реклама партнерів:
Головна » «Чернігів стародавній» запрошує на унікальну виставку козацької та самурайської зброї

«Чернігів стародавній» запрошує на унікальну виставку козацької та самурайської зброї


Коментарі: 0 ПОДІЇ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
«Шлях воїна — один на двох»: козацька та самурайська зброя із зібрання Музею Фельдмана

18 травня о 14.00 у Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній», у рамках нового історико-просвітницького проекту Міжнародного благодійного фонду «Фонд Олександра Фельдмана», відкриється надзвичайно цікава та оригінальна за своєю концепцією виставка, де в єдиному просторі буде представлено давні самурайські мечі та безцінні реліквії козацької доби — предмети озброєння та персні-печатки, що належали представникам козацької старшини, а може навіть гетьманам. Усі 77 експонатів походять із зібрання Музею Фельдмана.
Виставка надає рідкісну можливість провести паралелі між такими несхожими, на перший погляд, соціокультурними явищами та військовими традиціями, як козацтво і самурайство. Але саме це несподіване порівняння допомагає пізнати й гідно оцінити власну культурно-історичну спадщину, побачити її в контексті світової історії, засвідчити неминуще значення моральних цінностей — мужності, честі, патріотизму, самопожертви.
Серед представленої в експозиції самурайської зброї — оповиті легендами, вишукано оздоблені мечі та ножі зі старовинними клинками, викуваними кращими японськими майстрами. Найдавніші із них датовані першою половиною XV ст., коли українське козацтво тільки-но зароджувалося.
У козацькому розділі поруч із шаблями, ятаганами, ножами, кинджалами, наконечниками списів і рогатин, келепами та чеканом можна побачити старшинські символи-відзнаки — перначі, шестопер, срібний пояс, а також персні-печатки, або сигнети середини XVI — початку XVIII ст., без яких неможливо уявити ні українського гетьмана, ані представника козацької старшини високого рангу. В очах власника та його оточення такі речі набували сакрального значення; вони передавалися у спадок і з часом перетворювалися з сімейних реліквій на історичні символи цілої країни.
Кожен із цих унікальних предметів цікавий і як витвір зброярського мистецтва, і як геральдична пам’ятка, і як раритет, пов’язаний з долями конкретних людей та минулим України.
Виставка в Чернігові стане вже другою в рамках нового історико-просвітницького проекту МБФ «Фонд Олександра Фельдмана», а перша протягом майже двох місяців (з 10 березня до 8 травня 2016 р.). працювала у Національному музеї мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків у Києві.
Відкриття виставки відбудеться 18 травня о 14:00 за адресою: м. Чернігів, вул. Преображенська, 1, Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній» (Вал, «Колегіум»).

Контактна особа:
Сіваченко Євген Васильович
тел. +38 050 323-18-02






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

19:10
22-Лис-2024
У США обговорюється питання повернення Україні ядерної зброї
Офіційні особи США та Європи обговорюють стримування як можливу гарантію безпеки для
22:00
21-Лис-2024
Перейменування вулиць на Харківщині: проміняють Олександра Олеся на Затишну
Малоданилівська громада вирішила перейменувати три топоніми, що були раніше затвердже
19:50
21-Лис-2024
До Дня Гідності та Свободи
День Гідності та Свободи відзначають щорічно 21 листопада згідно з Указом Президента
18:46
21-Лис-2024
18 загиблих, 33 поранених: результати удару по командному пункту ЗС Росії в Курській області
Серед поранених троє військовослужбовців КНДР. Більшість постраждалих – офіцери Півде
18:09
21-Лис-2024
Російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками
Те що російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками було ясно з 20
21:15
20-Лис-2024
У Чернігові проведено круглий стіл до Дня Гідності і Свободи
20 листопада в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Чернігівщині про
Усі новини