реклама партнерів:
Головна » 2014 » Червень » 17 » Економічна війна? Росія та Білорусь блокують український експорт

Економічна війна? Росія та Білорусь блокують український експорт


2014 » Червень » 17
Коментарі: 2 ПОЛІТИКУМ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Росія з понеділка, 16 червня, заборонила імпорт картоплі з України, водночас Радмін Республіки Білорусь запровадив ліцензування імпорту кондитерських виробів, що призвело до цілковитої зупинки ввезення українських солодощів до Білорусі.
У Россільгоспнагляді рішення щодо української бульби пов’язують з численним виявленням в українській продукції золотистої картопляної нематоди, яка є карантинним об’єктом для РФ, з посиланням на Лента.ру повідомляє УНІАН.
Картопля, яка імпортувалася до 16 червня, проходила посилений карантинний контроль.
За інформацією Державної митної служби України, експорт цієї продукції в Росію з січня по травень 2014 року склав трохи більше мільйона доларів (92,9% від усіх поставок української картоплі).
За 2013 рік аналогічний експорт з України в Росію становив 1,1 мільйона доларів (36,5% від усіх поставок за кордон).
Золотиста картопляна нематода – хробак, що паразитує на пасльонових рослинах (картопля, томат). Цей паразит завдає великої шкоди врожаю і є об’єктом внутрішнього та зовнішнього карантинного контролю.
У Росії діє заборона на ввезення картоплі з Євросоюзу, яку було введено з 1 липня 2013 року. Імпорт європейського коренеплоду дозволяється тільки в разі, якщо підготовлені до відправки партії проходять перевірку російських фахівців.
Рішення Ради Міністрів Республіки Білорусь про введення ліцензування імпорту кондитерських виробів призвело до повної зупинки ввезення українських солодощів у Білорусь. Таку заяву зробив керівник асоціації Укркондпром Олександр Балдинюк, повідомили в її прес-службі, передає ЛІГАБізнесІнформ.
За словами Балдинюка, білоруські чиновники як умову отримання імпортних ліцензій вимагають від українських виробників значного завищення цін на українські солодощі – в діапазоні від 30% до 500% від цін виробника, що практично повністю виключає їх реалізацію білоруським споживачам.
Керівник Укркондпром зазначив, що рішення білоруської влади, яким вона надає собі право вимагати від українських виробників дотримання адміністративно встановлених мінімальних цін на їхню продукцію, суперечить міжнародним зобовязанням Білорусі, порушує базові принципи конкуренції і встановлює нерівноправні умови торгівлі українськими кондвиробами на білоруському ринку.
За підрахунками асоціації, такі дії з боку Білорусі завдадуть значної шкоди українській державі, які, з урахуванням падіння нарахувань податку на прибуток, скорочення валютної виручки, скорочення робочих місць в кондитерській галузі та в суміжних цукровій, борошняній, крохмалепатоковій, пакувальній, масложировій, молочній та інших галузях, зниження відрахувань до фондів оплати праці тощо, до кінця 2014 року складуть 130 млн грн. Очікується зменшення внутрішнього попиту на цукор в обсязі 15 тис. тонн, борошно – 12 тис. тонн, крохмалепатокову продукцію – 7 тис. тонн, олієжирову продукцію – 3 тис. тонн, молочну продукцію – 1 тис. тонн, скорочення робочих місць в АПК – до 2,5 тис. чоловік.
16 травня Рада Міністрів Республіки Білорусь прийняла постанову №469 «Про ліцензування імпорту окремих видів макаронних виробів, а також кондитерських виробів і сировини для їх виробництва за меж єдиної митної території Митного Союзу». Згідно з цією постановою, імпорт у Республіку Білорусь з-за меж Митного союзу кондитерських виробів здійснюється за разовими ліцензіями, які видаються Мінторгівлі за погодженням з Міністерством сільського господарства і продовольства та Білоруським державним концерном харчової промисловості «Белгоспищепром». Заява про видачу ліцензії має узгоджуватися з Бєлгоспіщепромом за наявності укладених між концерном і виробником кондитерської продукції угод про умови поставок до Республіки Білорусь, де повинні бути встановлені мінімальні ціни на продукцію.
Білорусь є четвертим найбільшим закордонним ринком збуту українських кондитерських виробів. За даними Міністерства доходів і зборів України, в 2013 році експорт кондитерських виробів з України в Білорусь склав 24,4 тис. тонн на суму $70 млн. Імпорт з Росії в Україну в минулому році склав 1,2 тис. тонн на суму $3,3 млн.

За матеріалами: Економіст
QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar
2 Киев • 10:55, 17-Чер-2014
Пора включать ответку. Как то уж слишком много Белорусских товаров в Украине, уж лучше Польские, чем эти !
avatar
1 Киевлянин • 08:43, 17-Чер-2014
Если с придворными шавками кремлевского карлика все белее-менее понятно, то Лука, пытаясь внешне демонстрировать независимость, фактически слился перед рассадником фашизма и терроризма в мире, мирового жандарма - коммунистической, диктаторской россией. Печально, сябер. Бесславно кончишь дни свои, сдохнув вечной шестеркой.
avatar

Останні новини

11:25
31-Лип-2021
Василь Ломаченко вийшов на перше місце в рейтингу WBO
Український боксер Василь Ломаченко вийшов на перше місце в оновленому рейтингу WB
10:03
31-Лип-2021
Світоліна не змогла вийти у фінал Олімпіади в Токіо
Українська тенісистка Еліна Світоліна не змогла пробитися у фінал олімпійського ту
06:03
31-Лип-2021
Рибалка може дебютувати за «Олександрію» в наступному матчі з «Минаєм»
«Олександрія» закрила своє літнє трансферне вікно.
Новачком "Олександрі
19:03
30-Лип-2021
Результати першого туру УПЛ: як зіграли команди
Розглянемо детальніше, як команди виборювали перемогу.
• «Ворскла» в
16:11
29-Лип-2021
Боротьба за білоруську незалежність: національний рух у 1920-1930 роках
Існування та боротьба Української Народної Республіки та Білоруської Народної Республ
18:35
26-Лип-2021
ЄС та ПРООН відкрили оновлені медичні колцентри на сході України
Сьогодні Європейський Союз та Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН)
16:10
26-Лип-2021
Відлік нової білоруської незалежної державності у 20-му столітті
Під біло-червоно-білим прапором Білорусь здобула незалежність, яку формально проголос
14:19
26-Лип-2021
Релігійне протистояння: РПЦвУ готує Хресний хід та планує дискредитувати ПЦУ перед Варфоломієм
Так звана Українська православна церква Московського патріархату, іншими сло-вами РПЦ
08:24
24-Лип-2021
Чернігівщина: колаборанти примазуються до нашого народу...
По Україні філіал російської церкви розвісив білборди із портретом митрополита Онуфрі
07:44
24-Лип-2021
В Білорусії продовжуються репресії: арештували подружжя істориків
Спільна заява Українського інституту національної пам’яті та Української асоціації ус
Усі новини