реклама партнерів:
Головна » 2020 » Жовтень » 12 » Євросоюз надає 60 млн євро для зміцнення соціально-економічної стійкості України

Євросоюз надає 60 млн євро для зміцнення соціально-економічної стійкості України


2020 » Жовтень » 12
Автор: Редактор
Коментарі: 0
Переглядів: 224
ЄВРОІНТЕҐРАЦІЯ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
На полях 22-го саміту між ЄС та Україною, який відбувся у Брюсселі, Комісар ЄС з питань сусідства та розширення Олівер Варгеї та Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина підписали три програми на загальну суму у 60 мільйонів євро. Ці програми сприятимуть подальшому зміцненню стійкості країни та подоланню соціально-економічних наслідків пандемії COVID-19.

Варгеї сказав: «Цей пакет підтримки допоможе Україні розвивати стійкіше суспільство та економіку, зокрема і в регіонах, які найбільше постраждали від конфлікту. Нові програми, які ми підписали, є частиною нашої допомоги обсягом у 190 мільйонів євро для подолання наслідків кризи, спричиненої COVID-19, у країні. Ми й надалі будемо активно підтримувати процес реформ та відновлення економіки в Україні».

Програма «EU4ResilientRegions» («ЄС за стійкі регіони») із бюджетом у 30 мільйонів євро спрямована на підвищення стійкості східної та південної України до негативних наслідків конфлікту, що триває, включно із гібридними загрозами та іншими факторами, які дестабілізують регіон. Окрім того, програма «Civil Society Facility» («Регіональний механізм підтримки громадянського суспільства») з бюджетом у 20 мільйонів євро сприятиме зміцненню спроможності організацій громадянського суспільства брати участь у процесі ухвалення рішень та суспільному житті. Третя із підписаних програм, «Climate package for a sustainable economy» («Кліматичний пакет для сталої економіки») із бюджетом у 10 мільйонів євро, підтримає Україну у розробці цілісного підходу до реструктуризації ключових економічних галузей в напрямку до впровадження низьковуглецевої економіки.

Контекст пакету допомоги

Програма «EU4ResilientRegions»
Ґрунтуючись на чинній підтримці Євросоюзом східної України (приблизно 580 мільйонів євро від 2014 року), «EU4ResilientRegions» зосереджуватиметься на побудові соціального капіталу, посиленні безпеки людей та зміцненні інформаційної стійкості в східних та південних регіонах України. Така діяльність буде спрямована на підвищення загальної стійкості України, зокрема й до гібридних загроз — у відповідь на конфлікт на сході України та незаконну анексію Криму та Севастополя. У такий спосіб програма сприятиме прогресу українських реформ, розвиткові громад та підтримці контактів між людьми по всій країні. Програма також стосуватиметься актуальних дестабілізаційних факторів, зокрема — пандемії COVID-19, її соціального та економічного впливу. Ключовими елементами ініціативи стануть такі: кращі послуги для громадян, включно із охороною здоров’я; підтримка молоді, меншин, громадянського суспільства та правозахисників; безпека громад. «EU4ResilientRegions» також підтримуватиме якісні незалежні медіа та боротьбу проти дезінформації. Окрім того, програма сприятиме встановленню зв’язків із населенням територій, непідконтрольних українській владі.

Програма «Civil Society Facility»
Ця програма зосереджена на соціальних інноваціях та активній громадянській позиції як основних принципах громадської залученості та передумовах стійкого демократичного суспільства. Вона спрямована на підтримку спроможності організацій громадянського суспільства брати участь у політичному діалозі, діяти як суб'єкти урядування, а також просувати соціальний та економічний розвиток країни. Особливу увагу приділятимуть екологічному урядуванню, просуванню прав меншин і прав жінок. Діяльність в рамках «Civil Society Facility» буде зосереджена на розв’язанні кризи, спричиненої COVID-19, та усуненні її наслідків. З 2014 року, включно із цією програмою, вже було виділено близько 80 мільйонів євро на цільову підтримку громадянського суспільства в Україні.

Програма «Climate package for a sustainable economy»
Відмежування економічного зростання від використання ресурсів та переходу до економіки з нульовими викидами CO2 є ключовими цілями Європейського Союзу; також це актуально у процесі відновлення після пандемії COVID-19. З огляду на зацікавленість українського уряду в участі у Європейській зеленій угоді, ця програма підтримає Україну в здійсненні заходів задля кліматично нейтральної, чистої та ресурсоефективної економіки. «Climate package for a sustainable economy» передбачає підтримку в таких сферах: економіка замкненого циклу та поводження з відходами; енергоефективність; міський транспорт, що не шкодить довкіллю; підтримка у зменшенні наслідків змін клімату та адаптація. Програма сприятиме узгодженню діяльності України з політиками в рамках Європейської зеленої угоди та впровадженні Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Представництво ЄС в Україні
QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.


Коментарі

avatar

Останні новини

15:31
30-Жов-2020
Україна блискавично опускається в глибоку політичну кризу
Україна блискавично опускається в глибоку політичну кризу і ситуація з КС, з антиконс
12:57
30-Жов-2020
Загострення на Донбасі: вбито двох українських воїнів, двох поранено
Ранкове зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на
11:00
30-Жов-2020
Конституційний суд як «криголам» реваншу проросійських сил в Україні – секретар РНБО
Ряд останніх подій, пов’язаних з рішеннями Конституційного Суду України, дає вагомі п
10:43
30-Жов-2020
Заява ЄС щодо рішення Конституційного Суду України стосовно деяких аспектів антикорупційного законодавства
Європейський Союз і Держави-члени ЄС вважають антикорупційні інституції, створені на
22:56
28-Жов-2020
Антикорупціонери закривають реєстр декларацій через скандальне рішення КСУ
Національне агентство з питань запобігання корупції закриває реєстр електронних декла
21:29
28-Жов-2020
Спальники
Спальний мішок у багатоденному туристичному поході — річ незамінна. Завдяки поєднанню
15:20
27-Жов-2020
Уряд забрав 62 млн у онкохворих і віддав їх Укравтодору на дороги
Уряд передав на розвиток доріг у Львівській області 61,55 млн гривень з проекту бюдже
22:52
26-Жов-2020
Кінець казки Зеленського: іноземні оглядачі коментують українські місцеві вибори
Іноземні оглядачі активно коментують українські місцеві вибори і зокрема перемогу – а
17:14
24-Жов-2020
Православна Церква Кіпру визнала автокефалію Православної Церкви України
Предстоятель Православної Церкви Кіпру Архієпископ Нової Юстиніани і всього Кіпру Хри
14:04
23-Жов-2020
З початку 2020 року правозахисники зафіксували 74 випадки переслідування активістів
За перші дев’ять місяців 2020 року правозахисники зафіксували 74 випадки нападів і ти
Усі новини


реклама партнерів: