На Приморському бульварі Одеси археологи розкопують давньогрецьке містечко
Спецтехніка навіть допомогла археологам зняти перший шар ґрунту над античними спорудами і тепер у археологів з'явилася надія на створення невеликого музею просто неба.
"Якщо ми відкриємо якусь частину стародавнього міста, можливо буде його законсервувати, зробити над ним купол", - сказала начальника відділу нумізматики Одеського археологічного музею Євгенія Редіна.
За словами істориків, Приморський бульвар ще з кінця 18-го століття відомий як археологічний об'єкт. При будівництві будинків на початку 19-го століття робітникам почали траплятися античні поховання кінця 5-го початку 4-го століття і окремі предмети побуту стародавніх жителів цієї території, проте лише мала частина з них потрапила до археологічного музею.
До теперішнього часу, за 2 дні роботи археологи знайшли залишки колись існуючих стін, череп'я, уламки амфор, господарські ями. Цілком можливо, що поряд є стародавня кладка, що добре збереглася. Цікаво, що знайдені одразу два часових прошарки: 4-3 століття до наший ери і давніший - 5-6. Очевидно, приморська територія заселялася кілька разів.
"На Приморському бульварі стояло старогрецьке містечко, велике чи маленьке, - ми зараз не можемо сказати. Для того, щоб встановити його межі, потрібно бити шурфи по всьому бульвару, а такої можливості немає. А на тому боці Одеської затоки, прямо навпроти, знаходилося ще одне античне поселення", - повідомила Євгенія Редіна.
Роботи археологів закінчаться разом з реконструкцією Приморського бульвару. Зараз їхнє завдання - перевірити стан пам'ятника і визначити можливості для його дослідження. І у випадку, якщо знахідка виявиться дійсно гідною уваги, то місто під містом стане ще однією визначною пам'яткою Одеси.
А в Криму, де старогрецьких поселень ще більше, Україна за допомогою США планує відкрити музей античних знахідок з Чорного моря. Про це 31 травня йшлося на зустрічі міністра закордонних справ України Володимира Огризка з директором Інституту археологічної океанографії Університету Род-Айленд Робертом Баллардом.
Українська сторона також підтримала пропозицію Національного географічного товариства започаткувати україномовне видання журналу "National Geographic".