реклама партнерів:
Головна » Чернігівські патріоти вважають найменування нових вулиць міста Чернігова наругою над пам’яттю борців за волю. Фото

Чернігівські патріоти вважають найменування нових вулиць міста Чернігова наругою над пам’яттю борців за волю. Фото


Коментарі: 0 ПОДІЇ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
18 квітня 2013 року на зборах Чернігівського міського об’єднання «Просвіта» ім. Тараса Шевченка одноголосно прийнято звернення до Чернігівської міської ради з приводу наруги над пам’яттю борців за волю і незалежність України.
У цьому документі просвітяни вказали причину свого звернення до міської влади: «19 квітня 2013 року на розгляд сесії Чернігівської міської ради винесено питання про надання новоутвореним вулицям назв: імені Лазаря Барановича, імені Короткова, імені Галанова, імені Героїв Крут.
Утворення цих нових вулиць відбувається у зв’язку з котеджною забудовою на земельній ділянці біля пологового будинку на розі вулиць 1-го Травня-Маресьєва. Це будівництво відбувається на землях, які колись входили до ботанічного саду в урочищі «Ялівщина». Пізніше ці землі використовувалися радгоспом «Деснянський», КСП «Квіти Чернігова» і були скандально розпайовані, як землі сільськогосподарського призначення, та приватизовані.
7 липня 2011 року, напередодні 20–ї річниці незалежності України, обласні організації Української Народної партії і «Просвіти» ім. Тараса Шевченка звернулися до Чернігівського міського голови з пропозицією про перейменування та повернення історичних назв вулицям Чернігова. Серед них була пропозиція перейменувати вулицю 50 років ВЛКСМ на вулицю Героїв Крут та вулицю 50 років СРСР на вулицю Лазаря Барановича.
Тому назвати в районі скандальної забудови урочища «Ялівщина» нову вулицю імені Героїв Крут при категоричній незгоді представників «Просвіти» і УНП є щонайменше провокаційною справою».
Чернігівське міське об’єднання «Просвіта» ім. Тараса Шевченка наголосило у зверненні, що викликає подив одночасне з цим найменування, за пропозицією міського комітету Комуністичної партії, новоутворених вулиць Чернігова на честь ще двох партизан Великої Вітчизняної війни. Прізвище обох цих «величних історичних постатей» радянської епохи навіть не згадується в енциклопедичному довіднику «Чернігівщина» (Київ, «Українська Радянська Енциклопедія», 1990).
Це відбувається на тлі повного ігнорування міською владою розгляду подання обласних організацій УНП і ВО «Просвіта» імені Тараса Шевченка від 13 грудня 2011 року про приведення до норм українського правопису назв вулиць і провулків Чернігова напередодні Всеукраїнського перепису населення. Наприклад, вулиць Богунського (насправді треба Богунська), Василькової, Музикальної, Овражної, Розсвітної, Сиренєвої та інших.
Саме тому чернігівські просвітяни так оцінили дії Чернігівської міської ради: «Такі провокаційні найменування нових вулиць міста Чернігова є прямою наругою над пам’яттю борців за волю і незалежність України та провокують посилення напруження в суспільстві».

На світлинах мікрорайон, який має отримати нові назви вулиць

Прес-служба Чернігівської обласної організації УНП

Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

14:10
11-Лип-2024
Унікальна знахідка: на Афоні виявлено рідкісний оригінальний автограф українського письменника XVI ст. Василя Суразького
Неймовірна знахідка. Нинішня наукова експедиція на Святу Гору Афон виявилася напрочуд
21:00
10-Лип-2024
Деколонізація топонімії на Чернігівщині: профільна робоча група розглянула пропозиції щодо перейменування вулиць
На виконання Закону України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперсь
21:25
09-Лип-2024
Народний Рух України: ПЕРШИЙ КРОК на Чернігівщині
Чернігів сьогодні відзначив 35-річчя з дня установчих зборів обласної організації Нар
21:35
05-Лип-2024
Заява НРУ щодо провокативних зазіхань румунської церкви
Заява
Політичної партії “Народний Рух України”
щодо
21:08
05-Лип-2024
УПЦ не має правових підстав перебувати на території Єлецького монастиря в Чернігові
Постановою Північного апеляційного господарського суду у справі від 04. 07. 2024 позо
21:11
04-Лип-2024
На Афоні виявлено 144 київських стародруків XVIII століття
Під час наукової експедиції на Святу Гору Афон у книгосховищі одного з афонських мона
15:21
03-Лип-2024
Меморіальна дошка на честь білоруського національного героя у Чернігові
2 липня у Чернігові вперше в Україні встановлено меморіальну дошку на честь героя Біл
15:04
03-Лип-2024
Росію очікує повторення катастрофи початку ХХ століття
"Росію очікує повторення катастрофи початку ХХ століття", - так вважає авторитетний а
20:47
01-Лип-2024
Поразка Макрона: що принесуть французькі вибори Україні
У неділю 31 червня у Франції відбувся перший тур парламенських виборів, які мали прой
Усі новини