реклама партнерів:
Головна » 2008 » Вересень » 9 » Депутати Чернігівської обласної ради хотіли оголосити недовіру голові облдержадміністрації – не вдалося

Депутати Чернігівської обласної ради хотіли оголосити недовіру голові облдержадміністрації – не вдалося


2008 » Вересень » 9
Коментарі: 0 ПОЛІТИКУМ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Сьогодні, 9 вересня, в Чернігові відбулася позачергова сесія обласної ради, скликана, відповідно до ч.7 ст. 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» на вимогу третини її депутатського корпусу.
Перед її початком відбулися засідання Президії обласної ради, її депутатських фракцій та постійних комісій, на яких було попередньо обговорено питання порядку денного сесії – «Про недовіру голові Чернігівської обласної державної адміністрації Хоменку В.М.» та «Про звернення обласної ради до Президента України з приводу поточної політичної ситуації».
З початком сесії, яку відкрила голова обласної ради Наталія Романова і на яку прибуло 53 депутати з 90 обраних, друге питання було знято. Натомість, до порядку денного було внесено питання (за ініціативою фракцій СПУ та Нашої України) щодо необхідності створення тимчасової комісію з вивчення питань розподілу земель місцевими адміністраціями.
З інформацією по першому питанню виступив депутат облради, керівник фракції БЮТ Анатолій Богуш, який в ході свого виступу навів факти бездіяльності з боку голови облдержадміністрації в освоєні держсубвенцій на газифікацію та соціальний розвиток населених пунктів області. Адже, як далі у своєму виступі наголосив голова постійної комісії обласної ради з питань бюджету і фінансів Михайло Подоляко, із 25 млн. грн., які станом на 8 вересня п. р. надійшли в область, освоєно лише чверть, а решта залишилася на рахунках казначейства і часу на їх освоєння майже не залишилось. Це означає, що ці кошти, на які чекають десятки не газифікованих і соціально необлаштованих сіл, будуть повернуті до держбюджету, так і не принісши користі області. Були також названі і інші недоліки щодо освоєння коштів держбюджету на соціальний розвиток Чернігівщини.
Доки не буде якісної роботи місцевої виконавчої влади, доти й будуть неякісно виконуватись прийняті обласною радою програми соціально-економічно розвитку області, зазначила у своєму виступі на сесії голова обласної ради Наталія Романова. Це ж саме стосується й освоєння субвенцій. Якщо в цілому по Україні вони використані на 39,2%, а в АР Крим та десяти областях на 52,3 – 82,8%% , то на Чернігівщині виділені на соціальну сферу кошти освоюються вкрай незадовільно.
Наталія Романова також наголосила на незаконних діях виконавчої влади в галузі розподілу, а точніше дерибану земель в області, торкнулася інших проблемних питань, які треба негайно вирішувати на користь всієї громади області.
На сесії також виступив Народний депутат України Олег Ляшко, який, зокрема, наголосив, що народні обранці Верховної Ради з фракції БЮТ від Чернігівщини добилися виділення для області з держбюджету 10 млн. грн. на газифікацію сіл. Проте ці значні для регіону кошти, наперекір сподіванням виборців, до цих пір обласною виконавчою владою не використані. Він також навів інші негативні факти щодо далекого від очікування простих людей використання в області виділених державою коштів, детально торкнувся питань незаконного розпродажу землі, інших проблем.
В обговоренні першого питання порядку денного сесії взяли участь депутати обласної ради від фракцій: СПУ - Валерій Дудар, БЮТ – Володимир Кравченко, Ольга Обухівська та Андрій Кислий, Народної партії - Світлана Пасталиця, «Нашої України» - Ярослав Кожушко, Партії Регіонів - Іван Леонов, Петро Шаповал та Анатолій Мельник.
Після обговорення було проведено таємне голосування, в якому взяли участь 49 депутатів з 53 зареєстрованих. Підрахунок голосів показав: за недовіру голові облдержадміністрації проголосувало 43, проти – 6 депутатів.
Підсумовуючи результати голосування, голова обласної ради наголосила, що сьогодні відбулася цілком демократична процедура і надалі будь-яке питання буде вирішуватися в обласній раді тільки демократично і відкрито.
На завершення сесії депутати прийняли рішення, яким доручили профільній постійній комісії обласної ради вивчити питання пов’язані з інформацією про порушення земельного законодавства місцевими адміністраціями. Керівник депутатської фракції БЮТ Анатолій Богуш озвучив Звернення депутатів обласної ради від фракції Блоку Юлії Тимошенко до Президента України Ющенка В.А. щодо соціально-політичної ситуації в державі у зв’язку з розвалом демократичної коаліції у Верховній Раді України.
В роботі позачергової сесії обласної ради взяли участь народні депутати, представники фракції Блоку Юлії Тимошенко у Верховній Раді Валерій Бабенко, Валерій Дюбель, Олег Ляшко та Борис Шиянов.

Джерело: офіційний веб-портал Чернігівської облради, http://www.chernihiv-oblrada.gov.ua

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.

Коментарі

avatar

Останні новини

20:37
16-Трав-2021
Жалібний захід на Чернігівщині на місці таємного поховання жертв комуністичного режиму
16 травня 2021 року, тобто традиційно у третю неділю травня, під Черніговом, на 20-му
17:48
14-Трав-2021
Семенченка визнали винним в терористичному акті – обстрілі телеканалу «112»
Служба безпеки України розкрила вчинення терористичного акту, а саме обстрілу ТОВ «Ін
14:17
11-Трав-2021
Застереження щодо невідомих могил
Приводом до застереження стала публікація під назвою
18:13
10-Трав-2021
За 14-ма загиблими Захисниками України у квітні помолилися у Чернігові
10 травня в Чернігові у Козацькому кафедральному соборі святої великомучениці Катерин
21:52
08-Трав-2021
Чернігів: видання Інституту національної пам’яті передані на Донбас
Нещодавно у Чернігові в офісі регіонального представництва Українського інституту нац
17:59
08-Трав-2021
Відверта розмова у Чернігові про патріотизм і псевдопатріотизм

5 травня у Чернігові в офісі регіонального представництва Українського інституту н

14:44
07-Трав-2021
Викрадення, катування і розбій: на Чернігівщині силовики затримали озброєну банду рекетирів (відео)
СБУ припинила діяльність міжрегіонального злочинного угруповання, учасники якого прич
10:51
07-Трав-2021
Роль церков в україно-російському протистоянні та забута суть релігії і віри
У своїй гібридній війні проти України та її державності, Росія зробила високу ставку
08:31
07-Трав-2021
Обережно, кліщі! Покрокова інструкція як не зіпсувати собі травневі свята
Вже підготувалися до відпочинку на природі на травневі свята? А до зустрічі з небажан
12:10
06-Трав-2021
Національний заповідник «Чернігів стародавній» відновлює екскурсійну діяльність
З 6 травня відновлюється екскурсійна діяльність на всіх музейних об’єктах Національно
Усі новини