реклама партнерів:
Головна » 2008 » Лютий » 8 » Міліція поповнила ”досьє” Рудьковського і його заступників

Міліція поповнила ”досьє” Рудьковського і його заступників


2008 » Лютий » 8
Автор: Черняков
Коментарі: 0
Переглядів: 953
Кримінал

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
Правоохоронні органи виявили нові факти неправомірної діяльності службових осіб Міністерства транспорту та зв’язку.
Про це УНІАН повідомили у Департаменті по зв’язках з громадськістю МВС України.
Зокрема, Департамент Державної служби боротьби з економічною злочинністю МВС проводив перевірку діяльності Мінтрансу, його підпорядкованих підприємств, установ та організацій на предмет законності і доцільності відчуження державного майна приватним структурам; оцінки використання бюджетних коштів під час закупівлі товарів, робіт і послуг; оцінки розмірів втрат від надання преференцій приватним перевізникам за тарифами, нижчими від їхньої собівартості.
За її результатами до Головного контрольно-ревізійного управління України і контрольно-ревізійного управління Міністерства транспорту та зв`язку було направлено наявні відомості щодо правопорушень у міністерстві і неправомірної діяльності підпорядкованих йому підприємств.
Зокрема, вже встановлено деякі факти неправомірної діяльності службових осіб Міністерства транспорту, за якими працівниками Департаменту ДСБЕЗ МВС проводиться дослідча перевірка. Встановлено, що у четвертому кварталі 2007 року колишній міністр транспорту та зв`язку Микола РУДЬКОВСЬКИЙ всупереч чинному Порядку відчуження об`єктів державної власності, затвердженому постановою Кабінету міністрів, видав наказ, яким надав дозвіл на відчуження об`єктів нерухомості 36-го об`єднаного загону Державної спеціальної служби транспорту. Внаслідок цього було здійснено відчуження цілісного майнового комплексу під виглядом окремо визначеного майна, незважаючи на те, що право продажу таких комплексів належить виключно Фонду державного майна України. При цьому кошти від реалізації даного об`єкту в сумі 8,5 млн. грн. не надійшли до держбюджету України, а були спрямовані на спеціальний рахунок Державної спеціальної служби транспорту і в подальшому використані керівництвом на свій розсуд.
У МВС зазначають, що аналогічним чином тодішній міністр своїми наказами від 21 листопада 2007 року надав дозвіл на відчуження майна будівельно-монтажних управлінь Донецької залізниці - цілісного майнового комплексу санаторію-профілакторію «Магістраль» та майна вантажного двору станції Донецьк та станції Мушкетове. При цьому це майно відноситься до інфраструктури залізниці, яке законодавством забороняється відчужувати.
Окрім цього, наказом від 14 вересня 2007 року М.РУДЬКОВСЬКИЙ, під виглядом передачі майна у комунальну власність за погодженням із Попаснянською міською радою, надав дозвіл на безоплатну передачу основних фондів ДП «Попаснянський вагоноремонтний завод» залишковою вартістю 73 600 грн. у власність Лисичанській філії ТОВ «Луганське енергетичне об`єднання».
”Чимало порушень виявлено і в діях заступників міністра”, - зазначають у МВС. Зокрема, за сприяння одного з них було «вирішено питання» передачі майна складського терміналу ДП «Іллічівський морський торговий порт» розміром 6,8 га в управління ТОВ «Портовик-Сервіс» терміном на 15 років. Це сталося, незважаючи на те, що згідно з проектом розвитку ДП «Іллічівський МТП» на 2007-2011 роки передана територія була включена для будівництва вагово-перевантажувального комплексу. “Таким чином, корупційні дії заступника міністра щодо надання переваги приватним підприємницьким структурам завадили впровадити передбачений проект”, - наголосили в МВС.
Водночас, при здійсненні закупівель за бюджетні кошти тендерним комітетом Мінтрансзв`язку під головуванням заступника міністра допущено закупівлю комп`ютерної техніки за завищеними цінами на загальну суму 770 тис. грн. Установлено, що переможцем торгів на поставку 107 одиниць комп`ютерної техніки визнано ТОВ із пропозицією 7 196 грн. за комплект. Проведеним попереднім аналізом ринку встановлено, що середньоринкова ціна на аналогічну комп`ютерну техніку не перевищує 5 тис. грн. за комплект.
За найвищими цінами, які були запропоновані учасником торгів, було закуплено і послуги для будівництва двокімнатної квартири для заступника міністра транспорту та зв`язку.
Окрім цього, працівниками ДДСБЕЗ MBС України здійснюється комплекс оперативно-розшукових заходів відносно службових осіб Управління промислових підприємств Державної адміністрації залізничного транспорту України, які, використовуючи свої владні повноваження, за винагороду (хабарі у вигляді «відкатів») створюють певні умови, за яких у тендерних процедурах, пов`язаних із закупівлею товарно-матеріальних цінностей, беруть участь і постійно стають переможцями комерційні структури, що надалі поставляють продукцію за завищеними цінами.
Проводиться також дослідча перевірка за фактом зловживань щодо передачі права надання разових дозволів на здійснення міжнародних автомобільних перевезень першому заступнику директора державного підприємства «Служба міжнародних автомобільних перевезень». При цьому видача цих дозволів забезпечується лише Міністерством транспорту та зв`язку.
За попередніми висновками Головного слідчого управління, у діях посадовців вбачаються ознаки злочину, передбачені ст. 365 Кримінального кодексу України (перевищення влади або службових повноважень). Питання про порушення кримінальної справи буде вирішено після обрахування матеріальних збитків, завданих протиправними діями цих державних службовців.
Після доопрацювання матеріали дослідчої перевірки за фактами зловживань, в яких підозрюються посадовці Міністерства транспорту та зв‘язку, будуть направлені до Генеральної прокуратури України для прийняття процесуальних рішень.

Джерело: http://www.unian.net

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.

Коментарі

avatar

Останні новини

10:58
01-Чер-2020
У Росії розлючені покупці влаштували погром у черзі за каструлями: «совок» повернувся
27 травня в російському місті Нижній Тагіл, що у Свердловській області, трапилось неп
08:36
31-Трав-2020
На адмінмежі з анексованим Кримом викрали українського військового
30 травня близько п'ятої години ранку, в районі півострова Чонгар, під час несення сл
18:30
30-Трав-2020
Верховний Суд став на захист конституційних прав громадян
29 травня 2020 року Пленум Верховного Суду звернувся до Конституційного Суду України
18:58
28-Трав-2020
Національний заповідник «Чернігів стародавній» відновлює екскурсійну діяльність
Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній» відновлює екск
10:33
28-Трав-2020
Росія планує військове вторгнення в Україну під ейфорією «побєдобєсія» - експерт
Весь минулий рік президент Росії Володимир Путін з політичними та військовими аналіти
19:58
27-Трав-2020
На чернігівському Валу розцвіли рідкісні дерева – церцис європейський
На Валу, неподалік від гарматної алеї, цього року розцвіло кілька молодих дерев. Здал
21:38
26-Трав-2020
Російсько-окупаційні війська на Донбасі вбили військовослужбовця Збройних Сил України
Сьогодні, 26 травня, російсько-окупаційні війська вкотре порушили режим припинення во
21:26
26-Трав-2020
Карантин завершено: ДБР увірвалося в музей Івана Гончара, зламавши двері
Український національний комітет Міжнародної ради музеїв (ІСОМ) вважає неприпустимими
13:49
26-Трав-2020
Росія може розпочати нову війну проти України – американські експерти
Нестача води в анексованому Криму може призвести до нової військової агресії Росії пр
18:29
25-Трав-2020
У Чернігівському СІЗО з’явилися платні камери
Постановою Кабінету міністрів України №305 від 22 квітня 2020 року Уряд запровадив ек
Усі новини