реклама партнерів:
Головна » Конфлікти в Кримській організації Партії регіонів

Конфлікти в Кримській організації Партії регіонів


Коментарі: 0 ПОЛІТИКУМ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Політрада Кримської республіканської організації Партії регіонів виключила голову Ради міністрів Криму Віктора Плакиду і мера Сімферополя Геннадія Бабенка з партійних лав.
Про це Радіо Свобода повідомив один із членів Політради, який побажав бути неназваним. Обом високопоставленим партійцям закинули «порушення партійної дисципліни», «невиконання партійних рішень» і навіть «дискредитацію Партії регіонів». Один із партійних вигнанців уже заявив про «поглиблення розколу кримської парторганізації».
Геннадія Бабенка і Віктора Плакиду також вивели із виконкому Кримської республіканської організації Партії регіонів. За це, за даними поінформованих джерел, проголосували більшість із 48 членів Політради кримської парторганізації. Хоча, наразі, партійна прес-служба офіційно не підтвердила цю інформацію. Немає її і на партійних сайтах – ні на кримському, ні на центральному, а лідер кримської організації Василь Кисельов уже більш як добу недоступний телефоном.

Перевірка на міцність чи партійний розкол?
Мер Сімферополя Геннадій Бабенко, який під час засідання кримської Політради був у Києві, повернувшись зі столиці, заявив, що не визнає таке рішення й оскаржить його у вищих партійних органах. За його словами, до цього партійне керівництво намагалося змусити його ухвалити низку «незаконних кадрових рішень», на що він не погодився. За словами Геннадія Бабенка, інформація про виключення його з партії – «із розряду «страшилок», «перевіряють на міцність».
Раніше група депутатів Сімферопольської міськради з фракції «За Януковича!» погрожували меру «партійною відповідальністю» за те, що не прислухається до однопартійців і не вимагає звіту земельної комісії міської ради. Сімферопольський мер на це заявив, що не боїться погроз і впевнений у своїй правоті. Тепер же він погрожує народному депутатові України Василю Кисельову недовірою як лідеру парторганізації. За словами Геннадія Бабенка, ціла низка низових партструктур вимагає скликання республіканської конференції і вже зараз недовіру Василю Кисельову висловили Ялтинська, Джанкойська міські і Білогірська та Ленінська районні організації.

Прагматики проти радикалів?
Кримський прем`єр Віктор Плакида теж заявив журналістам про свою незгоду з його виключенням і пообіцяв його оскаржити. Він наголосив, що «не приймає висунутих претензій» щодо невиконання партійних рішень» і нагадав, що на останній сесії кримського парламенту урядовий проект республіканського бюджету був проголосований одноголосно, що свідчить про «підтримку уряду та прем’єра з боку всіх депутатів від Партії регіонів та інших політичних сил».
Водночас, голова Верховної Ради Криму, «регіонал» Анатолій Гриценко заявив, що рішення про виключення Віктора Плакиди «ухвалювалося за особистою ініціативою окремих членів Політради», а також – «із порушенням статуту партії».
Представники інших політичних сил півострова одразу заявили, що підтверджується «серйозний розкол в Партії регіонів» і назвали останнє рішення «ударом особисто по Анатолію Гриценку». Справді, саме кримський спікер рекомендував свого давнього товариша Віктора Плакиду на прем’єрське крісло. Крім того, відомо, що сімферопольський мер активно співпрацював у земельних питаннях із радником спікера, депутатом Олександром Мельником.
Місцеві спостерігачі у цій ситуації говорять про зіткнення «прагматиків» і «радикалів» в середовищі кримських «регіоналів». До «прагматиків» можна записати групу Гриценка-Мельника-Плакиди та інших ветеранів радянської номенклатури і вцілілих піонерів бурхливих 1990-х років, які зараз понад усе цінують стабільність, як запоруку вдалого бізнесу. Саме вони останні 3 роки контролювали політичне та економічне життя автономії, намагаючись вибудувати прагматичні стосунки як з багатоликим Києвом, так і з поміркованими кримськотатарськими та прокремлівськими силами.
Але серед «радикалів», до яких можна зарахувати групи експресивного Василя Кисельова і прокремлівського Сергія Цекова з «Російським блоком», зростало невдоволення і через економічні образи та обмеження, і через ігнорування «прагматиками» ідеологічних питань – «захисту російської мови і Чорноморського флоту Росії» та «боротьби з кримськотатарською / мусульманською загрозою». Тепер у «радикалів» з’явився шанс вийти на перші ролі, якщо їхній заколот підтримає керівництво Партії регіонів та її лідер Віктор Янукович.

Що скаже Віктор Янукович?
Місцева оглядачі прогнозують, що наступним кроком «радикалів» стане повторна спроба усунути з посади спікера самого Анатолія Гриценка, а також, можливо, і відставка його висуванця прем’єра Віктора Плакиди. В грудні минулого року цього зробити не вдалося ще й тому, що обидві сторони не хотіли посилення публічного ефекту конфлікту. Тепер же останній вийшов на поверхню.
Водночас із кінця січня «регіонали», не соромлячись, чубилися на публіці між собою в Сімферопольській районній і Сімферопольській міській радах. А в Севастопольській міськраді конфлікт зайшов так далеко, що «регіонали» вже не змогли бути в одній партійній фракції і створили ще одну – фракцію «За Януковича». Що думає сам Віктор Янукович про своїх кримських соратників та їхні «розборки» – поки що невідомо, хоч відомо що до нього апелюють усі сторони усіх згаданих внутрішньопартійних конфліктів.

Джерело: "Радіо Свобода", http://www.radiosvoboda.org/content/Article/1490912.html

На фото: Голова Ради міністрів Криму Віктор Плакида


Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

21:50
17-Чер-2024
ЗСУ відкинули армію РФ у Серебрянському лісі
12-та бригада спеціального призначення «Азов» спільно з 1-ою бригадою оперативного пр
21:03
16-Чер-2024
Про Саміт миру у Швейцарії
Президентка Швейцарії Віола Амгерд назвала досягнення Саміту миру, який провели цими
21:49
14-Чер-2024
Самоклеюча плівка: особливості та поради щодо вибору

Сучасні декоративні матеріали вражають своєю різноманітністю. Виробники

21:07
13-Чер-2024
Я не плачу. Сльози котяться самі…
«Нещодавно їхала із Сум до Києва. Блаблакаром. Вибирав машину чоловік, домовлявся теж
19:35
12-Чер-2024
США покарали Московську біржу, вона зупинила торги доларами та євро
Управління з контролю за іноземними активами (OFAC) Міністерства фінансів США оголоси
13:18
11-Чер-2024
Що означає перемога у цій війні?
На початку широкомасштабного вторгнення РФ в Україну я вже писала, що для України, як
19:23
10-Чер-2024
На Харківському напрямку загинув лідер "Добровольчого руху ОУН" Микола Коханівський
"Друзі, я більше не можу мовчати! Загинув Микола Коханівський! ", - інформує Роксалан
18:47
10-Чер-2024
О. Ольжич. Квіти і шана Герою!
80 років тому у німецькому концтаборі «Заксенхаузен», не витримавши катувань, загинув
21:41
08-Чер-2024
Чехія долучилася до німецької ініціативи щодо посилення ППО України
Зокрема, країна може допомогти в підготовці українських пілотів на літаках F-16 та Gr
19:55
06-Чер-2024
НАТО-Україна: співпраця в галузі оборонних технологій
НАТО планує розширити співпрацю з Україною в галузі оборонних технологій та надавати
Усі новини