конструкторів: який обрати для дитини?

Види конструкторів: який обрати для дитини?


Коментарі: 0

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном

Творчий початок є в кожної дитини. Малюки прагнуть пізнавати світ та створювати щось власноруч. Вони конструюють вежі, багатоповерхові спороди чи якісь обмежені простори. Не дивно, що дитячі конструктори користуються великим попитом серед розвиваючих іграшок, хоч для хлопчиків, хоч для дівчаток, хоч для 5 років, хоч для 10 років.

Чому конструктор – це не тільки цікаво, але й корисно

Набори деталей приносять чимало користі для розвитку дітей різного віку. Коли малюк регулярно взаємодіє з різними фігурами та аксесуарами з пластику чи деревини, в нього покращується координація. Також він навчиться просторового мислення, складаючи різні елементи один на другий.

Варто зазначити позитивний вплив ігрових наборів на знайомство дитини з уявленням про вагу та рівновагу. В неї поліпшується логіка, адже без цього не вдасться побудувати стійку споруду. Якщо до набору додається інструкція, то дитина буде постійно перемикати увагу з дерев’яних чи пластикових фігурок на зображення. Це покращить самоконтроль, увагу, дитина стане більш всидливою. Та якщо прибрати схеми, то малюк почне розвивати свою фантазію та образне мислення.

Різновиди конструкторів

Є багато варіантів розвиваючих іграшок. З них можна збирати роботів, транспорт, військову техніку та навіть ляльок. Проте це не є головним критерієм класифікації ігор. Вибір конструкторів поділяють на:

  • Конструктор магнітний. Така настільна гра не має елементів кріплення. Між собою вони поєднуються силою магнітів. Завдяки цьому можна створювати різні формати набору. Такий різновид забави підходить для дітей віком 5-8 років. Це пов’язано з тим, що вони часто абстрактні, тому для малюків можуть виявитися надто незрозумілими;
  • Дерев’яні конструктори. Такі набори добре відомі ще з нашого дитинства. Найпростіший з них – кубики, конуси та інші будівельні блоки. Такі іграшки допоможуть розвинути фантазію та абстрактне мислення. Поєднувати між собою дерев’яні елементи можуть діти від 3 років. Для старших є складніші інтерактивні іграшки. Вони можуть налічувати декілька готових елементів, які поєднуються у певні композиції. Головна перевага – екологічність матеріалу;
  • М’які конструктори. Це набори виготовлені з тканини чи м’якого пластику. За допомогою різних елементів діти можуть створювати різні тривимірні фігури. Такі конструктори можуть називатися наборами для творчості. При цьому буде розвиватися моторика пальців, покращується тактильне відчуття;
  • Електронні конструктори. Це забава для дітей від 7 років або навіть старше. Вони допомагають за допомогою ігор пояснити закони фізики, детально пояснити, як працюють ті чи інші прилади в домі. Без допомоги дорослих дитина не завжди може впоратися з електронними механізмами;
  • Пластикові набори. Найвідоміші з них – LEGO. Це конструктори відомої данської компанії. Про те є й інші іграшки менш відомих брендів, які зарекомендували себе з гарної сторони.

Для батьків головне забезпечити всебічний розвиток дитини. Творчі завдання так само важливі, як спортивні заняття. Сьогодні є багато товарів для дітей 6 років, старших і менших. Серед машинок, зброї, ляльок, м’ячиків та інших іграшок варто знайти місце і конструктору.






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

20:47
23-Лип-2025
Зеленський заявив, що внесе у Раду законопроєкт, який має посилити незалежність антикорупційних органів
Було багато нарад з урядовцями, з представниками правоохоронних органів. Дуже детальн
20:12
23-Лип-2025
Заява НРУ щодо змін до законодавства про НАБУ та САП, ухвалених Верховною Радою
Заява Політичної партії «Народний Рух України» щодо змін до законодавства про НАБУ та
20:57
22-Лип-2025
«Руки геть від НАБУ і САП»: у Києві, Дніпрі, Львові люди вийшли на акції протесту
Близько тисячі людей у Києві, Дніпрі та Львові ввечері 22 липня вийшли на пікети з ви
20:49
22-Лип-2025
Єврокомісарка відреагувала на ухвалення Верховною радою скандального закону щодо НАБУ і САП
Єврокомісарка з питань розширення Марта Кос заявила про серйозну стурбованість у зв’я
09:15
21-Лип-2025
Театр, що відкриває світ: Інклюзивний досвід у німецькому театрі LTT
Нещодавно в регіональному театрі (LTT) міста Тюбінген (Німеччина) відбулася знакова п
17:11
20-Лип-2025
Танки Abrams від Австралії доставили в Україну
Уряд Австралії офіційно передав Збройним силам України першу партію танків M1A1 Abram
Усі новини

Сollaborator