реклама партнерів:
Головна » У Києві відбулось засідання Робочої групи Україна-НАТО

У Києві відбулось засідання Робочої групи Україна-НАТО


Коментарі: 0 ЄВРОІНТЕҐРАЦІЯ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
30-31 січня у Києві відбулось шосте засідання Робочої групи Україна-НАТО з питань цивільного та демократичного контролю у сфері безпеки.
Учасникам засідання надіслав привітання Президент України Віктор Ющенко. У своєму листі Президент високо оцінив результати конструктивної співпраці України з Північноатлантичним Альянсом. “Реформа всього сектора безпеки, встановлення ефективного демократичного цивільного контролю за діяльністю спецслужб і силових органів є дуже важливими елементами процесу євроатлантичної інтеграції нашої країни,” – підкреслив Віктор Ющенко.
Президент України висловив переконання, що вже невдовзі Україна зможе досягти відповідності найкращим світовим стандартам у сфері безпеки й розвідки, що дасть можливість посилити її внесок у спільну боротьбу з міжнародним тероризмом, організованою злочинністю, незаконним обігом зброї і наркотиків. “Виступаючи за неподільність безпеки, Україна завжди буде надійним партнером НАТО і країн-членів Альянсу”, - наголосив Президент.
Робоча група Україна-НАТО з питань цивільного та демократичного контролю над сектором розвідки створена з метою передати Україні багатоаспектний досвід держав-членів НАТО у реформуванні національного сектору розвідки, який би відповідав Резолюції ПАРЄ 1402 (1999) та її Рекомендації 1713 (2005), зміг ефективно вирішувати завдання забезпечення національної безпеки та став би повноправним суб”єктом системи колективної безпеки на європейському та євроатлантичному просторах.
П”ять засідань Робочої групи, які відбулись протягом 2006-2007 років, надали можливість експертам країн НАТО та України обговорити широке коло питань, серед яких: удосконалення парламентського контролю над сектором безпеки України, досвід законодавчого врегулювання діяльності інституту сектору розвідки, практика підготовки “Білих книг” щодо діяльності спеціальних служб в країнах НАТО, практика бюджетного забезпечення в контексті дотримання вимог прозорості і таємності, демілітаризація служб внутрішньої безпеки та розвідки, проблеми підготовки персоналу тощо.
Низка рекомендацій, ухвалених експертами Робочої групи реалізовано українською стороною при підготовці першого в історії України видання “Біла книга 2007: Служба безпеки і розвідувальні органи України”. СБ України використовує рекомендації Робочої групи Україна-НАТО у питаннях цивільного контролю над діяльністю спецслужби у повсякденній роботі.
Учасникам засідання було представлено затверджений Президентом України План співробітництва Україна-НАТО у галузі безпеки на цей рік, важливою складовою якого є співпраця в питаннях боротьби з міжнародним тероризмом, оргзлочинністю, незаконним обігом наркотиків.
Експерти НАТО підтримали ініціативу в.о. Голови СБ України Валентина Наливайченка провести в Києві відкриту конференцію на тему “Дотримання прав людини в діяльності спецслужб” за участю правозахисних організацій України, країн ГУАМ та інших міжнародних неурядових організацій.
За словами представників Міжнародного секретаріату НАТО Джорджа Катсірдакіса та Бріджит Остін, Україна серед інших партнерів НАТО є прикладом у системному реформуванні сектора безпеки на демократичних засадах. Це буде відзначено на саміті НАТО, який відбудеться в Бухаресті на початку квітня цього року.

Джерело: Прес-центр СБ України, http://www.sbu.gov.ua

QR-код посилання на сторінкуМодуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

22:32
27-Лют-2024
Закарпаття. Священнослужителів Української православної церкви московського патріархату підозрюють у діяльності на користь росії
Двох священнослужителів Української православної церкви московського патріархату обґр
17:35
27-Лют-2024
У травні 2024 року спливають пʼять років президентства Зеленського. Кажуть, що він утратить легітимність. Це правда?
У травні 2024 року буде пʼять років з моменту, як Володимир Зеленський став президент
20:02
26-Лют-2024
Парламент Угорщини ратифікував заявку Швеції на вступ до НАТО
Парламент Угорщини ратифікував заявку Швеції на вступ до НАТО, усунувши останню переш
20:22
25-Лют-2024
Аліна Акуленко. Новела. Усе піде за водою
—І нехай усі біди підуть за водою.
Варя стояла бліда, зажурена. Не вірила в те
19:19
25-Лют-2024
УПЦ відмовила захисникам України і капеланам в богослужінні біля православних святинь Лаври
Напередодні другої річниці повномасштабного вторгнення рф в Україну, до Національного
20:31
24-Лют-2024
22-річний француз Андреас Галоцці став на захист України і загинув на полі бою Героєм
Француз Андреас Галоцці – йому було усього 22 роки. Він міг, як і інші, заплющити очі
21:53
23-Лют-2024
Останній політ російського радіолокаційного літака А-50. Фото
Мінус А-50У ― ГУР та Повітряні Сили збили черговий літак рф
У результаті спіль
20:04
22-Лют-2024
Придністровські сепаратисти будуть просити росію про анексію Придністров’я
Російський терористичний режим планує ще одну “перемогу”, на цей раз за рахунок Молдо
20:42
21-Лют-2024
У Чернігові вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні та всього Небесного Воїнства
20 лютого в Чернігові громадськість провела меморіальні заходи вшанування пам’яті Гер
20:11
20-Лют-2024
Невідома Чернігівщина. Про забутий маєток Долинських у селі Пекарів та його господарів
Ще у недалекому 2017 році селищний голова Сосниці Андрій Портний (коли його обрали го
Усі новини