реклама партнерів:
Головна » СБУ спільно із істориками відкриватиме правду про ОУН-УПА

СБУ спільно із істориками відкриватиме правду про ОУН-УПА


Коментарі: 0 РІЗНЕ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
19 грудня у Службі безпеки України на виконання Указу Президента України від 14 жовтня 2007 року № 879 «Про всебічне вивчення та об'єктивне висвітлення діяльності українського визвольного руху та сприяння процесу національного примирення» відбувся круглий стіл на тему: «Активізація взаємодії щодо правдивого висвітлення діяльності ОУН і УПА за документами архіву СБ України та іншими матеріалами». Про це сьогодні, 20 грудня, повідомила прес-служба Центру досліджень визвольного руху.
У роботі круглого столу взяли участь представники Українського інституту національної пам'яті, Державного комітету архівів України, Інституту історії НАН України, Галузевого державного архіву СБУ, «Меморіалу», Центру досліджень визвольного руху та інших громадських організацій.

Звертаючись до присутніх, в.о. Голови СБ України Валентин Наливайченко підкреслив, що Служба безпеки України, розсекречуючи та упорядковуючи документи радянських органів держбезпеки, що зберігаються в її архіві, продовжує роботу із відновлення історичної пам'яті українського народу. Він наголосив на необхідності залучення до цієї роботи неурядових організацій, провідних істориків, науковців. «Мета конкретна і благородна – встановлення, поширення і ствердження історичної правди про минуле українського народу, позбавлення від нашарувань, що спотворюють об'єктивну істину. Позиція Служби безпеки України добре відома: у питаннях, що стосуються політичних репресій, голодоморів, національних визвольних рухів жодних таємниць бути не може.» – зазначив В.Наливайченко.

Кандидат історичних наук , Директор Центру досліджень визвольного руху Володимир В'ятрович звернув увагу на те, що тривале бездержавне існування української нації призвело до деформації української історичної науки, оскільки факти, якими послуговувалась історія, просіювалися через структури політичної цензури, а цілі періоди або перекручувалися, або замовчувалися. Публікація раніше засекречених документів в Польщі, Угорщині, Чехії, Словаччині, країнах Прибалтики після відновлення незалежності стали основою для докорінних суспільно-політичних перетворень, відродження національної свідомості донедавна поневолених народів, – наголосив В.В'ятрович.

Учасники круглого столу визначили перспективи нових досліджень раніше замовчуваних питань національно-визвольної боротьби, політичних репресій, внесли конкретні пропозиції: налагодити співпрацю серед науковців та архівістів з підготовки історичних досліджень про актуальні питання з історії ОУН і УПА, підготувати експозицію у музеї жертв радянських репресій щодо провокаційної діяльності агентурно-бойових груп органів державної безпеки УРСР.

За результатами роботи круглого столу створено спеціальну робочу групу, до якої, крім працівників СБ України, увійшли відомі українські історики, зокрема: В.В'ятрович, В.Верстюк (Український інститут національної пам'яті), О.Лисенко, О.Рубльов (Інститут історії України НАНУ), Г.Боряк (Державний комітет архівів України), Р.Круцик («Меморіал»), А.Гайдамаха (Центр національного відродження ім. Степана Бандери).

Робоча група вивчатиме архівні документи про діяльність ОУН і УПА, видатних постатей визвольного руху України з метою оприлюднення документальних першоджерел.

Учасники круглого столу акцентували увагу на важливості налагодження доступу українських дослідників до закордонних архівів (США, Великобританія, Німеччина, Росія, Польща), матеріали яких можуть допомогти правдивому висвітленню діяльності ОУН і УПА. Зокрема, запропоновано вивчити питання щодо спільного видавничого проекту з інститутом Яд-Вашем Держави Ізраїль, яким передбачити упорядкування збірника документів з таких питань: євреї у ЧК-ДПУ-НКВС-НКДБ-МДБ-КДБ в 1917-1991 рр., українці та євреї у Другій світовій війні, євреї в ОУН і УПА тощо.

Присутні підтримали пропозицію СБ України запровадити регулярні громадські історичні слухання у Службі безпеки України за участю істориків та журналістів.

Присутнім презентовано електронну збірку (на CD-дисках) всіх віднайдених у Галузевому державному архіві СБ України матеріалів про Голодомор 1932-1933 рр., яку буде передано до навчальних закладів та дипломатичних представництв України.

За матеріалами ЗІК, «Націоналістичний Портал»

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.

Коментарі

avatar

Останні новини

19:34
02-Груд-2022
Підбиті підсумки літературного конкурсу «Книга року – 2021»
29 листопада в Чернігівській Центральній бібліотеці ім. М. Коцюбинського були підбиті
19:00
02-Груд-2022
ЗСУ поступово просуваються на Луганщині і мають відчутні успіхи
Голова Луганської ОВА Сергій Гайдай повідомив, що українські військові вже в районі п
09:36
02-Груд-2022
«Нескорена Чернігівщина» вже в бібліотеках Чернігова
Напередодні 31-ї річниці Всеукраїнського референдуму на підтвердження Акта проголошен
19:04
01-Груд-2022
Російські окупанти тікають із Запорізької області
"За наявною інформацією, окупаційні війська РФ відводять окремі підрозділи та готують
18:52
30-Лис-2022
СБУ проводила безпекові заходи в Мукачівській єпархії УПЦ (МП) на Закарпатті
Служба безпеки України проводила сьогодні контррозвідувальні (безпекові) заходи на те
17:35
29-Лис-2022
Російські окупанти завдали удару по обласній лікарні Херсона
Російські окупанти завдали удару по обласній клінічній лікарні Херсона.
Про це
15:21
29-Лис-2022
Словаччина передала Україні 30 бойових машин піхоти БМП-1
Міністр оборони Словаччини Ярослав Надь повідомив, що його держава передала Збройним
19:27
28-Лис-2022
Алла Горська – вбита за любов до України
Алла Горська – видатна художниця-шістдесятниця. Своє натхнення черпала із глибин укра
15:31
28-Лис-2022
Холод не перешкода: особливості тренування в холодну пору року від «А» до «Я»

Осінні місяці минають один за одним, а надворі з кожним днем стає все холодніше. Щ

15:18
28-Лис-2022
Чернігівський «Рубікон» у російсько-українській війні
У 2016 році чернігівський поет Юрій Соколов написав поему «Рубікон» про оборонну війн
Усі новини