реклама партнерів:
Головна » 2020 » Липень » 21 » House of Europe підтримав більше 53 культурних інституції в Україні протягом пандемії COVID-19

House of Europe підтримав більше 53 культурних інституції в Україні протягом пандемії COVID-19


2020 » Липень » 21
Автор: Журналіст
Коментарі: 0
Переглядів: 93
ЄВРОІНТЕҐРАЦІЯ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
З квітня 2020 року, програма House of Europe, яку фінансує Європейський Союз, підтримала більше 53 культурних інституцій з майже усіх регіонів України аби допомогти їм впоратися з викликами пандемії. Спеціальний пакет підтримки у відповідь на COVID-19 нараховує 0,8 млн євро. Результати імплементації пакету підтримки були презентовані Представництвом ЄС в Україні разом з програмою House of Europe 21 липня 2020 року.

“Наша головна мета — врятувати культурні інституції від зникнення; допомогти креативним людям продовжувати працювати і творити. Їхня робота не тільки підтримує єдність та мотивацію у суспільстві під час кризи: зрештою креативність, інноваційність та критика є одними з найпотужніших активів прогресивної, європейської України”, — відзначив Фредерік Куне, керівник відділу “Соціальний та регіональний розвиток”, перший радник Представництва Європейського Союзу в Україні.

Підтримка від ЄС під час кризи:

35 організацій отримали інфраструктурні гранти, що покривають витрати на обладнання для дистанційної роботи, а також оренду приміщень і оплату праці, — до 9 тис. євро на кожну організацію.

10 грантів цифрової співпраці, які фінансують інноваційні культурні проєкти у цифровому форматі, що втілюються спільно організаціями з України та ЄС, — до 25 тис. євро на кожен проєкт.

8 грантів для переможців Хататону, найбільшого онлайн-марафону ідей в Україні, який був проведений у співпраці з Ґете-Інститутом в Україні та зібрав 1163 учасників з IT та сфери культури, — до 25 тис. євро на кожну ідею.

Повну інформацію про гранти у відповідь на COVID-19, перелік переможців, а також опис усіх успішних організації та проєктів ви знайдете тут.

“Це чудове відчуття, коли грантова програма стає реальною, коли абстрактні фонди перетворюються на живі ідеї, проєкти людей. Але коли це відбувається посеред пандемії, всупереч усьому, відчуття є ще сильнішими. Протягом роботи над пакетом допомоги у відповідь на COVID-19 ми зустріли величезний попит — мотивацію кожного з колективів докладати зусиль та перебудовувати свої проєкти, за підтримки Європейського Союзу через “Дім Європи”, для потреб надзвичайних кризових ситуацій. Результати проєктів є надихаючими — і для нас, і, сподіваємось, для всього сектору культури в Україні”, — коментує Крістіан Дімер, керівник програми House of Europe.

Окрім грантів для культурних інституцій, понад 1000 митців, креативних підприємців та професіоналів зі сфери культури отримали індивідуальні одноразові стипендії у розмірі 100 євро для пом’якшення наслідків цієї кризи для них та їхніх сімей. Вони могли вибрати та пройти один з навчальних курсів для професіоналів із сектору культури з бібліотеки онлайн-курсів, куратором якої була команда House of Europe. Після успішного завершення курсів ці фахівці подавали заявку на виплату стипендії, що слугувала заохоченням та імпульсом до нових пошуків.

House of Europe також підтримує тих, хто вже скористався можливостями програми, завдяки спеціальній лінії грантів для випускників. Після закінчення карантину мають відбутися різноманітні нетворкінгові події для випускників House of Europe.

Європейський Союз завдяки House of Europe продовжуватиме підтримувати митців, культурні інституції та креативні індустрії в Україні. Професіонали культури та креативних індустрій, а також українці, які працюють в галузі освіти, охорони здоров'я, соціального підприємництва, засобів масової інформації та молоді, можуть перейти на веб-сайт House of Europe, щоб дізнатися більше про нові можливості для підтримки.

Довідкова інформація:
House of Europe — це програма, що фінансується Європейським Союзом, створена з метою підтримки професійного і творчого обміну між українцями та їхніми колегами в країнах ЄС. Програма фокусується на культурі та креативному секторі, освіті, медицині, соціальному підприємництві, медіа й роботі з молоддю. House of Europe відкрили у жовтні 2019 року. Програма має бюджет у 12,2 мільйонів євро та надає 22 окремі лінії підтримки, що дозволяють українцям брати участь у стажуваннях, навчальних подорожах, нетворкінгу, резиденціях та інших формах професійного обміну в ЄС.

House of Europe приділяє особливу увагу регіонам України: окрім мобільного павільйону, програма розвиває поп-ап-формат «Дому Європи», співпрацюючи з місцевими хабами та креативними підприємцями у Рівному та Дніпрі.

Goethe-Institut в Україні керує програмою House of Europe. Британська рада, Французький інститут та Чеський центр є консорціум-партнерами проєкту.

за інф.: EU Delegation to Ukraine




QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.






Коментарі

avatar

Останні новини

21:37
08-Сер-2020
12 років тому російські бомбардувальники в Грузії збивалися українськими ракетами
Хвалити Ющенка в Україні – річ вкрай невдячна. Та й, будемо чесними, хіба багато є пр
17:22
07-Сер-2020
Чернігівським районним судом притягнуто рибних браконьєрів до відповідальності
Чернігівським районним судом протягом липня 2020 року винесено ряд рішень про визнанн
21:42
06-Сер-2020
За загиблих у липні Захисників України помолилися у Чернігові
6 серпня в Чернігові у козацькому кафедральному соборі святої великомучениці Катерини
21:37
06-Сер-2020
Рейтинг "Слуги народу" продовжує падати
За рік рейтинг президентської партії "Слуга народу" знизився з 65-40% до 26%, але при
12:37
05-Сер-2020
АНОНС. Панахида в Чернігові за воїнами, що загинули в липні в боях за незалежність України
6 серпня, у четвер, об 11:00 в козацькому кафедральному соборі святої великомучениці
22:51
03-Сер-2020
Форум «Сіверська брама» на Чернігівщині
Три дні наприкінці липня – неймовірно цікавих і насичених крутою програмою – тривав у
22:00
03-Сер-2020
Анонс. Презентація збірника наукових праць «Чернігівські старожитності»
Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній» запрошує на пр
20:10
02-Сер-2020
«Чорнобиль» додав до нагород ще премію BAFTA за найкращий мінісеріал
Британсько-американський серіал "Чорнобиль" виробництва телеканалу HBO і телемережі S
15:52
01-Сер-2020
Чернігів. Національна пам’ять: чому це важливо?
У чому полягає відмінність між історією та національною пам’яттю, виховання громадяни
20:27
30-Лип-2020
Україна на Донбасі втратила трьох відданих патріотів та мужніх захисників
Командування об’єднаних сил із сумом повідомляє, що з початку тижня ми втратили трьох
Усі новини