реклама партнерів:
Головна » 2014 » Січень » 23 » Колишні депутати підозрюють своїх наступників у співучасті у репресіях

Колишні депутати підозрюють своїх наступників у співучасті у репресіях


2014 » Січень » 23
Автор: Соломаха
Коментарі: 0
Переглядів: 721
ЄВРОІНТЕҐРАЦІЯ


22 січня 2014 року в День Соборності і Свободи Чернігівське міське громадське об’єднання «СІВЕРЯНИ», підтримане громадським активістами інших організацій міста, звернулося з відкритим зверненням до депутатів міської ради.
У зверненні наголошується, що громадське об’єднання «СІВЕРЯНИ», засноване депутатами Чернігівської міської ради першого демократичного скликання (1990 - 1994 р.р.) з метою демократизації суспільного життя в місті, стурбоване подіями, що відбулися 25 листопада 2013 року за ініціативи посадових осіб міської влади і участю спецпідрозділу «Беркут». Цього дня, вперше з 22 вересня 1990 року, в Чернігові проти мирних людей була брутально застосована сила. При цьому було знищено майно Чернігівської міської молодіжної громадської організації «Центр прогресивної молоді «Апельсин», інших організацій, що знаходилося у парку імені Попудренка після проведеної напередодні мирної громадської акції «Чернігів обирає ЄС!».
Депутати місцевих рад попередніх скликань стурбовані тим, що подальші дії або бездіяльність з боку посадових осіб міської ради і підконтрольних їм комунальних ЗМІ засвідчили повне ігнорування інтересів і прав постраждалих у цих подіях, що створює небезпечну напругу між громадськістю і владою.

На цьому тлі виглядає незрозумілим і цинічним рішення міськрада від 30 вересня 2013 року, яка «з метою забезпечення підтримки населенням України євроінтеграційного курсу як одного з пріоритетів внутрішньої і зовнішньої політики України вирішила запровадити практику використання прапора Європи під час державних свят та проведення урочистих заходів на території міста Чернігова».

Як вихід з ганебної ситуації, вони запропонували діяти згідно чинного законодавства, а саме: на підставі п. 40 ч. 1 ст. 26, п. 3б ч. 1 ст. 38, ст. 48, ч.8 ст. 51 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» з метою припинення подальшого загострення протистояння між громадськістю міста і владою, а також запобігання погіршення стосунків з містами-побратимами з ЄС через підозру у причетності деяких посадових міської влади до репресій проти мірних людей:

1. Створити тимчасову контрольну комісію ради для з’ясування правомірності дій або бездіяльності посадових осіб міської ради і міськвиконкому, які призвели до неправомірного застосування сили проти мирних громадян 25 листопада 2013 року у парку імені М. Попудренка.
2. На найближчий сесії заслухати інформацію прокурора м. Чернігова та керівника органів внутрішніх справ щодо подій 25 листопаді 2013 року і законності дій силових структур проти мирних громадян.

Делегація громадських активістів, яку очолив депутат міської ради (1990-1988 рр.) і обласної ради (1990-1994 рр.) Олександр Машир, передала це Відкрите звернення до депутатів Чернігівської міської ради секретарю міськради Олегу Шеремету та зареєструвала його у канцелярії міськради.

Депутати місцевих рад попередніх скликань попередили секретаря міськради Олега Шеремета і депутата Людмилу Скоробагатько, що подальше зволікання депутатами міської рада публічної оцінки застосування грубої сили проти мирних людей 25 листопада 2013 року, свідчитиме лише про їх нещирість у підтримці євро-інтеграційного курсу України і фактичної співучасті їх у репресіях проти мирних людей.

А також окремо наголосили, що в разі ігнорування їх Відкритого звернення, залишають за собою моральне право звернутись до мерій міст-побратимів з ЄС бойкотувати тих посадових осіб міської влади щодо яких є підозра у причетності до репресій проти мірних людей, а також усіх депутатів, які усунулися від захисту конституційних прав і свобод чернігівців на мирні зібрання.
Сергій Соломаха,
депутат Чернігівської міської ради
Першого демократичного скликання (1990-1994 рр.)
QR-код посилання на сторінку
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.

Коментарі

avatar

Останні новини

12:09
20-Лис-2019
В Десні піхотинці вчилися долати водну перешкоду в екстремальних умовах
В селищі Десна, що на Чернігівщині, військові піхотинці навчалися долати водну перешк
10:38
20-Лис-2019
У головній бібліотеці Чернігівщини презентували книги про Голодомор-геноцид
19 листопада в Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці імені В.Г. Ко
15:38
19-Лис-2019
Закордонний досвід та вітчизняні надбання у підготовці спецпризначенців ЗСУ
Нині підготовці підрозділів спеціального призначення у Збройних Силах України приділя
21:18
18-Лис-2019
Анонс. Віче в Чернігові «Героям Слава!»
21 листопада, в четвер, у Чернігові відбудеться віче «Героям Слава!» з нагоди Дня Гід
19:47
17-Лис-2019
Легендарний Піаніст Майдану Богдан Дніпров тяжко хворий і потребує допомоги
Один з живих символів Революції Гідності відомий як Піаніст Майдану (він же Богдан Дн
17:50
17-Лис-2019
17 листопада 1869 року на Львівщині народився Климентій Шептицький
17 листопада 1869-го в селі Прилбичі на Львівщині народився Климентій Казимир Шептиць
17:41
17-Лис-2019
Слідство у справах Майдану зупиниться з 20 листопада на невизначений час
Слідство у справах Майдану зупиниться з 20 листопада на невизначений час - Верховна Р
11:23
17-Лис-2019
У Чернігові проведено обласний семінар завідувачів музеїв закладів освіти
15 листопада у Чернігові в комунальному позашкільному навчальному закладі «Центр наці
17:44
16-Лис-2019
Голову “Укрексімбанку” Олександра Гриценка затримала СБУ
Голову “Укрексімбанку” Олександра Гриценка затримала Служба безпеки України за доруче
16:04
16-Лис-2019
У Києві невідомі викрали голову АТ "Укрексімбанк" Олександра Гриценка
Про це повідомляє телеканал "Прямий".
За словами родичів, невідомі забрали йог
Усі новини