реклама партнерів:
Головна » Україну звільняють з російської служби

Україну звільняють з російської служби


Коментарі: 0 РІЗНЕ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Міноборони РФ прийняло остаточне рішення про припинення оренди двох радарів, розташованих в Україні, пишуть у своїй статті Костянтин Лантратов та Олександра Грицкова у свіжому номері російської газети КомерсантЪ
Замість них (радарів – ред.) з цього року інформацію для попередження про ракетний напад буде поставляти новий радар, побудований під Армавіром. Київ, щоправда, розраховує на продовження оренди і збільшення орендної плати.
За даними джерела "Ъ" у військовому відомстві, міністр оборони РФ Анатолій Сердюков підписав рішення про припинення використання інформації з радіолокаційних станцій "Дніпро", розташованих біля міст Севастополь і Мукачево. "З цього року на стратегічному південно-західному напрямку СПРН (система попередження про ракетний напад.- "Ъ") буде прикривати станція "Воронеж-дм", розташована під Армавіром, - пояснило джерело. - Відповідно ми можемо відмовитися від даних станцій у Севастополі та Мукачево, які були змушені купувати в України". Останні два роки Міноборони РФ із недовірою ставився до даних українських станцій. "У 2005 році радари в Севастополі та Мукачево були передані з завідування українського військового відомства Національному космічному агентству України. На них почали працювати нові співробітники, які, фактично, тільки навчалися експлуатувати станції", - пояснило джерело у військовому відомстві РФ. За його словами, у фахівців космічних військ Росії, що відповідають за роботу СПРН, викликала великий сумнів точність переданої з України інформації про ракетну обстановку в зоні їхнього спостереження. Одночасно з передачею радарів у Національне космічне агентство України Київ майже двічі збільшив орендну плату за радари, довівши її до $1,3 млн. у рік.

Радіолокаційні станції "Дніпро" під Севастополем і Мукачевом були прийняті в експлуатацію в 1979 році. При розпаді СРСР радари були оголошені власністю України. У 1992 році Москва і Київ підписали міжурядовий договір про оренду станцій впродовж 15 років із платою в розмірі $840 тис. Українські станції дозволяють виявляти пуски ракет і космічні об'єкти на дальності до 4 тис. км. У поле їхнього огляду попадають південь Європи, північ Африки, Близький Схід. Ресурс станцій "Дніпро" оцінюється в 25 років.

За інформацією Національного космічного агентства України, питання стосовно обслуговуванню радарів у Севастополі та Мукачево в 2008 році мають вирішити до кінця січня. Агентство ще торік запропонувало Росії модернізувати станції для продовження терміну їхньої експлуатації, щоправда, збільшивши при цьому щорічну плату приблизно до $3 млн. Однак російська сторона ще в липні повідомила Київ про намір вийти з міжурядового договору про засоби СПРН. Тоді ж уряд РФ направив у Держдуму законопроект про денонсації договору, але парламентарії його ще не розглянули.

У свою чергу, Росія вже почала використання в Армавірі радара "Воронеж-дм". Недавно командуючий космічними військами РФ генерал-полковник Володимир Поповкін заявив: "Споруджувану під Армавіром радіолокаційна станцію СПРН поставлять на дослідно-бойове чергування вже наприкінці 2007 року". Щоправдв, за даними української сторони, "із введенням армавірської станції в Росії виникли проблеми". Представники Міноборони учора відмовилися коментувати ситуацію зі станцією "Воронеж-дм".

Радіолокаційна станція дециметрового діапазону "Воронеж-дм" будується під Армавіром (Краснодарський край) із травня 2006 року. Перше пробне включення проводилося ще в грудні 2006 року. Станція повинна забезпечити спостереження в секторі від Північної Африки до Китаю, включаючи території Ірану, які мають ракетну зброю а також Пакистану та Індії. Дальність виявлення цілей 4,2 тис. з можливістю підвищення до 6 тис. км. Перша подібна станція "Воронеж-М", що працює в метровому діапазоні, була введена в лад наприкінці 2006 року в селищі Лехтусі (Ленінградська область). Міноборони має намір розташувати на території Росії загалом п'ять-шість станцій типу "Воронеж-дм", відмовившись у перспективі від використання всіх закордонних радарів - не тільки в Україні, але й в Азербайджані, Білорусі та Казахстані.

Джерело: http://novynar.com.ua
Підпис під фото: тепер Росію буде охороняти радіолокаційна станція "Воронеж-дм"






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

11:19
22-Груд-2024
Круглий стіл у Чернігові до 87-річчя від дня народження В’ячеслава Чорновола
21 грудня у Чернігові, в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Черніг
12:18
20-Груд-2024
Московською ракетою пошкоджено в Києві унікальну пам’ятку національного значення — Миколаївський костел
Вранці 20 грудня внаслідок чергової російської ракетної атаки в Києві пошкоджено унік
17:01
18-Груд-2024
Соратники з Чернігівщини про В’ячеслава Чорновола
«Над Україною нависає зловісна двоголова тінь російського імперіалізму, який тільки й
20:30
15-Груд-2024
Армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позицій ЗСУ біля міста Суджа
14 грудня вперше в історії армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позиції ЗС
19:19
14-Груд-2024
Європейський суд з прав людини про заборону носіння георгіївської стрічки в Україні
12 грудня 2024 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив рішення у справі «Б
20:28
13-Груд-2024
Війна за війну
Як тільки «перестануть стріляти», незалежно від того буде це тимчасова заморозка чи с
Усі новини