реклама партнерів:
Головна » Наслідки харківської пожежі: поштовх до реформи служб порятунку?

Наслідки харківської пожежі: поштовх до реформи служб порятунку?


Коментарі: 0 СОЦІУМ

Допомога проекту Європейської України - благодійний внесок
ваша підтримка важлива для незалежного видання
стань патроном
Восьмеро людей загинули у середу , 8 січня, внаслідок пожежі в цеху ювелірної фабрики у Харкові, ще семеро - постраждали. Ця трагедія має стати поштовхом до негайних реформ служб порятунку, кажуть пожежні.
Пожежа у виробничих приміщеннях "Харківської ювелірної фабрики" спалахнула у розпал робочого дня. Палаючі вікна з яких валить чорний їдкий дим і люди, які стрибали з вікон лікарні - такою побачили цю пожежу глядачі відео, яке розмістив в інтернеті очевидець подій. Щодо дій пожежних лунає чимало критики і запитань: як могло статися так, що вогнеборцям забракло засобів для ліквідації пожежі, чому не одразу з’явилися драбини і не напнули брезент, куди могли б стрибати з висоти люди?

"Оперативно і професійно"
Державна служба України з надзвичайних ситуацій взагалі не має і не зобов'язана мати в своєму розпорядженні "ні брезенту, ні тим більше батутів", - повідомив DW прес-секретар Харківського управління цього відомства Ігор Лупандін. Він категорично відкидає закиди щодо непрофесійності пожежних. "Під час ліквідації пожежі служби спрацювали оперативно і професійно. До гасіння пожежі було залучено 20 одиниць техніки",- наголосив він. Водночас досі нез’ясоване те, чому тоді замкнені в охопленому вогнем приміщенні мусили стрибати з вікон, не маючи іншого виходу і пожежних драбин.
За попередніми даними, причиною пожежі міг стати вибух хімічної речовини, після якого вогонь перекинувся на інші легкозаймисті хімікати, які використовували задля обробки коштовних металів. За словами віце-прем'єра Олександра Вілкула, загоряння спричинило кричуще порушення техніки безпеки. Слідство має відповісти і на питання, чому співробітники підприємства не одразу викликали пожежних. "Втрачено десять хвилин. Ми врятували 22 особи, але в ситуації, коли вогонь розповсюджуються дуже швидко, це рокові хвилини", - каже Лупандін і додає, що по прибутті служб палали понад 200 квадратних метрів приміщень.
Рядовий пожежний Антон, натомість, у розмові з Deutsche Welle не виключив, що наслідки могли б бути не такими катастрофічними, якби свої обов’язки сумлінно виконували усі чиновники, що мають контролювати стан пожежної безпеки на підприємствах. "Машини приїхали з водою, але коли вона закінчилася, то довго шукали гідранти",- сказав він.
За смерть вісьмох людей - шестеро з яких загинули на місці, і двох, що вистрибнули з вікон - четвертого поверху, як вважає Антон, має відповідати в тому числі і керівництво фабрики . "Там був спеціальний пропускний режим. Охоронець випускав людей раз на дві години. Під час пожежі броньовані двері були зачинені", - каже пожежний і додає, що навіть запасний вихід теж був зачинений на амбарний замок. Ключів від нього, як того вимагають правила протипожежної безпеки, поруч не було . "Чесно кажучи, місцевий інспектор з пожежної безпеки мав би давно опечатати це підприємство", - підсумовує Антон.

Системна проблема
Відповідно до порушеної кримінальної справи, слідство розглядає дві ймовірні причини займання: порушення правил техніки безпеки і людський фактор. Пожежний Антон сподівається, що харківська трагедія підштовхне владу до виділення коштів на переоснащення рятувальних служб. "Наші пожежні драбини з 1970-их років, які максимально сягають 9-го поверху. На цій пожежі у хлопців, як завжди, закінчився кисень,і вони теж наковталися токсичного диму", - каже він.
Фінансування оперативно-рятувальних служб здійснюють за рахунок державного бюджету. Деякі витрати беруть на себе і місцеві органи влади. Принаймні, в Харкові, перелічує Лупандін, місцеві органи влади допомагають і з придбанням палива, і спецтехніки, і сучасного обладнання. Загальний стан справ, натомість, як вважає директор військових програм київського Центру імені Разумкова Микола Сунгуровський, не витримує жодної критики. "Уся наша система порятунку людей настільки відстала від життя, настільки розвалена, що вже давно є питанням національної безпеки. Її треба реформувати повністю", - переконаний Сунгуровський.

Джерело: "Німецька хвиля", http://www.dw.de/









Модуль не активізовано (module is not installed)

Останні новини

11:19
22-Груд-2024
Круглий стіл у Чернігові до 87-річчя від дня народження В’ячеслава Чорновола
21 грудня у Чернігові, в Музеї боротьби за відновлення незалежності України на Черніг
12:18
20-Груд-2024
Московською ракетою пошкоджено в Києві унікальну пам’ятку національного значення — Миколаївський костел
Вранці 20 грудня внаслідок чергової російської ракетної атаки в Києві пошкоджено унік
17:01
18-Груд-2024
Соратники з Чернігівщини про В’ячеслава Чорновола
«Над Україною нависає зловісна двоголова тінь російського імперіалізму, який тільки й
20:30
15-Груд-2024
Армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позицій ЗСУ біля міста Суджа
14 грудня вперше в історії армія Північної Кореї здійснила масовану атаку позиції ЗС
19:19
14-Груд-2024
Європейський суд з прав людини про заборону носіння георгіївської стрічки в Україні
12 грудня 2024 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив рішення у справі «Б
20:28
13-Груд-2024
Війна за війну
Як тільки «перестануть стріляти», незалежно від того буде це тимчасова заморозка чи с
Усі новини