реклама партнерів:
Головна » «Чернігів стародавній» запрошує на відкриття виставки українського художника Олександра Батенева

«Чернігів стародавній» запрошує на відкриття виставки українського художника Олександра Батенева


Коментарі: 0 АНОНСИ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
10 грудня о 12.00 у Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній» (на Валу в Колегіумі) відкривається виставка художника, декоратора, художника-постановника багатьох фільмів, сценографа Олександра Батенева, за участю автора картин.
В експозиції з цікавою назвою «Компот» представлено 40 робіт художника. Якоїсь спільної теми у картин немає — це просто відчуття, емоції і настрої художника в різні періоди його життя або в різні години дня. Між собою роботи нічим не пов’язані, крім високої майстерності Олександра.
Творча особистість Олександра Владиславовича багатогранна. Він створив 20 художніх фільмів, співпрацював з Вірою Глаголєвої та Олександром Галібіним. Працював над найскладнішими постановками легендарної комік-трупи «Маски». Досить успішно створював декорації для концертів: таких як «Різдвяні зустрічі» Алли Пугачової, телешоу і театральних постановок — однаково успішно працюючи у всіх площинах масової культури. І ось нова грань творчості Олександр — він вирішив представити на розсуд широкій публіці, як і його товариш Георгій Делієв, свої живописні роботи.
Картини виконані в різних техніках: акварель, гуаш, змішана техніка та графіка. Цікаво, що Олександр своїми роботами руйнує безліч стереотипів. Прийнято вважати, що гуашшю пишуть тільки діти, а акварелі не перевищують розмірів альбомного листа. Так само цікаво, що всі картини написані без попереднього олівцевого начерку, що надає їм, так би мовити, особливу свіжість і якщо хочете, прозорість.
У роботах художника можна побачити красу звичайних, на перший погляд, речей: букету квітів або глечика з компотом, цвітіння акації або морського прибою, зимового або весняного міста.
Автор наповнює свої картини позитивними емоціями та яскравими кольорами спілих яблук, ніжністю квітів, шелестом листя, прозорістю води, легкістю неба. Всі миті нашого життя, кожна з яких неповторна...

Народився Олександр Батенев 16 березня 1960 року в місті Києві.
З 1976 по 1979 роки проходив навчання в Республіканській художній середній школі. Після закінчення художньої школи він вирішив вступити на архітектурний факультет Київського інженерно-будівельного інституту.
Закінчивши інститут у 1986 році працював в архітектурно-реставраційній майстерні в Софіївському соборі в Києві.
З 1987 р. працює в кіно з багатьма відомими режисерами, такими як Л. Осика, У. Оттінгер, В. Глаголєва та багато інших. Є художником-постановником 20-ти художніх фільмів: «В Америку по гостьовій» (режисер В. Бажай, 1996 р.), «Дванадцять стільців» (режисер У. Оттінгер, 2003 р., Німеччина), «Чортове колесо» (режисер В. Глаголєва, 2006 p.), «До бар’єру» (режисер В. Новак, 2008 р.) та інші.
Працював також з 1996 по 2002 роки художником-постановником комік-трупи «Маски-шоу» (складно-постановочні серіали «Маски у в’язниці», «Маски на виборах», «Маски в криміналі», «Гра в класики» і т.д.).
Брав участь, як художник-постановник і сценограф, у багатьох естрадних концертах та телешоу: фестиваль «Чорноморські ігри» (2002 р.), ювілейний концерт «70 років Жванецької влади» (2004 р.), КВК на «1+1», міжнародний фестиваль гумору «Майстер Гамбс» (2004 р.), концерт-презентація журналу в Україні «Penthouse» (2004 р.), презентація мережі магазинів в Україні «Монблан» (2006 р.), театральна постановка режисера Н. Прокопенко «Одруження Фігаро» (2003 р.), театральна постановка режисера Г. Делієв «Нічна симфонія» (2005 р.) та ін.
Працював у книжковій графіці: «Діти вод» Ч. Кінгслі, «Ліризм» Б. Барського, «Міфи та легенди західної Європи».
Крім того, Олександр Владиславович разом з іншими творчими особистостями України, Росії та Білорусії працюють над створенням «Музею казок» у Києві на зразок Музею дитинства в Оттаві, або Музею для дітей в Берліні.
Низка робіт талановитого художника знаходиться в приватних колекціях, як України так і інших країнах світу: Чехії, Італії, США, Росії.

Джерело: «Чернігів стародавній».






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

12:18
20-Груд-2024
Московською ракетою пошкоджено в Києві унікальну пам’ятку національного значення — Миколаївський костел
Вранці 20 грудня внаслідок чергової російської ракетної атаки в Києві пошкоджено унік
17:01
18-Груд-2024
Соратники з Чернігівщини про В’ячеслава Чорновола
«Над Україною нависає зловісна двоголова тінь російського імперіалізму, який тільки й
20:30
15-Груд-2024
Армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позицій ЗСУ біля міста Суджа
14 грудня вперше в історії армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позиції ЗС
19:19
14-Груд-2024
Європейський суд з прав людини про заборону носіння георгіївської стрічки в Україні
12 грудня 2024 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив рішення у справі «Б
20:28
13-Груд-2024
Війна за війну
Як тільки «перестануть стріляти», незалежно від того буде це тимчасова заморозка чи с
22:35
12-Груд-2024
Європейська "дипломатична вісімка"
Європейська "дипломатична вісімка" - новий неформальний майданчик співробітництва між
Усі новини