реклама партнерів:
Головна » Кияни поспішають позбутися нестабільної американської валюти

Кияни поспішають позбутися нестабільної американської валюти


Коментарі: 0 РІЗНЕ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Останніми днями світові біржі фіксують історичне падіння курсу американського долара.
Відлуння обвалу головної світової валюти пройшлося і київськими обмінниками, біля яких побільшало охочих продати долари. Руйнація міфу про непорушність американської валюти змушує населення продавати "зелені". Хоча експерти радять не поспішати конвертувати свої заощадження у євро або гривню. Хто не встиг зробити цього, той уже запізнився.
Учора американський долар побив новий негативний рекорд — цього разу він став коштувати менше 100 японських ієн. За день до цього “зелений” уже впав до рекордної позначки — 1,56 долара за 1 євро. Нове падіння американської валюти поки що не позначилося на її курсі в Україні, хоча охочих продати долари біля столичних обмінників побільшало. Населення і фахівці очікують, що Національний банк ухвалить рішення про відхід від прив’язки в 5,05 гривні за долар. “Нині питання за політичним рішенням Кабміну і Президента. Скоріше за все Національний банк все-таки переконає уряд і Президента в тому, що треба зміцнювати гривню. Тому населенню у своїх заощадженнях треба збільшувати частку гривні”,— порадив “Хрещатику” начальник Управління інвестиційно-банківських послуг Укрсоцбанку Ерік Найман.

Про можливість різкої девальвації долара нагадують і події весни 2005 року, коли за урядування Юлії Тимошенко курс американської валюти впав несподівано за одну ніч. Тоді цей важіль було застосовано як засіб боротьби з інфляцією. Нині ж проблема інфляції є ще актуальнішою для України. Тому для її стримування уряд пані Тимошенко цілком може вдатися до вже перевірених, хоча й не дуже дієвих, кроків. Навіть попри те, що це може вдарити по валютних заощадженнях громадян та зашкодить експорту. Тож економісти поспішати не радять. “Певним чином послаблення долара вигідне для української економіки. Не бачу вагомих складових і чинників тієї корекції, на яку всі натякають. Я розумію, що в питанні є інфляційна складова. Проте у стримуванні інфляції валютна політика — не найліпший інструмент і ніколи не була основною”,— наголосив “Хрещатику” директор економічних програм Центру Разумкова Василь Юрчишин.

Більшість киян, опитаних “Хрещатиком”, розгублені. Адже звикли відкладати заощадження у американській валюті. До неї прив’язана й низка розрахунків. Наприклад, за оренду і купівлю нерухомості і навіть виплата зарплат на деяких підприємствах. Проте девальвація долара змушує українців поступово прив’язуватися до іншої валюти — євро. Адже його курс останнім часом постійно збільшується. Ажіотаж навколо євро навіть призвів до дефіциту європейської валюти в деяких столичних обмінниках. Проте фахівці, котрі тримають руку на пульсі коливання валютних курсів, зазначають, що для купівлі євро не найкращий період. “Якщо міняти гривню і долар на євро, то складеться ситуація, що купівля євро здійснюватиметься на історичних максимумах. Хоча це й парадоксально, але вже в принципі запізно. Скоріш за все протягом року євро трохи подешевшає”,— сказав “Хрещатику” старший аналітик інформаційно-аналітичної служби “Форекс Клубу” Олексій Палій.

На його думку, мудрішим є підхід, який полягає у диверсифікації ризиків. “Найвигідніший крок — це заощаджувати в кількох валютах: і в євро, і в доларах, і в гривнях, щоб бути захищеним від коливань валютних курсів. Коли щось стане дешевшим, а щось дорожчим, різниця в будь-якому разі нівелюється”,— наголосив “Хрещатику” Олексій Палій.

Євгеній ДИКИЙ “Хрещатик”. Фото Миколи ТИМЧЕНКА, http://www.kreschatic.kiev.ua






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

11:19
22-Груд-2024
Круглий стіл у Чернігові до 87-річчя від дня народження В’ячеслава Чорновола
21 грудня у Чернігові, в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Черніг
12:18
20-Груд-2024
Московською ракетою пошкоджено в Києві унікальну пам’ятку національного значення — Миколаївський костел
Вранці 20 грудня внаслідок чергової російської ракетної атаки в Києві пошкоджено унік
17:01
18-Груд-2024
Соратники з Чернігівщини про В’ячеслава Чорновола
«Над Україною нависає зловісна двоголова тінь російського імперіалізму, який тільки й
20:30
15-Груд-2024
Армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позицій ЗСУ біля міста Суджа
14 грудня вперше в історії армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позиції ЗС
19:19
14-Груд-2024
Європейський суд з прав людини про заборону носіння георгіївської стрічки в Україні
12 грудня 2024 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив рішення у справі «Б
20:28
13-Груд-2024
Війна за війну
Як тільки «перестануть стріляти», незалежно від того буде це тимчасова заморозка чи с
Усі новини