реклама партнерів:
Головна » Прем’єр і Президент України закликають одне одного повернутися до коаліції

Прем’єр і Президент України закликають одне одного повернутися до коаліції


Коментарі: 0 ПОЛІТИКУМ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Юлія Тимошенко в четвер повторила заклик до Віктора Ющенка зробити це без вимог, а Президент перед цим повторив вимогу до блоку Прем’єр-міністра скасувати «антиконституційні» закони, ухвалені спільно з «регіоналами».
Юлія Тимошенко виступила в четвер увечері з відеозверненням до Віктора Ющенка, яке прес-служби Кабміну поширили для трансляції на телебаченні.
У цьому телезверненні Тимошенко звертається до Ющенка «персонально» й закликає його «відкласти всі емоції і всю боротьбу за президентські вибори і за ці декілька днів повернутися до демократичної коаліції разом зі своєю командою без будь-яких вимог і ультиматумів».
За словами Прем’єр-міністра, Президент має повернутися в коаліцію без жодних вимог, якщо для нього «європейський курс України, демократичні реформи, демократичні перетворення в Україні чогось варті».

Прем’єр-міністр заявила, що якщо за кілька днів команда Президента не повернеться у коаліцію, то коаліція буде вважатися зруйнованою і неіснуючою.

* * * * * * * * * * *
Раніше в четвер лідер фракції НУНС В’ячеслав Кириленко закликав БЮТ до дії, щоб відновити коаліцію, й заявив, що блок «Наша Україна – Народна самооборона» перейде в опозицію, «якщо БЮТ не опам’ятається».

Політик зауважив, що НУНС іще раз закликає БЮТ узгодити загальну позицію і з відповідною заявою вийти на засідання парламенту.

Він наголосив, що НУНС є прихильником збереження коаліції демократичних сил і робить для цього все.

«Водночас фракція НУНС, на жаль, не бачить зворотних кроків від своїх партнерів із цього питання і чує лише звинувачення і різноманітну словесну еквілібристику», – заявив В’ячеслав Кириленко.

Він знову нагадав, що умовами фракції НУНС для збереження коаліції демократичних сил є спільна позиція та ухвалення відповідної заяви стосовно оцінки подій у Грузії.

В’ячеслав Кириленко підтвердив, що НУНС також вимагає скасування восьми «антиконституційних» законів, ухвалених БЮТ спільно з Партією регіонів і комуністами.

«Ми не служитимемо прикриттям, фасадом для того, щоб загальна позиція була з одними, а юридично коаліція була з іншими», – заявив лідер фракції НУНС.

«Я розумію бажання Юлії Тимошенко звести рахунки з Президентом. Можливо, Прем’єр думає, що зараз вона на такому міцному могутньому білому коні, що саме тепер прийшов час звести ці рахунки. Очевидно, ніхто не думає про долю країни, про виконання коаліційної угоди», – сказав В’ячеслав Кириленко.

* * * * * * * * * * *
А Віктор Ющенко цього ж дня, в четвер, повторив свою позицію, що для повернення Блоку «Наша Україна – Народна самооборона» в демократичну коаліцію з Блоком Юлії Тимошенко є лише один шлях – скасувати «неконституційні» голосування, що відбувалися з 2 вересня.

Президент назвав події 2 вересня у Верховній Раді, коли БЮТ, Партія регіонів і КПУ спільним голосуванням ухвалили низку законопроектів, які мають на меті позбавити Президента значної частини повноважень, грубим порушенням положень коаліційної угоди, «руйнацією демократичних здобутків» України. «Це несумісно з коаліційними діями», – констатував він.

Президент вважає, що сформована де-факто в парламенті нова коаліція є реалізацією політичного сценарію, який має одну мету – зробити в країні державний переворот через перерозподіл владних повноважень.

В інтерв’ю головним редакторам провідних регіональних видань він наголосив, що такий підхід не відповідає ні настроям суспільства, ні духові коаліційної угоди, ні, що найголовніше, Конституції.

* * * * * * * * * * *
Після згаданих голосувань у Президента і в НУНС звинуватили БЮТ у фактичному створенні нової коаліції з «регіонами» і комуністами й таким чином у розвалі демократичної коаліції, а фракція НУНС вирішила вийти з демократичної коаліції з БЮТ. Це рішення набуде чинності найближчими днями, якщо його доти не скасують.

У Прем’єр-міністра, навпаки, в розвалі коаліції звинувачують Президента. У БЮТ також упевнені, що подолають президентське вето на згадані закони, ухвалені спільно з Партією регіонів і КПУ.

Джерело: «Радіо Свобода», http://www.radiosvoboda.org/content/Article/1199358.html


Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

21:50
17-Чер-2024
ЗСУ відкинули армію РФ у Серебрянському лісі
12-та бригада спеціального призначення «Азов» спільно з 1-ою бригадою оперативного пр
21:03
16-Чер-2024
Про Саміт миру у Швейцарії
Президентка Швейцарії Віола Амгерд назвала досягнення Саміту миру, який провели цими
21:49
14-Чер-2024
Самоклеюча плівка: особливості та поради щодо вибору

Сучасні декоративні матеріали вражають своєю різноманітністю. Виробники

21:07
13-Чер-2024
Я не плачу. Сльози котяться самі…
«Нещодавно їхала із Сум до Києва. Блаблакаром. Вибирав машину чоловік, домовлявся теж
19:35
12-Чер-2024
США покарали Московську біржу, вона зупинила торги доларами та євро
Управління з контролю за іноземними активами (OFAC) Міністерства фінансів США оголоси
13:18
11-Чер-2024
Що означає перемога у цій війні?
На початку широкомасштабного вторгнення РФ в Україну я вже писала, що для України, як
19:23
10-Чер-2024
На Харківському напрямку загинув лідер "Добровольчого руху ОУН" Микола Коханівський
"Друзі, я більше не можу мовчати! Загинув Микола Коханівський! ", - інформує Роксалан
18:47
10-Чер-2024
О. Ольжич. Квіти і шана Герою!
80 років тому у німецькому концтаборі «Заксенхаузен», не витримавши катувань, загинув
21:41
08-Чер-2024
Чехія долучилася до німецької ініціативи щодо посилення ППО України
Зокрема, країна може допомогти в підготовці українських пілотів на літаках F-16 та Gr
19:55
06-Чер-2024
НАТО-Україна: співпраця в галузі оборонних технологій
НАТО планує розширити співпрацю з Україною в галузі оборонних технологій та надавати
Усі новини