реклама партнерів:
Головна » 27 червня 2011 року. Цей день в історії України

27 червня 2011 року. Цей день в історії України


Коментарі: 0 ПОДІЇ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
Всесвітній день рибальства.
Святкується щороку, починаючи з 1985 року. Свято встановлене рішенням Міжнародної конференції з регулювання і розвитку рибальства, що відбулася в липні 1984 р. в Римі.

У цей день у 1709 році під Полтавою зазнали поразки війська шведського короля Карла XII у бою проти російських військ царя Петра I. Це поклало край намаганням гетьмана Івана Мазепи, котрий виступив союзником шведів, здобути незалежність України від Росії.

1663 року у Ніжині відбулася козацька рада (Чорна Рада) на якій гетьманом Лівобережної України було обрано Івана Брюховецького.


1834 року відкрито Київський університет.

1944 року розпочалася масова депортація болгар, вірмен і греків з Криму в східні райони СРСР.

1931 року у США винахідник Ігор Сікорський (народився в Києві) отримав патент на винахід першого вертольота.

1964 року у Вашингтоні відкрито пам`ятник Тарасу Шевченку.


1833 року народився Владислав Заремба (помер 1902), український композитор, піаніст і педагог.

1913 року помер Дмитро Петрович Міллер (народився 1862), український історик, дослідник історії Гетьманщини й Слобожанщини.

За церковним календарем – Петрів піст.

Єлисея, Мефодія, Мстислава, Георгія.






Модуль не активізовано (module is not installed)