Як підтримувати здоров’я крові: ТОП-10 порад для всіх
У бурхливому темпі життя так важливо знайти час на підтримку свого здоров’я та чудового самопочуття. Кров відіграє важливу роль у нашому організмі, оскільки забезпечує доставку кисню та поживних речовин до різних органів та тканин. Варто розуміти, що її здоров’я має вплив на загальний стан організму людини. Пропонуємо ознайомитись із десяткою порад, які дозволять значно покращити самопочуття.
Порада № 1. Збалансоване харчування
Правильне харчування є надзвичайно важливим для підтримки здоров’я крові. Саме тому важливо вживати достатню кількість свіжих фруктів, овочів, злаків та білкових продуктів. Натомість варто уникати висококалорійних, жирних та пересолених страв.
Для підтримки нормальної здатності згортання крові треба регулярно їсти брокколі, шпинат та квашену капусту, оскільки в цих продуктах міститься висока концентрація фолієвої кислоти, вітамінів С та К. Для покращення кровообігу корисним буде вживання червоних ягід: полуниці, малини та вишні. Допоможуть і цитрусові фрукти, оскільки вони є джерелом вітаміну С, який зміцнює стінки кровоносних судин та покращує здатність організму поглинати залізо.
Порада № 2. Підтримка водного балансу організму
Дуже важливо пити достатню кількість води протягом дня. Це дозволяє підтримувати оптимальний рівень рідини в організмі. Завдяки цьому значно покращується кровообіг та зменшується ризик утворення тромбів.
Порада № 3. Фізична активність
Регулярні активні вправи поліпшують кровообіг та зміцнюють серцево-судинну систему. Саме тому варто обрати активність до душі: аеробіку, біг, плавання. Навіть регулярна ходьба пішки сприяє збереженню здоров’я крові.
Порада № 4. Контроль ваги
Зайва вага може спричиняти ряд проблем, які впливають на здоров’я крові. Наприклад, збільшується ризик розвитку діабету, виникнення серцево-судинних захворювань тощо. Тому варто ретельно контролювати вагу, налагодивши харчування та відмовившись від вживання фастфуду, жирних та смажених страв.
Порада № 5. Відмова від паління
Така шкідлива звичка має негативний вплив на кровоносну систему. Тютюновий дим містить різні шкідливі речовин, які можуть пошкодити стінку кровоносних судин та зменшує кількість кисню, що переноситься кров’ю. Варто не тільки кинути палити, але й уникати пасивного куріння.
Порада № 6. Обмеження споживання алкоголю
Надмірне вживання алкогольних напоїв негативно впливає на червоні кров’яні тільця, що в кінцевому результаті призводить до зменшення їх життєвого терміну. Тому варто або повністю відмовитись від алкоголю, або вживати його помірковано. Такий крок дозволить підтримувати здоров’я крові.
Порада № 7. Вживання спеціальних харчових добавок
Вітаміни В12 та К, фолієва кислота та залізо мають важливе значення для підтримки здоров’я крові. Варто включити до раціону продукти, які багаті на ці поживні речовини, або ж вживати спеціальні харчові добавки. Наприклад, комплекс для підтримки оптимального здоров'я крові від Natures Plus рекомендовано вживати при поганому згортанню крові, внутрішніх та зовнішніх кровотечах, ламкості судин тощо.
Порада № 8. Контроль артеріального тиску
Високий артеріальний тиск негативно впливає на стан стінок кровоносних судин. В кінцевому результаті це призводить до утворення тромбів. Саме тому варто контролювати артеріальний тиск, а за необхідності звертатись до лікаря за додатковою консультацією.
Порада № 9. Стрес-менеджмент
Постійний стрес негативно впливає на здоров’я крові. Саме тому варто за можливості уникати подібних ситуацій, а також використовувати різноманітні техніки на кшталт йоги, медитації, глибокого дихання тощо.
Порада № 10. Регулярні медичні огляди
Своєчасна діагностика дозволяє виявити ймовірні проблеми на ранніх стадіях. Тож важливо проходити різноманітні огляди та тести, що дасть можливість контролювати здоров’я крові та своєчасно виявляти будь-які відхилення.
Висновки
Підтримка здоров’я крові вимагає комплексного підходу. Тому варто надавати перевагу збалансованому харчуванню, фізичній активності, відмові від шкідливих звичок, контролю над вагою, артеріальним тиском та стресом. Не треба ігнорувати вживання харчових добавок, адже існують спеціальні вітаміни для крові з високою ефективністю. Також обов'язково слід проходити регулярні медичні огляди для контролю над станом свого здоров’я.