Як доглядати за акумулятором телефону взимку?
З приходом холодів у наших мобільних пристроїв з'являються серйозні проблеми. Річ у тім, що електронна начинка погано переносить низькі температури, і акумулятор телефону LG з цього асортимента https://www.aks.ua/uk/catalog/akkumulyator-dlya-mobilnogo-telefona/brand/lg - не виняток. Отже, які існують загрози для хімічних накопичувачів енергії і як їм протидіяти?
Стережися морозу
Літій-іонні елементи є найбільш широко використовуваним типом батарей. Їх можна знайти не тільки в мобільних телефонах, а й павербанках, ноутбуках, планшетах та іншій техніці, тому правила експлуатації та поведінка дуже схожі. При більш низьких температурах електрони переміщаються повільніше, тому батарея не працює з максимальною швидкістю. У морозну погоду смартфони можуть працювати з перебоями або навіть довільно відключатися.
Таким чином, за температури від -15 градусів за Цельсієм більшість сучасних пристроїв можуть просто відмовитися функціонувати далі, і користувач має бути готовим до виникнення подібних обставин.
Після того, як пристрій переохолодився, не можна його вмикати після повернення в тепле приміщення. Раптова різниця температур може призвести до появи конденсату, а частинки вологи дуже швидко виведуть електронні компоненти з ладу. У такому разі слід почекати, поки стан обладнання поступово зрівняється з кімнатною температурою.
Якщо ви хочете захистити свій телефон від морозу, постарайтеся не використовувати його на відкритому повітрі та тримайте пристрій у кишені ближче до тіла. Також не зайвим буде використовувати додатковий захисний аксесуар - чохол. Для того, щоб відповідати на дзвінки, не обов'язково діставати мобільний з кишені, достатньо використовувати додаткову гарнітуру.
Вплив температур на хімічний процес
У нормальних умовах кожна комірка накопичувача функціонує оптимально, і хімічна реакція протікає гладко. Електрони, що вивільнилися в результаті реакції, накопичуються на негативному електроді - аноді. В результаті підключення двох полюсів, споживач створюється різниця потенціалів і по електронних схемах пристрою починає текти струм. Взимку хімічні реакції протікають повільніше, тим самим знижуючи ефективність роботи всієї системи обладнання.
Пам'ятайте! Електроніка чутлива до морозу і може вийти з ладу в разі необережного поводження. Якщо ви дослухаєтеся до наших порад, то ваші мобільні пристрої обов'язково переживуть навіть найсуворішу зиму!