реклама партнерів:
Головна » Чим насправді доведеться заплатити Україні за "пакет щедрості" від Росії

Чим насправді доведеться заплатити Україні за "пакет щедрості" від Росії


Коментарі: 3 ЕКОНОМІКА

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Україна, ймовірно, буде розплачуватися за дешевший на третину російський газ і 15 мільярдів доларів кредиту приватизацією росіянами «лакомих» українських активів, включаючи ГТС, вважають експерти. За їхнім висновком, дешеві гроші та газ у будь-якому разі позначаться на економіці негативно.
Нещодавно президент Росії наголосив, що ніяких угод про Митний союз сторони не підписували. Водночас опозиція та багато експертів в Україні все-таки ставлять під сумнів: чи справді Москві взамін таких щедрот нічого не пообіцяли – принаймні, усно. Про це йдеться в сюжеті ТСН-Тиждень, повідомляє ТСН.ua
Експерт Андрій Новак зауважує, що в бюджеті наступного року очікуються великі доходи від приватизації – вони на 70% вищі, ніж, скажімо, планувалися два роки тому. І значно більші, ніж цього року.
«Чому, коли в цьому році від приватизації Україна отримає не більше двох мільярдів гривень, на наступний рік закладається від приватизації 17 з лишнім мільярдів гривень? Очевидно, саме цією статтею Україна буде розплачуватись перед росіянами за знижку за газ і за кредит», – зазначив експерт.
Колишній віце-прем’єр та міністр фінансів, нині народний депутат Віктор Пинзеник зауважив, що саме ціна в 268 з половиною доларів раніше обговорювалася, коли Росія цікавилася українською газотранспортною системою.
«Дивне співпадіння ціни. У липні цього року на конференції в Ялті посол РФ заявив, що була узгоджена угода про двосторонній газовий консорціум і Україні пропонувалась ціна 268 з половиною доларів, згадки про газотранспортний консорціум були і в Москві», – говорить Пинзеник.
Він вважає, що приватизацією може стати навіть передача ГТС в управління росіянам. На тему газотранспортної системи висловився і Віктор Янукович. Раніше він сказав, що ці переговори Україні вигідні, і пообіцяв захищати національні інтереси.
Втім, навіть якщо жодних таємних угод, крім оголошених у Кремлі, не існує – все одно дешеві гроші та газ можуть негативно позначитись на економіці, переконаний експерт Ігор Бураковський. Скажімо, на вугільній галузі.
«Тепер якщо ціна на газ буде знижуватися, знижуватимуться стимули, зацікавленість інвесторів продовжувати видобувати вугілля, і в зв’язку з цим попит на видобування вугілля буде знижуватись», – пояснив фахівець.
Крім того, експерти вважають, що нова газова ціна може знову розслабити власників заводів і ті перестануть модернізувати свої підприємства. З іншого боку, каже відомий економіст Ерік Найман, великий бізнес все-таки змушений буде займатися цим, пам’ятаючи, що дешевий газ не вічний, адже додатки до угод Нафтогаз та Газпром повинні будуть підписувати щоквартально.
«Оскільки є цей ризик, що Росія в будь-який момент може знову підняти ціни на газ до 400 доларів, це буде, напевно, підштовхувати українську владу і бізнес шукати якусь альтернативну енергобезпеку від Росії», – зазначив Найман.
Всі експерти схиляються до того, що хоч Україна і не приєдналась до Митного союзу, а влада обіцяє не поступатися національними інтересами, Росія тепер має більший вплив на Україну. І можливо, останнього слова у переговорах Москва ще не сказала.






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

12:18
20-Груд-2024
Московською ракетою пошкоджено в Києві унікальну пам’ятку національного значення — Миколаївський костел
Вранці 20 грудня внаслідок чергової російської ракетної атаки в Києві пошкоджено унік
17:01
18-Груд-2024
Соратники з Чернігівщини про В’ячеслава Чорновола
«Над Україною нависає зловісна двоголова тінь російського імперіалізму, який тільки й
20:30
15-Груд-2024
Армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позицій ЗСУ біля міста Суджа
14 грудня вперше в історії армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позиції ЗС
19:19
14-Груд-2024
Європейський суд з прав людини про заборону носіння георгіївської стрічки в Україні
12 грудня 2024 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив рішення у справі «Б
20:28
13-Груд-2024
Війна за війну
Як тільки «перестануть стріляти», незалежно від того буде це тимчасова заморозка чи с
22:35
12-Груд-2024
Європейська "дипломатична вісімка"
Європейська "дипломатична вісімка" - новий неформальний майданчик співробітництва між
Усі новини