реклама партнерів:
Головна » 2008 » Квітень » 10 » Чернігівські «ДАІшники» перевіряли «скутеристів»

Чернігівські «ДАІшники» перевіряли «скутеристів»


2008 » Квітень » 10
Коментарі: 0 РІЗНЕ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Весняне повернення життєдайного тепла відповідним чином сприяє стрімкому поверненню на вулиці всіх без винятку населених пунктів Чернігівщини сили-силенної усілякого двоколісного транспорту, передусім - різноманітних мопедів та скутерів, які через цілу низку причин набувають дедалі більшої популярності. Впродовж зими до десятків тисяч досвідчених скутеристів додалися тисячі нових власників.
І, на жаль, далеко не вся оця армія вирізняється зразковою дисципліною. А проте скутер, навіть з об'ємом двигуна до 50 кубічних сантиметрів, не варто недооцінювати. І такий транспорт спроможний розвивати швидкість до 60 кілометрів на годину, а деякі моделі - набагато більше. Стартовій динаміці більшості скутерів можуть позаздрити навіть іномарки. Ясна річ, для вправного керування цими невеличкими двоколісними ракетами потрібні і сила, й розум, знання Правил дорожнього руху, вміння швидко й адекватно реагувати на зміни в дорожній обстановці, тверезо оцінювати свої можливості та поважати інших учасників руху, від пішоходів до автомобілістів. Багатьом, передусім неофітам скутерного руху, бракує цих якостей.

Микола ОЛЬХОВИК, начальник відділу ДАІ м. Чернігова:
Не в досконалості знають правила дорожнього руху, порушують їх, ігнорують вимоги чинного законодавства, і в зв'язку з чим різко зростає аварійність цією категорією учасників дорожнього руху. Вже з початку року у нас зафіксовано 2 ДТП з серйозними наслідками за участю водіїв скутерів, при яких один водій скутера загинув, один травмований, один знаходиться в лікарні.

Досвідченим і дисциплінованим водіям скутерів, напевне, не зовсім зрозуміла і доволі неприємна прискіплива увага Державтоінспекції саме до обраного ними виду транспорту. Проте підсумки лише одного - першого з чотирьох - дня відпрацювання переконливіші за будь-які розповіді.

Микола ОЛЬХОВИК, начальник відділу ДАІ м. Чернігова:
в період відпрацювання з 15 години до 20 години вечора було вилучено та затримано 21 скутер за порушення правил дорожнього руху.

Найбільш поширеним правопорушенням серед водіїв двоколісного транспорту з мінімальним об'ємом двигуна є керування своїми мопедами або скутерами у стані неглибокого, але все ж помітного алкогольного сп'яніння. Певне, дається взнаки зневажливе ставлення до власного транспорту і його потенційних можливостей.

Микола ОЛЬХОВИК, начальник відділу ДАІ м. Чернігова:
з 21-одного затриманого скутера 10 водіїв перебували в стані сп'яніння, той пива попив той «лонгера», ну, незначні алкогольні напої, але цього досить, щоб бути під впливом алкогольного сп'яніння.

З-поміж інших суттєвих порушень зафіксовано випадки, коли скутерами керували діти віком до 14 років, що категорично забороняється з мотивів безпеки самих неповнолітніх учасників руху. Виявлено рухомі апарати у технічно несправному стані. Також зазнали утисків з боку ДАІ ті водії двоколісного транспорту, що не мали документів, які засвідчували б законність їхнього володіння скутером чи мопедом.

Микола ОЛЬХОВИК, начальник відділу ДАІ м. Чернігова:
у нас формується база «Скутер» і дуже вже на сьогоднішній день багато звернень про угнані і вкрадені скутери і це є, як необхідне на сьогоднішній день, і власникам, які законослухняні, які мають ці скутери на законних підставах на законних правах не вкрадені не куплені у злодіїв, їм просто боятися нічого, всі власники торговельних точок, торговельних мереж, знають про це, вони повинні видавати документи на власність на право власності, так як на сьогоднішній день все є транспортними засобами, все кваліфікується як дорожньо транспортна пригода, якщо раніше за участю велосипедів ДТП були не облікові, за участю мотоциклів скутерів з об'ємом двигуна до 50 сантиметрів кубічних теж були не облікові вони не йшли в облік, то на сьогоднішній день все це є дорожньо транспортні пригоди і вони є облікові.

Як пояснив підполковник ОЛЬХОВИК, про державну реєстрацію транспорту з об'ємом двигуна до 50 кубічних сантиметрів при цьому жодним чином не йдеться. Хоча на Вінниччині триває експеримент, в рамках якого реєструються та дістають відповідні номерні знаки мопеди і скутери саме цієї категорії. Результати цього експерименту будуть ретельно вивчені, і тільки після належного аналізу робитиметься висновок, чи варто запроваджувати подібні кроки в рамках всієї країни. В кожному разі, це справа поки що неблизького майбутнього, адже в разі позитивного висновку доведеться сформувати відповідну законодавчу базу та створити дієвий механізм її практичної реалізації.

Джерело: http://kop.gov.ua

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.

Коментарі

avatar

Останні новини

21:55
26-Лис-2021
Тромбоз як ускладнення COVID-19

Серед ускладнень коронавірусної хвороби COVID-19 дослідження все частіше називають

21:33
26-Лис-2021
Чверть коштів українці витрачають на препарати, які не мають достатніх доказів безпеки та ефективності

Про це свідчить аналіз ринку споживання лікарських засобів за 2018, 2019 та 2020 р

21:17
26-Лис-2021
Тестування на COVID-19: різновиди

Вчасне виявлення випадків захворювання на COVID-19 – важлива складова бороть

20:58
26-Лис-2021
Можливості гри на гроші без вкладень

Бажання користувачів поєднати комфортний мережевий відпочинок з отриманням профіту

16:44
24-Лис-2021
Рука Кремля: у Києві «антивакцинатори» пікетували в урядовому кварталі з QR-кодами «Єдиної Росії»
У середу, 24 листопада, кілька тисяч людей прийшли в урядовий квартал Києва на так зв
22:11
23-Лис-2021
Від «Антимайдану» до «Тарифного Майдану»: хто стоїть за організацією проплачених мітингів
Суспільно-політичне середовище України дедалі частіше піддається зовнішнім провокація
09:09
21-Лис-2021
21 листопада. День Гідності та Свободи в Чернігові
21 листопада о 13:00 у Чернігові на Красній площі, біля меморіальної стели «Небесна С
08:29
21-Лис-2021
Гутірка в Чернігові про Гідність і Свободу
19 листопада в студії «Мікрофони» Чернігівського обласного молодіжного центру відбула
09:01
20-Лис-2021
Чернігів: до Дня Гідності та Свободи
«Спогади і роздуми про Революцію Гідності» — під такою назвою 19 листопада відбувся о
08:46
20-Лис-2021
На чернігівському Валу не місце гуртожитку!
Заява правління обласного товариства «Просвіта» імені Т.Шевченка від 19 листопада 202
Усі новини