реклама партнерів:
Головна » Корисні дарунки осені: яблука, обліпиха, баклажани, слива...

Корисні дарунки осені: яблука, обліпиха, баклажани, слива...


Коментарі: 0 РІЗНЕ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Літо-сезон свіжих продуктів, наповнених вітамінами, пройшов. Не за горами затяжні холодні місяці, а це означає неминуче послаблення імунітету та нехватку сонячного світла. Саме час поласувати останніми дарами природи цього сезону і запастись вітамінами на рік вперед!
Осінній період продовжує радувати нас великою кількістю корисних овочів і фруктів, які за своїми властивостями нічим не поступаються літнім, а де в чому навіть перевершують.
Осінні дари природи допоможуть не тільки зміцнити здоров'я, але і з легкістю скинути кілька зайвих кілограмів.

Баклажани допомагають виводити з організму зайву рідину, завдяки чому проходить набряклість і вага знижується на 1-2 кілограми. Також цей чудовий овоч знижує рівень холестерину, тим самим захищає серцево-судинну систему. Крім усього іншого, баклажан - прекрасний дієтичний продукт.

Буряк - дуже корисний овоч, який містить багато вітамінів та мікроелементів. Смакує найкраще сирим, потертим на терку – варений овоч втрачає вітаміни.

Капуста - це овоч, що містить мікроелементи, корисні для людей, хворих на рак, та й здоровим не завадять. Смакує найкраще свіжа нашаткована капуста в салаті.

Гарбуз - природний енергетик. Якщо в осінній період у вас постійно холодні руки і ноги, ви відчуваєте занепад сил, а може навіть запаморочення, то гарбуз вам на допомогу. В ньому міститься велика кількість заліза, що покращує роботу кровоносної системи, а відповідно, і ваш стан. Гарбуз малокалорійні, багатий клітковиною і вітамінами, дає швидке насичення без шкоди для фігури і з користю для здоров'я.

Яблука - це джерело вітамінів. Споживання натуральних яблук дозволяє тримати організм у тонусі, підтримує роботу щитовидної залози і навіть допомагає полегшити менструальні болі.
Найкраще їсти свіжі яблука, обов'язково зі шкіркою - в ній міститься велика кількість вітамінів і корисних речовин.

Відвар з плодів шипшини - це чудова профілактика простудних вірусних захворювань. Шипшина має імуномоделюючу дію, а вітаміну С в ній більше, ніж у будь-якому цитрусовому.

З дитинства знайомий аромат пирогів зі сливами притягує і нагадує , що настав сезон цих фруктів. Звичайно, найсмачніші саме свіжі сливи . Їх фруктові кислоти впливають на слиновиділення і виділення шлункового соку, вони збуджують апетит і покращують травлення. Якщо сливи недостатньо солодкі, можна їх злегка присипати цукром і дочекатися виділення соку. Цей фрукт чудово почувається в фруктових салатах, в мюслі або в якості свіжої начинки для млинців. Сливи - традиційна начинка для сезонних пирогів, перед казковим ароматом яких ніхто не може встояти!

Найбільш виноградний місяць - це вересень, коли збирання врожаю самих стиглих грон в самому розпалі. Це — чудовий засіб для забезпечення нормальної роботи кишечнику, очищення печінки та підтримання гарної роботи нирок. Він робить кров лужною, в ньому багато води, виноград дає рідину, необхідну для виведення затверділих відходів життєдіяльності організму, які можуть накопичуватися в будь-якій частині тіла. Виноград — чудесний продукт для нирок та сечового міхура і дуже заспокоює нервову систему. Високий вміст виноградного цукру забезпечує швидке надходження енергії. Темні сорти винограду багаті на залізо.

За кількістю вітаміну А обліпиха залишає далеко позаду навіть моркву. Так що тим , хто хоче зберегти зір гострим , не варто обходити терпкі ягідки своєю увагою. У обліписі багато вітамінів групи В і корисного для серця і судин вітаміну К , крім того , вона містить фітонциди - свого роду натуральні антибіотики, які допомагають при запальних захворюваннях і застуді. Корисна обліпиха і тим, хто нічим не хворіє , а просто хоче якомога довше залишатися молодим. В її ягодах повнісінько вітаміну Е - головного антиоксиданту, який рятує від передчасних зморшок і серцевих хвороб.

Свіжими грибами можна поласувати тільки в осінній період. Деякі фахівці вважають, що гриби можуть бути альтернативою м'яса, важкого та калорійного продукту. А також споживання грибів знижує ризик розвитку пухлин.
Пам'ятайте, що взимку і навесні овочі та фрукти вже не настільки багаті вітамінами, як в літньо-осінній період. Тож куштуйте із задоволенням та будьте здорові!

Методисти: Богданович Ліля, Усик Світлана.
Джерело: nmc-volyn






Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

11:19
22-Груд-2024
Круглий стіл у Чернігові до 87-річчя від дня народження В’ячеслава Чорновола
21 грудня у Чернігові, в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Черніг
12:18
20-Груд-2024
Московською ракетою пошкоджено в Києві унікальну пам’ятку національного значення — Миколаївський костел
Вранці 20 грудня внаслідок чергової російської ракетної атаки в Києві пошкоджено унік
17:01
18-Груд-2024
Соратники з Чернігівщини про В’ячеслава Чорновола
«Над Україною нависає зловісна двоголова тінь російського імперіалізму, який тільки й
20:30
15-Груд-2024
Армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позицій ЗСУ біля міста Суджа
14 грудня вперше в історії армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позиції ЗС
19:19
14-Груд-2024
Європейський суд з прав людини про заборону носіння георгіївської стрічки в Україні
12 грудня 2024 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив рішення у справі «Б
20:28
13-Груд-2024
Війна за війну
Як тільки «перестануть стріляти», незалежно від того буде це тимчасова заморозка чи с
Усі новини