Версія для людей з вадами зору
реклама партнерів:
Головна » На Луганщині затримали радіоактивні вагони

На Луганщині затримали радіоактивні вагони


Коментарі: 0 Надзвичайні ситуації

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Тут вчасно затримали два залізничні вагони з зараженою вторсировиною.
Підозри щодо походження металу з Чорнобильської зони не підтвердилися. Металеві труби заражені радієм та торієм, тож вірогідно, їх витягли з вугільних шахт Луганщини, де значно підвищений рівень радіації.
Два вагони радіаційного металобрухту затримали на Алчевському металургійному комбінаті. Небезпечний вантаж не потрапив у переплавку завдяки радіаційним датчикам, що торік встановили на в’їзді на завод. Підозрілі вагони, рівень радіації в яких перевищує норму в кілька десятки разів, швидко направили у карантин.
Михайло Давиденко, начальник лабораторії неруйнівного контролю: "Сразу эти вагоны были отделены и отправлены на площадку, оповестили экологическую службу и санстанцию. Вручную лаборанты выявили зараженные участки – это были трубы".
На місце надзвичайної ситуації одразу прибули екологи, представники санстанції та комітету ядерного регулювання. Підозри щодо походження металу з Чорнобиля не підтвердилися. Металеві труби заражені радієм та торієм, які характерні для вугільних шахт з підвищеним рівнем радіації. На Луганщині три таких рудники закриті та один працюючий.
Євген Решетніков, заступник начальника Південно-східної державної інспекції з ядерної та радіаційної безпеки: "Металлолом представляет собой коммуникации предприятий и эти коммуникации загрязнены радиацией. Этот металлолом является трубами шахтного водоотлива".
Нині правоохоронці шукають тих, хто здав цей метал і привіз під стіни заводу. Слідство ускладнює те, що фірма, якій належить ліцензія на роботу з металобрухтом, має столичну, а не Луганську прописку. Документи свідчать, що власники фірми мали за власні гроші утилізувати небезпечний вантаж .

Джерело: ictv.ua, http://ictv.ua/ukr/main.php






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

18:30
12-Чер-2025
З російської неволі визволено групу важкопоранених і тяжкохворих Захисників
Сьогодні відбувся черговий етап великого обміну полоненими згідно домовленостей у Ста
18:27
10-Чер-2025
Предстоятель звершив освячення престолу та Божественну літургію у Свято-Троїцькому соборі Чернігова
Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній 9 червня 2025 року відвіда
21:58
09-Чер-2025
Відбувся перший етап обміну в рамках домовленостей у Стамбулі
Сьогодні розпочався обмін полоненими в рамках домовленостей у Стамбулі. Додому поверт
15:15
03-Чер-2025
СБУ втретє вразила Кримський міст
СБУ провела нову унікальну спецоперацію і втретє вразила Кримський міст — цього разу
21:39
02-Чер-2025
Шанувальник Трампа Навроцький – новий президент Польщі
Кандидат від консерваторів Кароль Навроцький, історик, який створював імідж «крутого
21:03
02-Чер-2025
Делегація рф вимагала захисту УПЦ
Делегація РФ на переговорах у Стамбулі серед умов призупинення війни, поряд з вимогою
Усі новини

Сollaborator