реклама партнерів:
Головна » Міндоходів почали "душити" гвардію старих олігархів? Мова документів.

Міндоходів почали "душити" гвардію старих олігархів? Мова документів.


Коментарі: 0 ПОЛІТИКУМ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Кілька днів тому журналістка «Слідство.інфо» Ганна Бабінець оприлюднила наказ Міністерства доходів та зборів №780, підписаний у грудні міністром Олександром Клименком. З під пера одного з друзів Олександра Януковича вийшла величезна цидула, суть якої зводиться до одного – знайти у бізнесу гроші, якими можна бодай трохи поправити держбюджет. У додатках до наказу (див. внизу статті) – десятки переліків фірм, що викликають підозри. Навіть неозброєним оком помітно, що підприємства зі статусом «сімейних» сюди не потрапили. Зірок олігархату теж небагато, зате є кілька цікавих. Почнемо з дрібніших.

Наприклад, це ТОВ «Сокар Енерджі Україна» Мамєдова Ельчін Айдин огли, який очолює українське представництво державної нафтогазової компанії Азербайджана «SOCAR». Чи ТОВ «Львівська тютюнова фабрика» (не плутати з відомим однойменним ПАТ) Григорія Козловського, власника «Гранд готелю», готельно-ресторанного комплексу «Святослав» у Винниках та скандальної «Королівської пивоварні» на площі Ринок у Львові.

У додатку «Ймовірні ризикові платники податків – суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності (2013 рік)» зустрілось і зіркове ім’я – ТОВ «Восход Солар» з групи «Актив Солар» братів Клюєвих. Однак податківці (будемо за звичкою так називати співробітників Міндоходів, у якому злились податківці та митники) не дали жодних прикмет бізнесової активності цієї фірми. Відтак «Наші Гроші» вирішили додати трохи інформації, яка потрапила до нас під час розкопок «Павутиння Клюєвих».

Є така кіпрська фірма «AST Activ Solar Trading LTD», до якої напряму причетний Каве Ертефай, зять Сергія Клюєва. Через неї «активні соларівці» ввозять в Україну все необхідне для сонячних електростанцій, що згідно з нашим законодавством, звільнене від мит та податків. Відтак один з інформаторів повідомив нам, що ціни ввезеного, скажемо так – дещо перевищують реальні ринкові. Що дуже допомагає якусь кількість грошей тримати подалі від захланних рук українських податківців.

Джерело у митниці надало «НГ» кілька прикладів коштовного імпорту у виконанні «AST Activ Solar Trading LTD» у 2013 році.

На адресу одеського ТОВ «Болград Солар» було ввезено мережеві аналізатори якості потужності UMG 605 по ціні близько 20 тис грн. Разом з тим, нам вдалось знайти відкриті дані про продаж таких приладів у Росії по 52 500 руб., що у перерахунку складає близько 13 тис грн.

ТОВ «Грінтек енержи» завезло гайки М10 з нержавійки по 85 копійок за штуку. Хоча в самій Україні можна знайти такі гайки по 0,46 грн.

Звісно, ці дані не доводять, що «активсоларівці» тільки те й роблять, що завищують ціну в інвойсах. Можливо, вони й справді стільки платять за імпортне устаткування.


Нещодавно Рінат Ахметов і Олександр Клименко сходили на бокс у Донецьку.

Однак ці приклади ми навели для того, щоб показати інше. Податківці показали купу даних про заниження митної вартості, чим зазвичай захоплюються звичайні торговці у пошуках прибутку. Однак даних про завищення митної вартості, яким користуються великі гравці, податківці не «засвітили». Вони виявили по відношенню до великого бізнесу дещо інший інтерес. І навіть не до всього великого бізнесу, а лише окремих гравців.

Найчастіше у даних податківців, про які піде мова далі, фігурують фірми Ріната Ахметова та «Укрнафта» Ігоря Коломойського.

Щодо «Укрнафти» – все більш-менш зрозуміло. Після інавгурації Віктора Януковича з новою силою заговорили про необхідність повернення компанії під повний контроль держави. Тоді все завершилось засилкою в «Укрнафту» донецького фіндиректора Артема Щербаня. Однак син колишнього губернатора Донеччини та Сумщини аж ніяк не тягне на роль члена команди Олександра Януковича, до якої входить міністр доходів Олександр Клименко. Тому нічого дивного немає в прискіпливій увазі до «приватівців» з боку «младореформаторських» податківців.

А ось постійне миготіння фірм Ахметова та ще й на лідерських позиціях у рейтингах податківців – насторожує. Не будемо плодити версій, чому так сталось: чи то молода генерація відтирає старшого товариша від трону, чи ще з якихось причин.

Сподіваємось, що читачі «Наших Грошей» допоможуть своїми версіями на основі наступних даних.

Перелік платників про невідпрацьовані залишки втрат бюджету через здійснення експорту у січні 2012 року – червні 2013 року за цінами нижче світових та (або) ринкових

Загалом перелік налічує майже 120 компаній. Ось топ-20:
Податківці делегували у цей список три компанії з групи Ріната Ахметова із залишками на 692 млн грн., дві з яких очолюють рейтинг – «ММК ім. Ілліча», «МК «Азовсталь», «Єнакієвський металургійний завод».
«Перелік платників, які здійснили експортні операції з товарами (послугами) протягом 2013 року, не властивими їх основному виду діяльності»
Подаємо перші 20 експортерів, ранжованих за фактурною вартістю товару:Тут від Ахметова ще більш представницька делегація з шести компаній: «Краснодонвугілля», «Комсомольське рудоуправління», «Авдіївський коксохімічний завод», «ДТЕК Павлоградвугілля», «ДТЕК шахта Комсомолець Донбасу» і «Єнакієвський коксохімпром» із експортом «неосновної» продукції на загальну суму 1,93 млрд грн. Це складає третину з усіх 6,20 млрд грн., що припали на операції майже 260 фірм з переліку.

Відчуття дуже прискіпливого «відпрацювання» Ахметова додає поява на 20-му місці фірми «Явір-2000», яка належить полтавському «регіоналу» Євгену Лихожону. Річ у тому, що останні два роки саме ця фірма забезпечує охорону енергетичних компаній Ахметова (Крименерго, Донецькобленерго та ін.).

Податківці здивувались, що охоронна фірма експортувала «вироби з пластмаси для транспортування та пакування товарів» на 45 млн грн. Незважаючи на те, що у «Явора-2000» прописаний неосновний вид діяльності – «неспеціалізована оптова торгівля».

Так само «Укрнафті» закинули експорт соняшникової олії на 1,04 млрд грн., оскільки основним видом діяльності компанії є добування сирої нафти. Однак поза увагою податківців залишилось те, що «Оптова торгівля молочними продуктами, яйцями, харчовими оліями та жирами» також є видом діяльності «Укрнафти», хоча і не основним.

Питання до тенденційності податківців є не тільки в цьому контексті. Наприклад, вони не звернули увагу на «Азовсталь» Ахметова, яка минулого року експортувала понад 3 тисячі тонн косового дрібняку (це такий вид вугілля), при тому що у підприємства основним видом діяльності є «виробництво чавуну сталі та феросплавів» Чи не тому, що у цьому випадку отримувачем вантажу була швейцарська фірма «MAKO Trading S.A.» недоторканного Олександра Януковича?

До речі. Серед «зіркових» сусідів Коломойського та Ахметова у цьому переліку також можна відзначити ще кілька компаній з «нафтогазівським» корінням.

Це п’ятий номер рейтингу «Донецькоблгаз» (експорт необробленого алюмінію на 161 млн грн.). Його акціонерами є «Нафтогаз» і колишній керівник «Нафтогазу» Володимир Шелудченко.

На восьмому місці – ЗАТ лікувально-оздоровчих закладів «Трускавецькурорт» (експорт сиру на 104 млн грн.). Ця фірма входить в групу віце-прем’єра Юрія Бойко, чия кар’єра нерозривно пов’язана з «Нафтогазом».

Окремо податківці подали інформацію«щодо обсягів експорту товарів, не властивих основному виду діяльності підприємств, за жовтень 2013 року»Окрім звичної «Укрнафти» з’явились ще «ОККО-Бізнес» Віталія Антонова, «Концерн АВЕК» нардепа від ПР Олександра Фельдмана, «Кримський титан» Дмитра Фірташа, «Тіко-Констракшен» і «Книжковий ринок» брата міністра освіти Михайла Табачника. Єдиним не досить відомим суб’єктом у цьому списку є «Газ груп», зареєстроване на якогось харків’янина Олега Коновалова.

Після аналізу всіх додатків до наказу Міндоходів напрошується висновок. Весь згаданий податківцями бізнес відноситься до старого призиву олігархів. «Нашим Грошам» не вдалось знайти у цих переліках жодної компанії, яку можна було б нагуглити у контексті слів «Янукович», «Арбузов», «Клименко», «Пшонка» «Захарченко» та «Курченко».за інф. Юрій Ніколов, "Наші гроші"


Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

06:27
25-Трав-2024
Підтримайте «Фактор-Друк» — один з найбільших поліграфічних комплексів у Східній Європі
Долучатеся до допомоги !
«Фактор-Друк» — один з найбільших поліграфічних компл
06:00
25-Трав-2024
На Харківському напрямку українські захисники відтісняють ворога від переднього краю оборони
На Харківському напрямку українські захисники штурмовими діями відтісняють ворога від
10:10
24-Трав-2024
Вибухова справа: росія звинувачує Україну у злочинах, які скоїла сама
Третій рік йде повномасштабна агресивна війна росії проти України. Геноцид на окупова
18:15
22-Трав-2024
Новий ультиматум для НАТО
Мабуть ви вже чули про намір уряду РФ оголосити своїми внутрішніми морськими водами ч
16:48
22-Трав-2024
Сили Оборони влучно відпрацювали по розташуванню росіян в окупованому Луганську
Українські оборонці продовжують нищити окупантів там, де вони того найменше очікують.
23:59
20-Трав-2024
Як новачкові легко освоїти механіку? Поради експертів

Багато автолюбителів-початківців переживають про те, як навчитися їздити на автомо

20:11
20-Трав-2024
Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній» очолила Наталія Реброва
Сьогодні, 20 травня, т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики Ростислав К
08:43
19-Трав-2024
Бокс. Усик переміг Ф’юрі та забрав титул абсолютного чемпіона світу
Володар поясів WBA, WBO, IBF і IBO Олександр Усик (22-0-0, 14 KO) переміг чемпіона WB
21:23
17-Трав-2024
Заява Національного музею історії України щодо незаконних споруд на землях історичного значення
16 травня 2024 року Державна виконавча служба України забезпечила виконання судового
21:13
16-Трав-2024
«Чернігів стародавній» запрошує на відкриття виставки «Гроші наших пращурів»
До Міжнародного дня музеїв у Національному архітектурно-історичному заповіднику «Черн
Усі новини