реклама партнерів:
Головна » Як Сталін оцінив здатність українців воювати проти Вермахту?

Як Сталін оцінив здатність українців воювати проти Вермахту?


Коментарі: 0 РІЗНЕ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Як під час Другої світової війни воювали українці в лавах Червоної армії СРСР проти Вермахту нацистської Німеччини? Спробуємо відповісти на це питання мовою фактів, які схвалив Йосип Сталін, тодішній керівник Радянського Союзу.

ДЕРЖАВНІ НАГОРОДИ СРСР УКРАЇНЦЯМ – УЧАСНИКАМ БОЙОВИХ ДІЙ В ЛАВАХ ЧЕРВОНОЇ АРМІЇ:
— орденами і медалями СРСР – 2,5 млн. солдатів, офіцерів, генералів – це 36% від всіх нагороджених у війні (всього нагороджено 7 млн. осіб);
— Героями Радянського Союзу – 2072 особи (18,2% від загальної їх чисельності):
з них 32 особи Героями Радянського Союзу нагороджені ДВІЧІ,
а Іван КОЖЕДУБ, уродженець з села Ображіївка Шостинського району Сумської області України, ТРИЧІ став Героєм Радянського Союзу як найрезультативніший льотчик-винищувачв авіації союзників за весь час Другої світової війни (64 літаки противника без врахування 2-х американських P-51, збитих ним навесні 1945 року, які першими напали на нього, мабуть прийнявши за німецький літак)

УКРАЇНЦІ – ПОЛКОВОДЦІ І ВОЄНАЧАЛЬНИКИ ПІД ЧАС НІМЕЦЬКО-РАДЯНСЬКОЇ ВІЙНИ 1941-1945 рр.
Це – близько 300 генералів та адміралів у Збройних Силах СРСР. Серед них назвемо Семена Тимошенка, Радіона Малиновського, Івана Черняховського, Дмитра Лелюшенка, Олексія Береста, Кузьму Дерев’янка та інших.
Маршали і генерали очолювали більше половини з 15 ФРОНТІВ за весь час війни: Михайло Кирпанос, Андрій Єременко, Кирил Москаленко, Павло Рибалко, Сергій Руденко та інші.

За цими двома ознаками: нагороди і військові посади під час війни, коли потрібний переможний результат, а не прихильність диктатора та його оточення за холуйство і відданість, Сталін змушений був мимоволі визнати військову звитягу, мужність і героїзм українців.
Більше того, коли у 1943 році Червона армія почала вигнання військ Вермахту з української землі, він мав зробити якісь кроки, щоб просигналити українському народу, що він поважає Україну, національні почуття українців (читай – боїться).

Серед них назвемо найголовніші:
— Вперше за весь час з грудня 1917 року (перша агресивна війна радянської Росії проти Української Народної Республіки), Москва змушена назвати наступаючі радянські фронти Українськими. З 20 жовтня 1943 року Воронезький, Степовий, Південно-Західний і Південний фронти були перейменовані відповідно в 1-й, 2-й, 3-й та 4-й Українські фронти.
— Встановити Орден Богдана Хмельницького I, II і III ступеня Указом Президії Верховної Ради СРСР від 10 жовтня 1943 року для нагородження командирів і бійців Червоної армії і Військово-морського флоту, керівників партизанських загонів і партизанів, що особливо відзначились у боротьбі з німецькими військами. На відміну від інших полководницьких орденів СРСР, орденом Богдана Хмельницького нагороджувались усі чини армії і флоту, а також найактивніші учасники партизанського руху, аж до рядових.
— У лютому 1944 року відповідними змінами до Конституції та законів СРСР і УРСР Кремль приймає рішення про створення Народних комісаріатів (тобто міністерства) оборони і закордонних прав УРСР. Фактично вони були фасадними, але такий жест і бажання збільшити кількість місць у ООН говорить саме за себе. Наркомат оборони фактично припинив роботу у 1945 році, а юридично у 1978 році…
— У 1944 році московська влада дозволила поету Володимиру Сосюрі написати патріотичний вірш «Любить Україну».
До речі, вже у 1951 році він знову зазнав гострих нападів критики, приводом до чого була стаття в газеті «Правда», яка обвинувачувала поета у «буржуазному націоналізмі» за поезію «Любіть Україну».
Як тут не згадати загальновідомий вислів: «Мавр зробив свою справу, мавр має піти».

Сергій Бутко
Український інститут національної пам’яті






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

22:02
22-Лис-2024
Північнокорейські військові готуються до штурмів у Маріуполі та Харківській області
Технічні радники Північної Кореї прибули в південне окуповане Росією портове місто Ма
19:10
22-Лис-2024
У США обговорюється питання повернення Україні ядерної зброї
Офіційні особи США та Європи обговорюють стримування як можливу гарантію безпеки для
22:00
21-Лис-2024
Перейменування вулиць на Харківщині: проміняють Олександра Олеся на Затишну
Малоданилівська громада вирішила перейменувати три топоніми, що були раніше затвердже
19:50
21-Лис-2024
До Дня Гідності та Свободи
День Гідності та Свободи відзначають щорічно 21 листопада згідно з Указом Президента
18:46
21-Лис-2024
18 загиблих, 33 поранених: результати удару по командному пункту ЗС Росії в Курській області
Серед поранених троє військовослужбовців КНДР. Більшість постраждалих – офіцери Півде
18:09
21-Лис-2024
Російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками
Те що російсько-українська війна є конфліктом з глобальними наслідками було ясно з 20
Усі новини