ваша підтримка важлива для незалежного видання стань патроном
Під час засідання виконкому Чернігівської міської ради керівник управління архітектури міста виніс додаткове питання щодо дозволів на будівництво, серед них було й зведення культової споруди, інформує cheline «Управління Чернігівської єпархії Української православної церкви для будівництва культової будівлі по вулиці Іллінській, 38», – сказав Сергій Калюжний. Коли виконкомівці в нього спитали, де це, відповів. «Отут. Під горою (біля Болдиної гори)».
Розповів, що будівля там має вигляд не класичної церкви, вона двоповерхова і використовується зокрема й для господарських цілей. Саме на цьому питанні серед виконкомівців виникла дискусія. Говорили, що там уже стоїть будинок. Але потрібен ще один, оскільки приїжджає багато паломників. Зрештою мер Владислав Атрошенко взяв тайм-аут, вийшов із присутніми для наради, що тривала хвилин 10. Коли повернулися, питання вирішили відправити на доопрацювання у зв’язку з додатковими запитаннями.
Коли в Сергія Калюжного спитали, до якого патріархату належить церква, що її планують будувати, він відповів: «А я звідки знаю? У мене є замовник і все. Це – управління Чернігівської єпархії Української православної церкви». Із власних джерел ЧЕline стало відомо, що будівля по вулиці Іллінській, 38 належить саме Московському патріархату.
Додамо, що неподалік від запланованого будівництва розташовані Антонієві печери та Іллінська церква, які входять до цілісного майнового комплексу Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній». А територія біля Болдиних гір входить до охоронної зони заповідника. Відповідно Генплану «Чернігова стародавнього» нове будівництво в охоронній зон можливе тільки за проектами, погодженими з органами охорони культурної спадщини. «Тут допускається вибіркове будівництво та реконструкція будівель і споруд за індивідуальними проектами; при цьому розпланувальний модуль і парцеляція мають лишатися незмінними, а масштаб нових та реконструйованих будівель і споруд, масштабність їхніх членувань, архітектурні форми, матеріали, кольорове вирішення фасадів повинні відповідати безпосередньо прилеглій історичній забудові. Проектуванню має передувати розроблення історико-містобудівного обґрунтування зі всебічним композиційним обґрунтуванням рішень, що приймаються», – йдеться у документі затвердженому на сесії Чернігівської міської ради 23 червня 2009 року.