Як часто варто відвідувати стоматолога
Досі боїтеся дантиста, як у дитинстві, та уникаєте візиту в клініку? Не найкраща стратегія. Адже багато стоматологічних захворювань спочатку виникають безсимптомно, та поступово руйнують ваші зуби. Чи не кожна стоматологічна клініка в Києві на Виноградарі наголошує, що вчасне звернення до дантиста — це запорука збереження здоров'я зубів та краси вашої посмішки. Тож сьогодні ми поговоримо про те, як часто та коли варто записуватися на візит до лікаря.
Коли варто звертатися до стоматолога?
Навіть якщо ви не маєте жодних проблем зі здоров'ям ротової порожнини, рекомендується проходити профілактичні огляди та професійну чистку зубів щонайменше раз на шість місяців. Це допоможе попередити можливі проблеми з зубами та яснами, а також виявити будь-які патологічні стани на ранніх стадіях.
Записатися до стоматолога позапланово варто, якщо у вас:
- Болять зуби або ясна.
- Виникає дискомфорт під час пережовування їжі.
- Кровоточивість ясен.
- Неприємний запах з рота або неприємний присмак у роті.
- Пульсуючий біль або набряк ясен.
- Підвищена чутливість до гарячого та холодного.
- Спостерігається рухливість зубів.
- Неправильний прикус.
- Присутні пошкодження зубів або коронок.
Чим швидше ви звернетеся до стоматолога — тим краще. Кожній людині варто мати “свою” стоматологічну клініку та лікаря, якому можна зателефонувати в екстренному випадку. Тому оберіть стоматологію, якій ви довіряєте. В Києві є багато якісних клінік, які пропонують своїм пацієнтам повний спектр стоматологічних послуг. Від гігієнічної чистки до імплантації та протезування.
Як запобігти стоматологічним захворюванням?
Головне правило — це якісний догляд за зубами. Саме тому:
- Чистьте зуби двічі на день. Варто чистити зуби протягом двох хвилин, використовуючи зубну щітку з м'якими щетинками та зубну пасту з фтором.
- Використовуйте зубну нитку. Щоб позбутися залишків їжі між зубами та запобігти розвитку карієсу, краще використовувати зубну нитку щодня.
- Будьте обережні під час чищення зубів. Не натискайте на зубну щітку на зуби занадто сильно, оскільки це може призвести до пошкодження зубної емалі.
- Обмежте вживання цукру. Чим більше цукру ви їсте, тим більше шкоди завдаєте своїм зубам. Спробуйте обмежити споживання цукру та солодких напоїв.
Батькам важливо прививати звичку турбуватися про зуби та ясна своїм дітям. Стежте за тим, щоб малюк регулярно та вчасно чистив зуби, а також привчіть дитину відвідувати стоматолога профілактично. А не лише тоді, коли зуби починають боліти.
Нехай ваша посмішка завжди буде красивою та здоровою!