Україна перейде на "літній" час сьогодні вночі
Уперше перехід на "літній" час був проведений у Великобританії в 1908 р. У СРСР перехід на "літній" час вперше відбувся в 1917 р, і потім із 1981 р "літній" час знову почав регулярно діяти, повідомляє УНІАН.
Системою переходу на "літній" час сьогодні користуються більше 110 країн світу. Перехід із літнього часу на зимовий і навпаки вже понад 100 років здійснюється практично у всіх країнах Європи і Америки. Водночас багато держав Азії живуть за єдиним часом, наприклад, не переводять стрілки годинника Японія, Китай, а також Казахстан і Киргизія.
У 1991 році в Росії був проведений експеримент з відміни літнього часу. Проте, у зв'язку з високим навантаженням на енергетику, 19 січня 1992 року рішення було відмінене.
Перехід на сезонний час здійснюється для економії енергоресурсів. За різними даними, завдяки переходу на зимовий час у цілому економиться декілька мільярдів квт/год електроенергії. Тим часом цього року жителі США вперше перейшли на літній час на три тижні раніше, ніж зазвичай. На зимовий час країна перейде на тиждень пізніше звичайного. Це було зроблено з метою економії запасів палива і зменшення викидів вуглекислого газу.
На думку ініціаторів цих змін, раніший перехід на літній час дасть можливість до 2020 р заощадити на енергоспоживанні 4,4 млрд дол, а також відмовитися від споруди трьох великих електростанцій. Крім того, очікується, що раніший перехід на літній час і пізніший перехід на зимовий допоможе захистити навколишнє середовище, зменшити злочинність і кількість смертей на дорогах, а також підвищити економічну активність.
У медиків і учених немає єдиної думки про вплив переведення стрілок на організм і здоров'я людини. За даними одних досліджень, наш біологічний годинник має період, рівний 25 годинам, і в добі нам бракує однієї години. На цьому фоні різниця в одну годину практично не відчувається. Інші експерти називають перехід на літній час шкідливим для літніх людей, у яких може з'являтися безсоння і виникати депресія. Психіатри ж вважають, що істотного впливу на психічне здоров'я переведення стрілок не робить.