реклама партнерів:
Головна » 2014 » Червень » 17 » Економічна війна? Росія та Білорусь блокують український експорт

Економічна війна? Росія та Білорусь блокують український експорт


2014 » Червень » 17
Автор: Черняков
Коментарі: 2
Переглядів: 1903
ПОЛІТИКУМ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
Росія з понеділка, 16 червня, заборонила імпорт картоплі з України, водночас Радмін Республіки Білорусь запровадив ліцензування імпорту кондитерських виробів, що призвело до цілковитої зупинки ввезення українських солодощів до Білорусі.
У Россільгоспнагляді рішення щодо української бульби пов’язують з численним виявленням в українській продукції золотистої картопляної нематоди, яка є карантинним об’єктом для РФ, з посиланням на Лента.ру повідомляє УНІАН.
Картопля, яка імпортувалася до 16 червня, проходила посилений карантинний контроль.
За інформацією Державної митної служби України, експорт цієї продукції в Росію з січня по травень 2014 року склав трохи більше мільйона доларів (92,9% від усіх поставок української картоплі).
За 2013 рік аналогічний експорт з України в Росію становив 1,1 мільйона доларів (36,5% від усіх поставок за кордон).
Золотиста картопляна нематода – хробак, що паразитує на пасльонових рослинах (картопля, томат). Цей паразит завдає великої шкоди врожаю і є об’єктом внутрішнього та зовнішнього карантинного контролю.
У Росії діє заборона на ввезення картоплі з Євросоюзу, яку було введено з 1 липня 2013 року. Імпорт європейського коренеплоду дозволяється тільки в разі, якщо підготовлені до відправки партії проходять перевірку російських фахівців.
Рішення Ради Міністрів Республіки Білорусь про введення ліцензування імпорту кондитерських виробів призвело до повної зупинки ввезення українських солодощів у Білорусь. Таку заяву зробив керівник асоціації Укркондпром Олександр Балдинюк, повідомили в її прес-службі, передає ЛІГАБізнесІнформ.
За словами Балдинюка, білоруські чиновники як умову отримання імпортних ліцензій вимагають від українських виробників значного завищення цін на українські солодощі – в діапазоні від 30% до 500% від цін виробника, що практично повністю виключає їх реалізацію білоруським споживачам.
Керівник Укркондпром зазначив, що рішення білоруської влади, яким вона надає собі право вимагати від українських виробників дотримання адміністративно встановлених мінімальних цін на їхню продукцію, суперечить міжнародним зобовязанням Білорусі, порушує базові принципи конкуренції і встановлює нерівноправні умови торгівлі українськими кондвиробами на білоруському ринку.
За підрахунками асоціації, такі дії з боку Білорусі завдадуть значної шкоди українській державі, які, з урахуванням падіння нарахувань податку на прибуток, скорочення валютної виручки, скорочення робочих місць в кондитерській галузі та в суміжних цукровій, борошняній, крохмалепатоковій, пакувальній, масложировій, молочній та інших галузях, зниження відрахувань до фондів оплати праці тощо, до кінця 2014 року складуть 130 млн грн. Очікується зменшення внутрішнього попиту на цукор в обсязі 15 тис. тонн, борошно – 12 тис. тонн, крохмалепатокову продукцію – 7 тис. тонн, олієжирову продукцію – 3 тис. тонн, молочну продукцію – 1 тис. тонн, скорочення робочих місць в АПК – до 2,5 тис. чоловік.
16 травня Рада Міністрів Республіки Білорусь прийняла постанову №469 «Про ліцензування імпорту окремих видів макаронних виробів, а також кондитерських виробів і сировини для їх виробництва за меж єдиної митної території Митного Союзу». Згідно з цією постановою, імпорт у Республіку Білорусь з-за меж Митного союзу кондитерських виробів здійснюється за разовими ліцензіями, які видаються Мінторгівлі за погодженням з Міністерством сільського господарства і продовольства та Білоруським державним концерном харчової промисловості «Белгоспищепром». Заява про видачу ліцензії має узгоджуватися з Бєлгоспіщепромом за наявності укладених між концерном і виробником кондитерської продукції угод про умови поставок до Республіки Білорусь, де повинні бути встановлені мінімальні ціни на продукцію.
Білорусь є четвертим найбільшим закордонним ринком збуту українських кондитерських виробів. За даними Міністерства доходів і зборів України, в 2013 році експорт кондитерських виробів з України в Білорусь склав 24,4 тис. тонн на суму $70 млн. Імпорт з Росії в Україну в минулому році склав 1,2 тис. тонн на суму $3,3 млн.

За матеріалами: Економіст
QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar
2 Киев • 10:55, 17-Чер-2014
Пора включать ответку. Как то уж слишком много Белорусских товаров в Украине, уж лучше Польские, чем эти !
avatar
1 Киевлянин • 08:43, 17-Чер-2014
Если с придворными шавками кремлевского карлика все белее-менее понятно, то Лука, пытаясь внешне демонстрировать независимость, фактически слился перед рассадником фашизма и терроризма в мире, мирового жандарма - коммунистической, диктаторской россией. Печально, сябер. Бесславно кончишь дни свои, сдохнув вечной шестеркой.
avatar

Останні новини

21:42
06-Сер-2020
За загиблих у липні Захисників України помолилися у Чернігові
6 серпня в Чернігові у козацькому кафедральному соборі святої великомучениці Катерини
21:37
06-Сер-2020
Рейтинг "Слуги народу" продовжує падати
За рік рейтинг президентської партії "Слуга народу" знизився з 65-40% до 26%, але при
12:37
05-Сер-2020
АНОНС. Панахида в Чернігові за воїнами, що загинули в липні в боях за незалежність України
6 серпня, у четвер, об 11:00 в козацькому кафедральному соборі святої великомучениці
22:51
03-Сер-2020
Форум «Сіверська брама» на Чернігівщині
Три дні наприкінці липня – неймовірно цікавих і насичених крутою програмою – тривав у
22:00
03-Сер-2020
Анонс. Презентація збірника наукових праць «Чернігівські старожитності»
Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній» запрошує на пр
20:10
02-Сер-2020
«Чорнобиль» додав до нагород ще премію BAFTA за найкращий мінісеріал
Британсько-американський серіал "Чорнобиль" виробництва телеканалу HBO і телемережі S
15:52
01-Сер-2020
Чернігів. Національна пам’ять: чому це важливо?
У чому полягає відмінність між історією та національною пам’яттю, виховання громадяни
20:27
30-Лип-2020
Україна на Донбасі втратила трьох відданих патріотів та мужніх захисників
Командування об’єднаних сил із сумом повідомляє, що з початку тижня ми втратили трьох
17:41
29-Лип-2020
Заява Представництва Європейського Союзу щодо нещодавніх подій на Кримському півострові
Тривалі зусилля Російської Федерації з підриву суверенітету і територіальної ціліснос
19:04
27-Лип-2020
День хрещення Київської Русі-України в контексті війни з російським імперіалізмом
28 липня, у день пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира, Україна відзнача
Усі новини