реклама партнерів:
Головна » 2008 » Липень » 21 » Чорноморський флот Росії активно співпрацює з НАТО

Чорноморський флот Росії активно співпрацює з НАТО


2008 » Липень » 21
Автор: Черняков
Коментарі: 0
Переглядів: 1428
ПОЛІТИКУМ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
Загін кораблів Другої постійної протимінної групи НАТО завершив діловий візит до Новоросійської бази Чорноморського флоту Росії.
Жодних протестів проти того, що «натовський чобіт ступив на землю, политу кров’ю російського солдата» в Новоросійську не було. Не очікуються також протести проти запланованої участі сторожового корабля Чорноморського флоту Російської Федерації «Ладний» в операції НАТО «Активні зусилля». Як відзначають експерти, співпраця російських військових моряків з колегами з Північноатлантичного альянсу розширюється, хоча це й не афішується.
У складі натовської військово-морської групи, що зайшла до Новоросійська у вихідні, плавбаза «Мозель» ВМС Німеччини, морський тральник «Европі» ВМС Греції та морський тральник «Ердемлі» ВМС Туреччини. Як повідомила флотська Служба інформації і громадських зв’язків, командир загону кораблів НАТО капітан 2 рангу Айке Таммен (ВМС ФРН) подякував міській владі і командуванню бази за теплий прийом, відзначивши, що німецькі військові моряки вперше зайшли до Новоросійська. За офіційною інформацією, цей візит пройшов згідно з Планом військово-морської співпраці Ради Росія-НАТО на 2008 рік.

Майбутня участь сторожового корабля Чорноморського флоту Росії «Ладний» у бойовій операції Північноатлантичного альянсу «Активні зусилля» – окрема сторінка російсько-натовської співпраці. За повідомленням офіційного сайту Міністерства оборони Росії, рішення про участь в цій операції російських бойових кораблів ухвалив уряд Російської Федерації. А технічні питання визначені спеціальним Меморандумом, укладеним командувачем Чорноморського флоту Росії і командувачем морського компоненту Об’єднаних Збройних Сил НАТО «Південь».

Росія приєдналася до операції НАТО «Активні зусилля» у 2005 році
Зараз ще тривають тренування екіпажу «Ладного», але вже відомо, що росіяни у східній частині Середземного моря діятимуть разом із турецьким фрегатом. Всі дані про судна, за якими вестиметься спостереження, російські моряки передаватимуть через системи зв’язку турецького корабля до морського штабу ОЗС НАТО «Південь». Водночас, доглядові та інші силові дії проводитимуть лише за командою натовського штабу в Неаполі.
Крім сторожовика «Ладний», в операції «Активні зусилля» будуть задіяні танкер Чорноморського флоту «Іман» і рятувальний буксир, які зараз перебувають у Пункті технічного базування російського флоту в сирійському порту Тартус.
Антитерористична операція НАТО в Середземному морі «Активні зусилля» розпочалася після терактів в США 11 вересня 2001 року. Тоді на практиці було застосоване положення Статі 5 Вашингтонського договору. На прохання США, Північноатлантичний альянс погодився на проведення у Середземному морі антитерористичної операції, практична фаза якої розпочалася 6 жовтня 2001 року. Мета операції – боротьба з тероризмом у межах Середземномор’я шляхом запобігання нелегальним перевезенням морем зброї й боєприпасів, протидії незаконним переміщенням людей та іншій незаконній діяльності з використанням цивільних суден. Основні завдання – патрулювання та контроль за переміщенням кораблів в зоні проведення операції.
2005 року Російська Федерація стала першою і тривалий час єдиною з країн – не членів НАТО, яка приєдналася до «Активних зусиль». Лише з минулого року у цій операції беруть участь і українські кораблі.

Москва не афішує свою співпрацю з НАТО, але критикує Київ
Місцеві експерти звертають увагу на те, що на території Криму командування Чорноморського флоту Росії не афішує свою активну співпрацю з НАТО, водночас, критикуючи через власні інформаційні ресурси – телевізійну студію «Отраженіє» і щоденну газету «Флаг Родіни» – співпрацю з Альянсом України та її флоту.
Обидві інформаційні структури оприлюднили заяву Міністерства закордонних справ Росії про те, що саме з «політичних мотивів» Чорноморський флот Російської Федерації відмовився від участі в американсько-українських військово-морських навчаннях «Сі Бриз-2008», які проходять на півдні України в дусі програми Північноатлантичного альянсу «Партнерство задля миру».
Водночас, ні флотська газета, ні телебачення не згадали, що того ж 21 липня у Баренцевому морі розпочалися російсько-американські військово-морські навчання «Північний орел-2008» за участю кораблів ВМС ще однієї натовської країни – Норвегії.

Володимир Притула
На фото: Російський військовий корабель «Ладний» у Севастопольській бухті.
(Сімферополь – Київ – Прага)
Джерело: «Радіо Свобода»,

http://www.radiosvoboda.org/content/Article/1185169.html

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.

Коментарі

avatar

Останні новини

14:04
23-Жов-2020
З початку 2020 року правозахисники зафіксували 74 випадки переслідування активістів
За перші дев’ять місяців 2020 року правозахисники зафіксували 74 випадки нападів і ти
13:58
23-Жов-2020
Харків отримав перший з 49-ти тролейбусів за кредитом ЄІБ
22 жовтня 2020 року - Харків отримав перший низькопідлоговий, односекційний тролейбус
18:10
20-Жов-2020
Мінкульт радить читати книгу "Справа Василя Стуса"
Міністерство культури та інформаційної політики рекомендує прочитати книгу про україн
14:47
20-Жов-2020
Чи завершився Голодомор у червні 1933-го на Чернігівщині?
З висоти сьогоднішнього дня ми знаємо, що Голодомор-геноцид розпочав лютувати на укра
14:43
20-Жов-2020
Чи був Голодомор у 1934-му на Чернігівщині?
Не таким вже й безтурботним видався для селян Чернігівщини рік 1934-й. У Шестовиці Че
20:49
19-Жов-2020
Василь Стус: "Як добре те, що смерті не боюсь я..."
Як добре те, що смерті не боюсь я
і не питаю, чи тяжкий мій хрест.
Що в
20:33
18-Жов-2020
Бойовики застосували гранатомет біля Авдіївки – ООС
Контрольовані Росією сили застосували гранатомет та стрілецьку зброю біля Авдіївки До
20:04
18-Жов-2020
Чому радянська техніка стає легкою здобиччю для турецьких безпілотників? (відео)
Уроки війни в Карабасі для України. Чому треба повчитися української армії на приклад
19:50
18-Жов-2020
Заява речника ЄС щодо спроб проведення Росією призову в Криму
У незаконно анексованій Автономній Республіці Крим та місті Севастополі Російська Фед
19:46
18-Жов-2020
Нацрада призначила перевірку трьом каналам через трансляцію зустрічі Медведчука з Путіним
Національна рада з питань телебачення та радіомовлення 15 жовтня призначила позаплано
Усі новини


реклама партнерів: