Внутрішній туризм під час війни
Війна в Україні торкнулась абсолютно всіх сфер життя людини. Вплив війни не оминув і внутрішній туризм, але навіть в цей час подорожі по Україні є досить поширеним явищем.
Звичайно не всі люди можуть дозволити собі (в першу чергу на моральному рівні) подорожувати через ряд військових обставин, але все ж внутрішній туризм в нашій країні зберігся. Зважаючи на всі обставини в яких зараз ми всі перебуваємо, пересування по країні дозволене і з метою туризму також, просто перед поїздкою у військовий час потрібно додатково підготуватися.
З чого починати планування подорожі
Планування подорожі під час війни має здійснюватися із врахуванням багатьох моментів, які склались на нашій території за останній рік, тому заздалегідь до уваги варто брати поради щодо подорожей в нашій державі:
- Зараз в Україні немає жодного безпечного на 100 відсотків регіону, тому перед плануванням подорожі варто звернутися до адміністрації та поліції міста або громади, куди є намір поїхати і вони мають вислухати ваші побажання, бажаний маршрут повідомити про небезпеку, яка може виникнути під час подорожі.
- Також на початку подорожі варто ознайомитися із картою укриттів там і не відхилятися від них на своєму маршруті.
- Якщо є намір відвідати конкретну локацію, то напередодні варто ознайомитися із графіком роботи, що доступний для відвідувачів.
- Всі прогулянки варто планувати із врахуванням комендантської години та обов'язково дотримуватися її графіку і не пересуватися в темну пору доби пішки чи на автомобілі.
Якщо поїздка планується через туристичне агентство, то все вищесказане має передбачити туроператор, а також забезпечити страховку туристам.
Перед поїздкою необхідно перевірити всі необхідні документи, адже в більшості регіонів на дорогах розташовані блокпости, які здійснюють перевірку транспортних засобів та, як мінімум, паспортів.
Що заборонено подорожуючим під час військового стану
Туризм під час війни має ряд заборон та обмежень, до найпопулярніших належать:
- подорожі на окупованих та нещодавно деокупованих територіях;
- піші прогулянки, екскурсії та відвідування пляжів, що розташовані неподалік критичної інфраструктури, або в радіусі 10-15 кілометрів від військового об'єкту;
- діє заборона на проведення вуличних масових заходів (ярмарки, масштабні святкування дня міста, фестивалі);
- заборонено подорожувати на прикордонних з Білорусією та Росією територіях;
- не можна відвідувати водойми та лісові насадження на територіях, що були окуповані тривалий час або які розташовані неподалік окупованих територій;
- заборонено їхати на територію, де неподалік ведуться бойові дії;
- під час військового стану в деяких регіонах діють обмеження на пересування груп людей в кількості більше 15 осіб.
Їхати зараз чи після перемоги
Цей вибір залежить лише від самих людей, їх бажання та можливостей. Є такі, що на час військового стану відклали своє звичне життя і зовсім не подорожують, а є і ті, хто намагається не випадати із свого темпоритму поки є така така можливість і подорожувати. Психологи радять при першій можливості черпати звідусіль позитивні емоції, змінювати обстановку, а саме - подорожувати зараз, якщо є така можливість.