реклама партнерів:
Головна » Монастирське приміщення у центрі Києва повертається у користування УПЦ КП

Монастирське приміщення у центрі Києва повертається у користування УПЦ КП


Коментарі: 0 Церква та суспільство

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
На сесії Київміськради 18 вересня прийнято рішення про передачу монастирського приміщення на вул. Трьохсвятительській, 4-Б у безстрокове і безоплатне користування УПЦ КП.
«Це результат майже п`ятирічного клопотання Церкви», – повідомив кореспондентці РІСУ Світлані Ярошенко владика Євстратій (Зоря), єпископ Васильківський, вікарій Київської єпархії УПЦ КП.
Повернена будівля – це монастирська странноприїмниця – приміщення для прийому паломників, яку за кошти Михайлівського монастиря і на монастирській землі було зведено в другій половині XIX ст. Будівля має п`ять поверхів загальною площею 2,2 тис. кв. м. За радянських часів будівлю у Церкви відібрали.
«Коли вийшов Указ Президента про повернення церковного майна, ми звертались і до депутатів міської ради, і до депутатів Верховної Ради, і до Президента. – розповідає владика Євстратій. – І справедливість нарешті восторжествувала. Ми дякуємо депутатам міської ради, що вони майже одностайно проголосували за це рішення».
У колишньому приміщенні страноприємниці планують розмістити синодальні відділи Церкви, частину гуртожитку для студентів Духовної Академії, можливо, деякі академічні кафедри та службові квартири для викладачів.
Довідка РІСУ: УПЦ КП, починаючи з 2003 р., неодноразово зверталася до Олександра Омельченка і Леоніда Черновецького з проханням повернути Церкві корпус странноприїмниці Михайлівського Золотоверхого монастиря за адресою вул. Трьохсвятительська 4-Б.
Своє прохання УПЦ КП мотивувала тим, що цей корпус (як і сусідні з ним) був збудований на землях Михайлівського монастиря і за його кошти для прийняття численних паломників. З 2004 р. п’ятиповерховий корпус залишався майже порожнім. Не зважаючи на це, а також на указ Президента України від 2002 р. про повернення релігійного майна, яке використовується не за призначенням, міська влада не повертала Церкві будівлю.
У червні 2006 р., після отримання інформації про можливий продаж вказаної будівлі, студенти духовної семінарії та монахи Михайлівського монастиря увійшли до неї з метою не допустити цього. Управління комунальної власності м. Києва подало до суду позов з вимогою звільнити приміщення. Цей позов був розглянутий і задоволений без відома представників Церкви.
Судовиконавці, міліція та працівники управління майна вигнали студентів і монахів з колишнього монастирського корпусу. Приблизно у той же час на адресу Київського міського голови Л. Черновецького надійшов лист від Президента України Віктора Ющенка з проханням знайти можливість позитивного вирішення питання про передачу приміщення монастирської странноприємниці Церкві. У відповідь на це Київський міський голова пообіцяв, що згадане приміщення не буде приватизоване.
Влітку 2007 р. стало відомо про план перенести з будинку на Хрещатику в приміщення на Трьохсвятительській студію ТРК „Київ”. Київська міська рада 12 липня 2007 р прийняла рішення про надання дозволу компанії „Грааль” знести нежилий будинок по вулиці Хрещатик, 5-В після відселення з нього комунальної телекомпанії „Київ” у приміщення по вулиці Трьохсвятительскій, 4-Б. В УПЦ КП такий крок міської влади розцінили, як цілеспрямоване ігнорування потреб Київського Патріархату.
В УПЦ КП прийняли рішення направити на адресу Президента, Прем’єр-міністра, Київського міського голови та депутатів Київради листи з протестами проти рішення міськради щодо долі будинку на Трьохсвятительській. УПЦ КП була готова також до організації публічних протестів під стінами міськради та Секретаріату Президента.
Рішення Київради від 18 вересня 2008 року щодо повернення УПЦ КП монастирського приміщення на вул. Трьохсвятительській стало результатом п’ятирічного клопотання Церкви.

Джерело: РІСУ, http://www.risu.org.ua


Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

19:49
24-Лип-2024
Суд апеляційної інстанції підтвердив, що УПЦ МП не має права користуватись об’єктами заповідника «Чернігів стародавній»
23 липня Північний апеляційний господарський суд залишив без задоволення чергову апел
21:33
23-Лип-2024
МКІП внесе садибу Зеленських до Державного реєстру нерухомих пам’яток України, наразі крок за КМДА
Сьогодні, 23 липня, на засіданні Експертної комісії з питань обліку об’єктів культурн
21:17
22-Лип-2024
У Євпаторії окупаційна влада почала демонтаж Хрестовоздвиженського храму Православної Церкви України
Прокуратура розпочала кримінальне провадження за фактом незаконного знищення храму Пр
07:57
20-Лип-2024
Вбивство Ірини Фаріон
Вона померла у лікарні після пострілу в неї, що здійснив начебто парубок, який кілька
20:35
19-Лип-2024
Поліція Львівщини встановлює обставини замаху на життя Ірини Фаріон
Жінку із вогнепальним пораненням голови госпіталізували у лікарню. Правоохоронці вжив
06:59
18-Лип-2024
Важливі рішення Священного Синоду Православної Церкви України
14 липня 2024 року у Православній Церкві України відбулося засідання Священного Синод
06:51
18-Лип-2024
Закон про скасування літнього часу – це відверто шкідницький і антиєвропейський крок
Ухвалений Верховною Радою закон про скасування літнього часу – це відверто шкідницьки
06:23
18-Лип-2024
Опитування: українці вірять у перемогу над ворогом!
Результати соціологічного опитування, що проводилося соціологічною службою Центру Раз
23:07
16-Лип-2024
Безсоння, як собі допомогти?

Безсонням вважаються розлади сну, коли характеризується його погана якість, недост

13:44
16-Лип-2024
Чернігівські рухівці про річницю Декларації про державний суверенітет України
Сьогодні чернігівські рухівці, хоч і скромно, але згадали про річницю Декларації про
Усі новини