реклама партнерів:
Головна » 2008 » Січень » 17 » Україну звільняють з російської служби

Україну звільняють з російської служби


2008 » Січень » 17
Коментарі: 0 РІЗНЕ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Міноборони РФ прийняло остаточне рішення про припинення оренди двох радарів, розташованих в Україні, пишуть у своїй статті Костянтин Лантратов та Олександра Грицкова у свіжому номері російської газети КомерсантЪ
Замість них (радарів – ред.) з цього року інформацію для попередження про ракетний напад буде поставляти новий радар, побудований під Армавіром. Київ, щоправда, розраховує на продовження оренди і збільшення орендної плати.
За даними джерела "Ъ" у військовому відомстві, міністр оборони РФ Анатолій Сердюков підписав рішення про припинення використання інформації з радіолокаційних станцій "Дніпро", розташованих біля міст Севастополь і Мукачево. "З цього року на стратегічному південно-західному напрямку СПРН (система попередження про ракетний напад.- "Ъ") буде прикривати станція "Воронеж-дм", розташована під Армавіром, - пояснило джерело. - Відповідно ми можемо відмовитися від даних станцій у Севастополі та Мукачево, які були змушені купувати в України". Останні два роки Міноборони РФ із недовірою ставився до даних українських станцій. "У 2005 році радари в Севастополі та Мукачево були передані з завідування українського військового відомства Національному космічному агентству України. На них почали працювати нові співробітники, які, фактично, тільки навчалися експлуатувати станції", - пояснило джерело у військовому відомстві РФ. За його словами, у фахівців космічних військ Росії, що відповідають за роботу СПРН, викликала великий сумнів точність переданої з України інформації про ракетну обстановку в зоні їхнього спостереження. Одночасно з передачею радарів у Національне космічне агентство України Київ майже двічі збільшив орендну плату за радари, довівши її до $1,3 млн. у рік.

Радіолокаційні станції "Дніпро" під Севастополем і Мукачевом були прийняті в експлуатацію в 1979 році. При розпаді СРСР радари були оголошені власністю України. У 1992 році Москва і Київ підписали міжурядовий договір про оренду станцій впродовж 15 років із платою в розмірі $840 тис. Українські станції дозволяють виявляти пуски ракет і космічні об'єкти на дальності до 4 тис. км. У поле їхнього огляду попадають південь Європи, північ Африки, Близький Схід. Ресурс станцій "Дніпро" оцінюється в 25 років.

За інформацією Національного космічного агентства України, питання стосовно обслуговуванню радарів у Севастополі та Мукачево в 2008 році мають вирішити до кінця січня. Агентство ще торік запропонувало Росії модернізувати станції для продовження терміну їхньої експлуатації, щоправда, збільшивши при цьому щорічну плату приблизно до $3 млн. Однак російська сторона ще в липні повідомила Київ про намір вийти з міжурядового договору про засоби СПРН. Тоді ж уряд РФ направив у Держдуму законопроект про денонсації договору, але парламентарії його ще не розглянули.

У свою чергу, Росія вже почала використання в Армавірі радара "Воронеж-дм". Недавно командуючий космічними військами РФ генерал-полковник Володимир Поповкін заявив: "Споруджувану під Армавіром радіолокаційна станцію СПРН поставлять на дослідно-бойове чергування вже наприкінці 2007 року". Щоправдв, за даними української сторони, "із введенням армавірської станції в Росії виникли проблеми". Представники Міноборони учора відмовилися коментувати ситуацію зі станцією "Воронеж-дм".

Радіолокаційна станція дециметрового діапазону "Воронеж-дм" будується під Армавіром (Краснодарський край) із травня 2006 року. Перше пробне включення проводилося ще в грудні 2006 року. Станція повинна забезпечити спостереження в секторі від Північної Африки до Китаю, включаючи території Ірану, які мають ракетну зброю а також Пакистану та Індії. Дальність виявлення цілей 4,2 тис. з можливістю підвищення до 6 тис. км. Перша подібна станція "Воронеж-М", що працює в метровому діапазоні, була введена в лад наприкінці 2006 року в селищі Лехтусі (Ленінградська область). Міноборони має намір розташувати на території Росії загалом п'ять-шість станцій типу "Воронеж-дм", відмовившись у перспективі від використання всіх закордонних радарів - не тільки в Україні, але й в Азербайджані, Білорусі та Казахстані.

Джерело: http://novynar.com.ua
Підпис під фото: тепер Росію буде охороняти радіолокаційна станція "Воронеж-дм"

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.

Коментарі

avatar

Останні новини

17:01
28-Січ-2022
Національний спротив: з нового року в Україні набрав чинності новий Закон
З 1 січня 2022 року набув чинності Закон України «Про основи національного спротиву»,
14:44
28-Січ-2022
Який дім краще вибрати: одно- чи двоповерховий?

Приватні будинки зводяться в одно- та двоповерховому варіантах. Часто охочим придб

13:50
28-Січ-2022
Росія використовує Білорусь як буферну зону своїх геополітичних амбіцій
Якщо Росію вже давно можна порівнювати з купкою людей із так званого кооперативу «Озе
17:45
26-Січ-2022
Як правильно приймати антибіотики? Головні правила прийому антибіотиків
З часу винайдення антибіотики значно знизили захворюваність і смертність від інфекцій
17:39
26-Січ-2022
1 лютого стартує кампанія зі щеплення від поліомієліту дітей, які не були вакциновані вчасно
1 лютого в Україні розпочинається кампанія зі щеплення дітей від поліомієліту. Її пер
16:04
26-Січ-2022
Омікрон та інші штами. Загрози мутацій коронавірусу
Ще у квітні 2020-го вчені змогли розшифрувати геном вірусу SARS-CoV-2, збудника COVID
15:46
26-Січ-2022
Російські олігархи втрачають мільярди пропорційно нарощуванню військ на кордонах з Україною
З 20 грудня 2021 року по 25 січня 2022-го сукупний статок 104 російських мільярдерів
17:06
25-Січ-2022
Казахський гамбіт: чи вистачить ресурсів у довгожителя Кремля втримати екс-республіку
Москва з великим задоволенням скористалася б ситуацією в Казахстані і приєднала би зн
09:42
23-Січ-2022
Виступ Блiнкена в Берлiні: Чиї вiйська отoчили чиїх?
Перед зустріччю з Лавровим у Женеві Ентоні Блінкен виступив у Берліні із промовою про
20:56
22-Січ-2022
Москва обурена розвитком української мови в Україні
У Міністерстві закордонних справ РФ поскаржилися на те, що в Україні українська мова
Усі новини