реклама партнерів:
Головна » Які шанси в України отримати компенсацію за Крим

Які шанси в України отримати компенсацію за Крим


Коментарі: 3 РІЗНЕ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Україна має шанси відшкодувати через міжнародні суди збитки від окупації Криму. Але для цього слід ґрунтовно підготувати доказову базу та залучити авторитетних міжнародних юристів, кажуть експерти, пише Deutsche Welle.

Україна готує судовий позов до Росії через збитки, завдані окупацією Криму. Втрату доступу до півострова український уряд оцінив майже у трильйон гривень, і це не враховуючи втрачених вигод, вартості корисних копалин та морського шельфу. Таку суму озвучив міністр юстиції України Павло Петренко. "Фактично, це прямі збитки, нанесені незаконним захватом і створенням перепон для використання майна нашими державними компаніями, міністерствами та відомствами", - заявив міністр.

Перше коло – національні суди
Стягнути з Росії компенсації за те, що вона незаконно захопила Крим і майно України та користується ним у своїх інтересах, українському уряду буде надзвичайно важко, вважають юристи.

Кандидат юридичних наук, молодший науковий співробітник Інституту держави та права ім.Корецького НАН України Станіслав Батрин наголошує: перед тим, як подавати позов до міжнародних судів в Україні, повинна бути зібрана доказова база дій представників Росії на українській окупованій території, порушені кримінальні справи щодо захоплення об’єктів та винесені судові вироки. Тільки після цього цю справу можуть розглядати міжнародні судові інстанції.

"Усі майнові суперечки мають бути підтверджені в національних судах України. Головні докази – це конкретні дії Росії і публічні документи про приєднання Криму до РФ, заяви російських високопосадовців, що все майно переходить до них тощо", - прокоментував Deutsche Welle Станіслав Батрин.

Допомога ззовні
Лише після документального закріплення в судах факту незаконного заволодіння Росією українським майном можна буде реально оцінити обсяг шкоди, завданої такими діями. Колишній український дипломат, експерт з міжнародного та європейського права Вадим Трюхан вважає, що зробити це має незалежна міжнародна аудиторська компанія. "Тоді будуть більші шанси, що ці цифри візьме до уваги міжнародний суд", - вважає Трюхан.
Окрім цього, на його думку, вже нині український уряд має залучити до справи одну з найбільш авторитетних юридичних компаній світу для юридичного супроводу цієї безпрецедентної справи.

"Ця компанія може оцінити вірогідність і складність судового процесу і правильно визначила б належну юрисдикцію для цієї справи. Це може бути українська юрисдикція, або Стокгольмський чи Лондонський арбітраж чи міжнародний суд ООН", - каже Трюхан.

Для стягнення коштів з Росії потрібен час
Експерти одностайні в тому, що уряд у своєму позові має просити міжнародні судові інстанції визнати право України на майно, незаконно захоплене у Криму російськими військовими, і наполягати на відшкодуванні грошової компенсації за увесь період, коли Росія ним незаконно користується.

Стягнути кошти за це з Росії можна за рахунок активів російських держкомпаній, розташованих у Європі та США, кажу Вадим Трюхан. Водночас для цього Україні доведеться пройти ще низку судових інстанцій у країнах, де це майно розміщене. А це довготривалий процес.







Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

20:57
23-Лис-2024
Доба Гетьманщини в постатях
Запрошуємо Вас цікаво і доступно дізнатися про Гетьманщину! Чому важливо знати і розу
22:02
22-Лис-2024
Північнокорейські військові готуються до штурмів у Маріуполі та Харківській області
Технічні радники Північної Кореї прибули в південне окуповане Росією портове місто Ма
19:10
22-Лис-2024
У США обговорюється питання повернення Україні ядерної зброї
Офіційні особи США та Європи обговорюють стримування як можливу гарантію безпеки для
22:00
21-Лис-2024
Перейменування вулиць на Харківщині: проміняють Олександра Олеся на Затишну
Малоданилівська громада вирішила перейменувати три топоніми, що були раніше затвердже
19:50
21-Лис-2024
До Дня Гідності та Свободи
День Гідності та Свободи відзначають щорічно 21 листопада згідно з Указом Президента
18:46
21-Лис-2024
18 загиблих, 33 поранених: результати удару по командному пункту ЗС Росії в Курській області
Серед поранених троє військовослужбовців КНДР. Більшість постраждалих – офіцери Півде
Усі новини