реклама партнерів:
Головна » 2008 » Вересень » 8 » Україна повинна отримати план членства у Європейському союзі

Україна повинна отримати план членства у Європейському союзі


2008 » Вересень » 8
Коментарі: 0 ЄВРОІНТЕҐРАЦІЯ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
"Прем"єр докоряє істеричному Ющенку" - заголовок у Файненшл Таймс.
Юлія Тимошенко дала інтерв"ю київському кореспондентові впливового британського видання Роману Олеарчику. Головна теза інтерв"ю - пані Тимошенко покладає відповідальність за розвал коаліції на самого президента. Вона наголошує, що називаючи її Кремлівським конспіратором під час розвалу коаліції, пан Ющенко наражає на небезпеку як двосторонні відносини з Росією, так і західну інтеграцію України.
В інтерв"ю Файненшл Таймс вона відкинула звинувачення з боку президента, що під час конфлікту минулого місяця між Грузією та Росією вона фактично стала на бік Росії і була слабкою в підтримці Грузії. Пані Тимошенко звинуватила Віктора Ющенка у псуванні її іміджу в намаганнях, як було сказано, здобути додаткові бали серед виборців перед президентськими виборами наступного року. Часопис нагадує, що минулого тижня про-президентська партія вийшла з коаліції після того, як блок Тимошенко голосував разом з про-московськими партіями, щоб обмежити владу президента. Пані Тимошенко сказала в інтерв"ю ФТ: "Показувати пальцем на Москву - нерозумно. Коаліцію розвалила не рука Кремля, а рішення президента." Вона також закликала президента відродити коаліцію.
Пані Тимошенко також сказала: "Я добре розумію його істерію, тому що опутування показують, що його рейтинг впав з 53 до п"яти відсотків. Втім вона наголосила, що такий початок президентської кампанії може ускладнити плани України на ближчу інтеграцію з Брюсселем та НАТО. На запитання, чи буде вона балотуватись в президенти наступного року, прем"єр міністр сказала: "До цього я хотіла підтримувати єдиного кандидата. Після подій минулого тижня я тепер серйозно над цим думаю."
Напередодні саміту Україна-ЄС, який відкривається у вівторок, Файненшл Таймс аналізує зустріч на вихідних міністрів закордонних справ Європейського Союзу у французькому Авінйоні. Щодо України міністри наголосили, що організація наразі не може задовільнити бажання Києва надати чітку пропозицію шляху до членства у ЄС. Газета цитує міністра закордонних справ Фінляндії Александра Стубба, який сказав, що у відношенні до України треба все робити поступово і бути дуже обережними.
Він каже, що Україна - європейська держава, але на даному етапі зарано робити будь-які висновки щодо перспектив членства. Файненшл Таймс твердить, що Бельгія, Голландія та Німеччина - серед тих, хто дуже обережно ставиться до членства України в ЄС, в той час як Чехія, Польща, Швеція та Велика Британія схиляються до більш сміливих дій.
Тим часом у своїй редакційній статті Файненшл Таймс пише, що Україна повинна отримати план членства у ЄС. Часопис аналізує останню парламентську кризу в Україні. Він нагадує, що президент Ющенко припустив, що Росія зробила свій внесок у політичну кризу в Україні, але видання робить висновок, що в першу чергу несуть відповідальність самі українські лідери, які після Помаранчевої революції, замість того, щоб співпрацювати і вести Україну до Заходу, і пріоритетом тут має мати бути членство у ЄС, і далі борються за владу. В решті решт, часопис твердить, найбільший зиск з цієї боротьби має про-російський лідер опозиції Віктор Янукович.
Файненшл Таймс наголошує, що за цих умов Захід повинен підсилити свою підтримку Києва. Відповідь не в просуванні до членства у НАТО, чого так хочуть США. Часопис нагадує, що окрім роздратування Кремля, українці також поділені у ставленні до північно-атлантичного альянсу. Найкраще, на думку видання, зосередитись до вступі до Євросоюзу, який широко підтримують в Україні. Європейський Союз має обіцяти Києву майбутнє членство, твердить Файненшл Таймс. Навіть якщо і лідери об"єднаються, Україні знадобиться десятиліття, щоб провести необхідні реформи.
За цей час, веде далі часопис у своїй редакційній статті, у ЄС буде достатньо часу, щоб завершити свої поточні плани розширення і здобути підтримку серед скептичної європейської громадськості членству України. Обіцянка майбутнього членства сама по собі не захистить Україну від зовнішнього втручання, пише видання, але якщо українським лідерам дати спільну мету, протистояти тому втручанню буде легше.

Джерело: Андрій Кравець, Бі-Бі-Сі, Лондон, http://www.bbc.co.uk/ukrainian

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.

Коментарі

avatar

Останні новини

17:48
14-Трав-2021
Семенченка визнали винним в терористичному акті – обстрілі телеканалу «112»
Служба безпеки України розкрила вчинення терористичного акту, а саме обстрілу ТОВ «Ін
14:17
11-Трав-2021
Застереження щодо невідомих могил
Приводом до застереження стала публікація під назвою
18:13
10-Трав-2021
За 14-ма загиблими Захисниками України у квітні помолилися у Чернігові
10 травня в Чернігові у Козацькому кафедральному соборі святої великомучениці Катерин
21:52
08-Трав-2021
Чернігів: видання Інституту національної пам’яті передані на Донбас
Нещодавно у Чернігові в офісі регіонального представництва Українського інституту нац
17:59
08-Трав-2021
Відверта розмова у Чернігові про патріотизм і псевдопатріотизм

5 травня у Чернігові в офісі регіонального представництва Українського інституту н

14:44
07-Трав-2021
Викрадення, катування і розбій: на Чернігівщині силовики затримали озброєну банду рекетирів (відео)
СБУ припинила діяльність міжрегіонального злочинного угруповання, учасники якого прич
10:51
07-Трав-2021
Роль церков в україно-російському протистоянні та забута суть релігії і віри
У своїй гібридній війні проти України та її державності, Росія зробила високу ставку
08:31
07-Трав-2021
Обережно, кліщі! Покрокова інструкція як не зіпсувати собі травневі свята
Вже підготувалися до відпочинку на природі на травневі свята? А до зустрічі з небажан
12:10
06-Трав-2021
Національний заповідник «Чернігів стародавній» відновлює екскурсійну діяльність
З 6 травня відновлюється екскурсійна діяльність на всіх музейних об’єктах Національно
11:53
05-Трав-2021
Здоровий глузд чи «пабєдобєсіє»: російський актор відверто засудив «святкування» 9 травня в Росії
Російський актор Павєл Майков, більш відомий як герой російського кримінального серіа
Усі новини