реклама партнерів:
Головна » 2008 » Жовтень » 9 » На Івано-Франківщині прокуратура виявила зловживання «паводковими коштами» на 22 млн грн

На Івано-Франківщині прокуратура виявила зловживання «паводковими коштами» на 22 млн грн


2008 » Жовтень » 9
Коментарі: 0 Кримінал

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Прокурорськими перевірками та органами КРУ в Івано-Франківській області виявлено незаконні виплати та зайве затребування з державного бюджету коштів на ліквідацію наслідків стихійного лиха на суму 22 млн грн.
За фактами службових зловживань та розкрадань посадовими особами бюджетних коштів міськрайпрокурорами порушено 6 кримінальних справ. Всього за результатами перевірок органами прокуратури області порушено 19 кримінальних справ.
Про це повідомляє «Західна інформаційна компанія» з посиланням на прес-секретаря прокурора області Людмилу Гласову.
В обласній прокуратурі зазначають, що органи влади та місцевого самоврядування Івано-Франківщини не забезпечили належним чином використання виділених із державного бюджету України субвенції на ліквідацію наслідків липневої повені. Тривалий час не обстежувалися постраждалі господарства, складалися дефектні акти на об’єкти та господарства, пошкодження яких не пов’язано зі стихійним лихом.
Зокрема, до переліку об’єктів, що потребують першочергового відновлення та ремонту, на підставі дефектного акту, складеного комісією та затвердженого головою села Клубівці Тисменицького району, включено відновлення проїзної частини по вулиці Шевченка, вартістю 1,6 млн грн, хоча пошкоджень ця дорога не зазнала.
Після втручання райпрокуратури вказаний об’єкт з переліку на відшкодування виключений.
Завищено збитки знищених посівів сільськогосподарських культур у Коломийському, Богородчанському, Рогатинському, Галицькому, Снятинському та Косівському районах.
Водночас посадові особи Тисменицької міськради, “зловживаючи службовим становищем”, подали в райдержадміністрацію списки осіб, потерпілих від повені другої категорії, в яких начебто затоплені будинки. Насправді хати виявились неушкодженими або нежилими та не потребують капітального ремонту. Таким чином з бюджету незаконно виплачено 800 тис. грн компенсацій. За цими фактами прокуратурою району порушено 2 кримінальні справи.
Службові особи Галицької міської ради без відповідного обстеження та складання дефектного акту внесли до списку потерпілих 3 категорії 146 мешканців будинків про начебто підтоплені підвальні приміщення, пошкоджене електрообладнання, хоча реальних збитків не було. На підставі цього з державного бюджету незаконно виплачено вказаним громадянам 730 тис. грн. 9 вересня прокуратурою району порушено кримінальну справу за ст.ст. 364 ч.2, 366 ч.2 КК України.
Кримінальні справи за аналогічними фактами порушено також прокурорами Богородчанського, Коломийського, Тлумацького районів та Долинським міжрайонним прокурором.
В обласній прокуратурі зазначають: окремі органи влади та місцевого самоврядування не дотримуються вимог містобудівного і земельного законодавства, надаючи в користування та приватну власність земельні ділянки лісового фонду, вздовж річок, водойм, без визначення їх цільового призначення таких земель, без винесення в натуру прибережних захисних смуг.
При цьому контролюючі органи та міськрайпрокурори на згадані порушення своєчасно не реагують і заходи по їх усуненню не вживають.
За результатами проведених у липні-вересні перевірок міськрайпрокурорами порушено 2 кримінальні справи; опротестовано 25 незаконних рішень органів місцевого самоврядування.
У Верховинській селищній раді її голова уклав 98 угод на оренду земельних ділянок із суб’єктами господарювання лише на підставі рішень ради - без погодження та затвердження встановленого законодавством порядку проектно-технічної документації, в тому числі щодо передачі в безоплатне користування земель водного фонду без зазначення цільового призначення (категорії їх використання. – ЗІК.). В територіальних органах державного земельного кадастру ці документи не зареєстровані.
На селищного війта складено адміністративний протокол про порушення вимог Закону України “Про боротьбу з корупцією”. Рішенням суду накладено штраф.
Водночас встановлено факти самовільного використання земель природно-заповідного фонду, незаконне будівництво на цих землях споруд.
Суттєві прорахунки в роботі допускає територіальна інспекція Держенергонагляду в області. Упродовж року вона не проводила перевірок законності підключення та використання електричної енергії суб’єктами господарювання, які здійснюють переробку лісодеревини.
Лише за дорученням прокуратури області у липні-вересні працівники енергонагляду відключили декілька пилорам .
Результати перевірки засвідчили також, що в області мають місце факти коли з гірських річок, замість укріплення їх берегів, здійснюється, видобування піщано-гравійної суміші, що заборонено вимогами Водного кодексу України. За незаконне видобування гравію міськрайпрокурорами порушено 3 кримінальні справи та 28 адміністративних проваджень.
Довідка ЗІКу.
Івано-Франківській області на ліквідацію наслідків стихії виділено з державного бюджету 949 млн грн, з яких профінансовано 791 млн грн, в тому числі 245 млн грн для виплати допомоги потерпілим від стихійного лиха, яких в області нараховується 18260 осіб.

Джерело: «Західна інформаційна компанія», http://zik.com.ua/ua/news/2008/10/08/152818

QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.

Коментарі

avatar

Останні новини

17:45
26-Січ-2022
Як правильно приймати антибіотики? Головні правила прийому антибіотиків
З часу винайдення антибіотики значно знизили захворюваність і смертність від інфекцій
17:39
26-Січ-2022
1 лютого стартує кампанія зі щеплення від поліомієліту дітей, які не були вакциновані вчасно
1 лютого в Україні розпочинається кампанія зі щеплення дітей від поліомієліту. Її пер
16:04
26-Січ-2022
Омікрон та інші штами. Загрози мутацій коронавірусу
Ще у квітні 2020-го вчені змогли розшифрувати геном вірусу SARS-CoV-2, збудника COVID
15:46
26-Січ-2022
Російські олігархи втрачають мільярди пропорційно нарощуванню військ на кордонах з Україною
З 20 грудня 2021 року по 25 січня 2022-го сукупний статок 104 російських мільярдерів
17:06
25-Січ-2022
Казахський гамбіт: чи вистачить ресурсів у довгожителя Кремля втримати екс-республіку
Москва з великим задоволенням скористалася б ситуацією в Казахстані і приєднала би зн
09:42
23-Січ-2022
Виступ Блiнкена в Берлiні: Чиї вiйська отoчили чиїх?
Перед зустріччю з Лавровим у Женеві Ентоні Блінкен виступив у Берліні із промовою про
20:56
22-Січ-2022
Москва обурена розвитком української мови в Україні
У Міністерстві закордонних справ РФ поскаржилися на те, що в Україні українська мова
19:13
22-Січ-2022
Продовження гібридної війни: експерти прокоментували ситуацією із зламом Дії
У Мінцифри прокоментували оприлюднене на одному з хакерських форумів оголошення про п
14:55
22-Січ-2022
Фейк на вихідні: в мережі продають дані мільйонів українців з Дії за 15 тисяч доларів
В мережі з’явилась інформація про злам додатку «Дія». Така інформація поширюється у F
16:34
21-Січ-2022
В СБУ вбачають російський слід у хвилі мінувань по всій Україні
Спецслужби РФ активно використовують псевдомінування об’єктів соціальної сфери та кри
Усі новини