реклама партнерів:
Головна » Україна повинна отримати план членства у Європейському союзі

Україна повинна отримати план членства у Європейському союзі


Коментарі: 0 ЄВРОІНТЕҐРАЦІЯ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
"Прем"єр докоряє істеричному Ющенку" - заголовок у Файненшл Таймс.
Юлія Тимошенко дала інтерв"ю київському кореспондентові впливового британського видання Роману Олеарчику. Головна теза інтерв"ю - пані Тимошенко покладає відповідальність за розвал коаліції на самого президента. Вона наголошує, що називаючи її Кремлівським конспіратором під час розвалу коаліції, пан Ющенко наражає на небезпеку як двосторонні відносини з Росією, так і західну інтеграцію України.
В інтерв"ю Файненшл Таймс вона відкинула звинувачення з боку президента, що під час конфлікту минулого місяця між Грузією та Росією вона фактично стала на бік Росії і була слабкою в підтримці Грузії. Пані Тимошенко звинуватила Віктора Ющенка у псуванні її іміджу в намаганнях, як було сказано, здобути додаткові бали серед виборців перед президентськими виборами наступного року. Часопис нагадує, що минулого тижня про-президентська партія вийшла з коаліції після того, як блок Тимошенко голосував разом з про-московськими партіями, щоб обмежити владу президента. Пані Тимошенко сказала в інтерв"ю ФТ: "Показувати пальцем на Москву - нерозумно. Коаліцію розвалила не рука Кремля, а рішення президента." Вона також закликала президента відродити коаліцію.
Пані Тимошенко також сказала: "Я добре розумію його істерію, тому що опутування показують, що його рейтинг впав з 53 до п"яти відсотків. Втім вона наголосила, що такий початок президентської кампанії може ускладнити плани України на ближчу інтеграцію з Брюсселем та НАТО. На запитання, чи буде вона балотуватись в президенти наступного року, прем"єр міністр сказала: "До цього я хотіла підтримувати єдиного кандидата. Після подій минулого тижня я тепер серйозно над цим думаю."
Напередодні саміту Україна-ЄС, який відкривається у вівторок, Файненшл Таймс аналізує зустріч на вихідних міністрів закордонних справ Європейського Союзу у французькому Авінйоні. Щодо України міністри наголосили, що організація наразі не може задовільнити бажання Києва надати чітку пропозицію шляху до членства у ЄС. Газета цитує міністра закордонних справ Фінляндії Александра Стубба, який сказав, що у відношенні до України треба все робити поступово і бути дуже обережними.
Він каже, що Україна - європейська держава, але на даному етапі зарано робити будь-які висновки щодо перспектив членства. Файненшл Таймс твердить, що Бельгія, Голландія та Німеччина - серед тих, хто дуже обережно ставиться до членства України в ЄС, в той час як Чехія, Польща, Швеція та Велика Британія схиляються до більш сміливих дій.
Тим часом у своїй редакційній статті Файненшл Таймс пише, що Україна повинна отримати план членства у ЄС. Часопис аналізує останню парламентську кризу в Україні. Він нагадує, що президент Ющенко припустив, що Росія зробила свій внесок у політичну кризу в Україні, але видання робить висновок, що в першу чергу несуть відповідальність самі українські лідери, які після Помаранчевої революції, замість того, щоб співпрацювати і вести Україну до Заходу, і пріоритетом тут має мати бути членство у ЄС, і далі борються за владу. В решті решт, часопис твердить, найбільший зиск з цієї боротьби має про-російський лідер опозиції Віктор Янукович.
Файненшл Таймс наголошує, що за цих умов Захід повинен підсилити свою підтримку Києва. Відповідь не в просуванні до членства у НАТО, чого так хочуть США. Часопис нагадує, що окрім роздратування Кремля, українці також поділені у ставленні до північно-атлантичного альянсу. Найкраще, на думку видання, зосередитись до вступі до Євросоюзу, який широко підтримують в Україні. Європейський Союз має обіцяти Києву майбутнє членство, твердить Файненшл Таймс. Навіть якщо і лідери об"єднаються, Україні знадобиться десятиліття, щоб провести необхідні реформи.
За цей час, веде далі часопис у своїй редакційній статті, у ЄС буде достатньо часу, щоб завершити свої поточні плани розширення і здобути підтримку серед скептичної європейської громадськості членству України. Обіцянка майбутнього членства сама по собі не захистить Україну від зовнішнього втручання, пише видання, але якщо українським лідерам дати спільну мету, протистояти тому втручанню буде легше.

Джерело: Андрій Кравець, Бі-Бі-Сі, Лондон, http://www.bbc.co.uk/ukrainian

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.

Коментарі

avatar

Останні новини

20:02
25-Бер-2023
Чотири воїни повернулися "на щиті" - сьогодні на Чернігівщині їх провели в останню путь
Капітан Алексаха Сергій Леонідович народився 17 червня 1977 року у місті Дніпро (до 2
19:25
24-Бер-2023
Юридично УПЦ МП не зможе підписати нові договори про оренду храмів
Юридично УПЦ МП не зможуть продовжувати оренду через те, що церкви, які підпорядковую
20:34
23-Бер-2023
Парламент ухвалив законопроєкт, який засуджує та забороняє російську імперську пропаганду
21 березня 2023 року Верховна Рада України ухвалила законопроєкт 7253, який після дру
19:15
21-Бер-2023
Донецька область. Під Авдіївкою продовжуються запеклі бої
Під Авдіївкою ( Донецька область) продовжуються запеклі бої, а українські бійці знищи
19:44
20-Бер-2023
384-й день народження Івана Мазепи відзначили у Чернігові
20 березня у Чернігові в умовах воєнного стану відзначили 384-й день народження видат
20:00
18-Бер-2023
Шоковані всі — від Вашингтону до Москви. Два головних наслідки ордеру на арешт Путіна
Політичні наслідки рішення Міжнародного кримінального суду про ордер на арешт президе
21:52
17-Бер-2023
Суд у Гаазі видав ордер на арешт злочинця путіна
Палата досудового провадження ІІ Міжнародного кримінального суду в п'ятницю видала ор
20:57
16-Бер-2023
ЗСУ уразили три пункти управління, дві радіолокаційні станції росії
Збройні сили України уразили три пункти управління, дві радіолокаційні станції та скл
21:14
15-Бер-2023
Українські захисники збили російський бомбардувальник під Бахмутом
У середу, 15 березня, українські захисники збили російський бомбардувальник Су-24 в р
22:50
14-Бер-2023
Найкращі студійні навушники для професіоналів: добірка 2023

Студійні навушники — це пристрої для прослуховування аудіо, які використовують зву

Усі новини