реклама партнерів:
Головна » Європі час прокидатись – висновок міжнародної конференції в Празі

Європі час прокидатись – висновок міжнародної конференції в Празі


Коментарі: 0 ПОЛІТИКУМ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
12-13 червня 2014 року в Празі відбулася третя щорічна конференція Платформи Європейської Пам’яті та Сумління «Спадок Тоталітаризму Сьогодні», організована віце-президентом Сенату пані Мілуше Горська під егідою міністра культури Чехії пана Даніеля Германа.
На цьогорічній міжнародній конференції обговорювалися проблеми розвитку демократії в Центральній та Східній Європі після падіння комунізму. Європейські науковці зійшлися на тому, що за чверть століття тоталітарний спадок в цьому регіоні так і не було подолано. В посттоталітарних країнах до тепер спостерігається низький рівень довіри громадян до політиків, зневажливе ставлення до принципу верховенства права. Особливе занепокоєння викликає відсутність в деяких країнах системної роботи зі злочинами тоталітаризму.
Учасники конференції визнали, що російська анексія Криму, агресія і провокації в Україні мають стати для Європи пробуджуючим сигналом, яким не стали події в Грузії у 2008 році. В тій ситуації, що склалася в Україні, особливе занепокоєння міжнародної громадськості викликає доля кримських татар, які знову зазнають переслідувань та дискримінації в окупованому Криму.
Почесним гостем на конференції був лідер кримських татар Мустафа ДЖЕМІЛЄВ, якому вручили нагороду Платформи Європейської Пам’яті та Сумління за особистий внесок та невтомні зусилля у захисті прав людини та фундаментальних демократичних цінностей та свобод у добу тоталітарного Радянського союзу й у часи незалежної України.
Учасником української делегації у Празі був директор Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович. У своєму виступі, звертаючись до українського досвіду років незалежності та зважаючи на останні події в Україні, він однозначно висловився за необхідність подолання тоталітарного минулого. В іншому разі, на думку В’ятровича, воно може деформувати сьогодення та наблизити його до своїх спотворених стандартів, що і спостерігалося в останні роки в Україні.
Як Європа, так і світ загалом мають вчитися на своєму тоталітарному минулому і не допускати подібних практик у майбутньому. Пам’ятаючи про страждання жертв та засуджуючи злочини проти людяності, ми маємо лише один шлях – вперед, щоб піднятися, проявити солідарність і бути готовими протистояти агресивним сусідам – резюмувала європейська наукова спільнота.

Український інститут національної пам’яті






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

19:50
21-Лис-2024
До Дня Гідності та Свободи
День Гідності та Свободи відзначають щорічно 21 листопада згідно з Указом Президента
18:46
21-Лис-2024
18 загиблих, 33 поранених: результати удару по командному пункту ЗС Росії в Курській області
Серед поранених троє військовослужбовців КНДР. Більшість постраждалих – офіцери Півде
18:09
21-Лис-2024
Російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками
Те що російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками було ясно з 20
21:15
20-Лис-2024
У Чернігові проведено круглий стіл до Дня Гідності і Свободи
20 листопада в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Чернігівщині про
20:40
20-Лис-2024
Україна вперше вдарила британськими крилаті ракетами по території росії
Це сталося наступного дня після того, як Україна використала поставлені Заходом ATACM
21:20
19-Лис-2024
Книги про українських націоналістів презентували в Чернігові
18 листопада в Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Софії т
Усі новини